» Poradna » Ostatní

Levné SD karty z Aukra - má to cenu?

Ahoj.Chtěl bych si koupit pro tablet jednu paměťovou kartu micro SD 32GB (více ten tablet nepodporuje) a tak mně zaujala levná nabídka na Aukru.Nemáte náhodou s těmito kartami zkušenost? Nejsou to nakonec jen vyhozené peníze?Já tam žádná důležitá data dávat nebudu. V podstatě jen fotky a hudbu.Jde mi například o tuto nabídku:http://aukro.cz/micro-sd-32-gb-pametova-k... Díky.

Odpovědi na otázku

Šunty z Aukra jsou i zadarmo drahé... ale každý svého štěstí strojvedoucím...

S kartami opatrně.Koupil bych je v obchodě,tam kde bydlíš.Jsou spousty falzifikátů,které se tváří jako 16/64/128 GB ale nenahraješ na ně víc jak 2 GB.Kup si ji doma a ušetříš za poštovné,jejich všude plno.

Tak jsem se nakonec raději rozhodl pro tuto kartu:http://www.alza.cz/samsung-micro-sdhc-32gb-c... Je na ní i 5 let záruky.

Levné karty na Aukru jsou jedna vedle druhé podvod. Žádný pokoutní obchodníček nemá šanci prodávat značkovou kartu levněji, než velké e-shopy. Tam jsou tak malé marže, že nemá z čeho slevit. Takže pokud je karta jen o trochu levnější, než ve velkých shopech, je to je padělek značky, tedy kupuješ jakože značkovou kartu, ale je to čínský noname s přelepeným logem. Pokud je levnější o hodně (-20 nebo víc %), je to padělek i co do kapacity. Kupuješ jako 32GB, dostaneš jen 2-8GB s nálepkou 32GB. Taková karta se i v počítači tváří jako 32GB, ale nahraná data nad těch 2-8GB tam prostě nejsou. Takže ne, karty na Aukru nebo eBay zásadně nebrat!

Už kupuje - poslední dobou radíš to stejné co ostatní a ještě pozdě...

Samozřejmě jsem si všimnul, že tazatel už se rozhodnul jinak (správně), ale neuškodí napsat, proč je nesmysl karty na Aukru kupovat. Může to varovat někoho jiného

Na Aukru je zapotřebí být opatrný - i já kupoval micro SD 32GB kartu, ale ta byla použitá, prodejce ji nepotřeboval - a nelituji.