» Poradna » Web a internet

Levný WiFi Hotspot?

Zdravím,přicházím s jedním dotazem, jelikož jsem si koupil asi před čtvrt rokem nový telefon a jsem s ním nadmíru spokojen až na jednu chybu a to je frekvence LTE..Bohužel můj telefon podporuje pouze nové sítě LTE a frekvenci 800Mhz podporuje pouze příjmačem EDGE? Nevím jestli to říkám správně, ale myslím si, že mě pochopíte.No a tím mě napadlo, že bych si mohl pořídit něco, co by mi vytvořilo a vysílalo síť wifi.. Koukal jsem se po přímo LTE hotspotech, ale většinou jsou poměrně drahé - 3000 kč a víceNašel jsem také tedy TP Link M5250 za 1100 ale podporuje pouze 3G čehož se bojím, že brzy bude málo.Ovšem takové peníze za věc, která vysílá pouze signál mi příjde jako vyhozené peníze.Našel jsem také telefon od přibližně dvou tisíc, ale to bude zase hrozný křáp už kvůli té ceně určitě.Nemáte nějaké nápady co by mohlo být lepší? Mám pouze dvě podmínky, aby to mohlo vytvořit přenosný wifi hotspot a výdrž baterie by byla alespoň okolo 20 hodin.Děkuji za veškeré odpovědi!

Odpovědi na otázku

Vymýšlíš nesmysl. To je jako koupit místo auta motorku a pak vymýšlet, že koupíš ještě jednu a nějak je svaříš dohromady.

Existují na tohle průmyslová zařízení, ale baterii mají maximálně na hodinu provozu (více si musíte zařídit sám) a stojí také odpovídající peníze, daleko více, než telefon. Poznáte je podle toho, že mají RS232 (na konfiguraci) :)Doporučuji koupit telefon s rozbitým displayem a powerbanku alespoň 10Ah, abyste měl těch 20h. Celé to budete muset dobře chladit, na to se připravte.Jak je v odpovědi výše, vymýšlíte nesmysl. Kupte odpovídající telefon.

Taky mě napadlo koupit nějakej rozbitej telefon..Nepřipadá mi to jako nesmysl.. jsem se svým telefonem naprosto spokojenej, jen mu chybí jedna featura.. Když se budeme bavit o stejném přirovnání co jste tu vylíčil, tak to je jak kdybych měl auto bez rádia a měl si koupit jiné jen kvůli tomu rádiu.. Podle mě totální nesmysl..

Rádio v autě libovolně vyměníš není to jedna z hlavních věcí, proč auto kupuješ. Ale funkční LTE je u mobilu, který zjevně chceš používat na mobilní internet v zemi, kde prakticky neexistuje 3G, dost podstatná "featura". To si do něj nijak nedoklohníš, stejně jako z motorky neuděláš auto.

Nechci tu nic rozjíždět.. Takže děkuji za odpověd a možnost, avšak tato varianta pro mě není ideální :)

Prostě ho vrať a kup nějaký podobný, co umí české LTE. Nevymýšlej zbytečný a drahý rovnák na ohejbák, který tě stejně jen bude srát tahat s sebou, takže stejně pojedeš jen na EDGE.

Pro takovou odpověd jsem sem ovšem nepřišel :)Pěkný den

Nedokážu si představit, že by to bylo použitelné.Obvykle lidé řeší potíž typu "mám pomalý internet v mobilu", a až pak přijdou na nějaké LTE. Vy řešíte rovnou LTE.Z toho vidím, že vám jde hlavně o to LTE, a je to pro vás důležitá featura. Důvod mi uniká, ale respektuji to. Jenže na to prostě potřebujete LTE modem, a protože na tom nechcete utrácet, bude nejlepší telefon s LTE.Další možnost je změna operátora, což je sice náročné, ale ve finále bez problému použitelné.Jo a nakonec, ani takové ty wifi LTE modemy s baterií vám nevydrží 20h. Takže tu powerbanku budete potřebovat stejně.

Koupil jsem si totiž čtvrt roku zpět Xiaomi Redmi 3 Pro. S bývalým Redmi 1s jsem byl spokojený, ale byl to už pomalý dědeček, tak jsem hledal něco výkonějšího a Xiaomi pro mě byla jasná volba. U Xiaomi bych nadále nejraději zůstal, avšak Xiaomi zatím (má/mělo se to teď v blízké době změnit) neumí LTE 800 a 900 MHz. S telefonem jsem naprosto spokojený a vracet se mi nechce, když si vzpomenu co bych pro to vše musel podstoupit.

Tak to máš 2 možnosti : přestěhovat se (nejlíp do Prahy - tam ti 4G půjde) nebo zahodit / prodat to co máš a koupit jiný phounek. Třeba toto: http://xiaomimobile.cz/390-xiaomi-redmi-note-3-l...

Ta první rada je naprosto užitečná! Tohle mě teď mrzí, že ještě chvíli nepřetrpěl s tím starším telefonem.. Každopádně děkuji za odpovědi Bzuci a Tome :)

Bohužel se hlavně pohybuji mimo město a blízko elektrických rozvoden, takže jsem na pomalém internetu EDGE, který má kolikrát potíže načíst messenger.Operátor nevím popravdě jestli by tohle zrovna vyřešil (nevím jaké má u nás pokrytí Vodafone a O2, ale to už je mi zase popravdě bližší pořízení úplně nového telefonu) S power bankou není problém, tu už dávno vlatním a i s velkou kapacitou

Heh. Tak to si zkontrolujte, jestli je ve vaší oblasti vůbec LTE signál. Ten problém by měl být totiž s Vodafonem.Powerbanka problém je. Další krabice a další kabel, který s sebou budete muset tahat. Do kapsy se to vejde a vypadá to dost divně. V případě poruch se mi občas stane, že telefon potřebuji nečekaně na několik hodin v kuse, a mám třeba 20% baterie. Docela vím, jaké to je, tahat s sebou telefon připojený stále na powerbanku, a do toho další krabičku, obojí pěkně se hřející.

Jsem u T-Mobile a pokrytí LTE u nás je.No pohybuji se hlavně autem, takže to pro mě takový problém není, avšak vím, jak nekomfortní je s tím se pohybovat pěšky.

Nieje LTE ako LTE. Na 800MHz moze byt nizsia rychlost ako na na vyssich pasmach, ale tie maju zase kratsi dosah. Treba pozistovat aku sirku kanalu pouziva prevadzkovatel na konkretnom vysielaci z ktoreho chceme chytat signal. A to je len taka drobnost. Este mame prijimace MIMO 1x1, 2x2,4x4 a ich kombinacie v smere Tx a RX. LTE prijimac v mobile no neviem, ale nezda sa mi, ze by bol viac ako 2x2.

No popravdě Vám moc nerozumím, ale mám odzkoušené v místech, kde bych to LTE potřeboval ho mám (zkoušel jsem jiný telefon s LTE, který jsem měl zapůjčený)

20h na baterky je zatial utopia, ale blyska sa na lepsie casy!Staci pockat na tuto vychytavku:http://www.svethardware.cz/diamantovo-nuklearni-bate...

Tak s těmi 20h jsem to asi přešvihnul.. ale každopádně telefon mi bez problému vydrží celý den nabitý, tak nevím proč by to nedokázala nějaká krabička bez displaye :)