Levná PC sestava do kanceláře

Dobrý den, potřebovala bych poradit se sestavením kancelářského stolního počítače pro mamku. Téměř se v tom nevyznám, tak bych potřebovala poradit úplně konkrétně všechny komponenty, které koupit. Oni mi to sestaví rovnou v obchodě (např. CZC.cz), že ano? Požadavky: co nejlevnější, jen kancelářské programy - MS Office (psaní smluv,..), ukládání a prohlížení fotografií (nikoliv speciální grafické programy), práce na internetu. Žádné hry atd. Mockrát děkuji za váš čas a rady.

Odpovědi na otázku

jak moc chceš tu cenu tlačit dolů? Jestli to má být i s Windows tak to podle mne nebude méně než 8 000 Kč a to samozřejmě nezahrnuje monitor. Nebo můžeš eventuelně vzít něco takového:http://www.czc.cz/lenovo-ideacentre-aio-c26...

Do těch 8000 Kč by to bylo ideální. Monitor má, takže bez. ;)

Samozřejmě jde to i levněji ale toto je dle mě základ na plynulý chod pc.

teda zrovna ten zdroj Evolveo na mne moc dobře nepůsobí...

Na mě působí lépe než eurocase. Za tuto cenu neseženeš nic kromě eurcase a seasomicu který je bohužel v nižších cenových kategoriích hlučný. Navíc v pc s tdp procesoru 50w je zdroj celkem jedno.

já do podobné sestavy dával SEASONIC SS-350ET, T3, (Energy Knight), BRONZE, 350W- tehdy stál asi 760 Kč, ale CZC už ho nemá... - na hlučnost si uživatel nestěžuje...Jako je fakt, že 300W a 350W Eurocase zdroje vydržely ve starých kancl PC s 1HDD, int. grafikou a levným CPU klidně i 3-5 let, takže to možná tak problém nebude...Jen lituju toho, kdo to bude do té levné EC skříně dávat - já se tehdy o ty plechy vevnitř podobné skříně pěkně pořezal..

mys/klavesnice potrebujes?do jake ceny?jak s OS? mas nebo se ma vejit do limitu?

Myš, klávesnici nepotřebuji. S OS bych to viděla max. na těch 9500 Kč. Asi lepší Windows 7. Ta sestava, co je na tom odkazu na CZC by cenově seděla...

Tedy i ta sestava na tom druhém odkazu je ok, když odeberu monitor, myš, klávesnici...

za me tohle. Arctic Cooling Alpine 11 Pro Rev. 21 ks 278 KčIntel Celeron G18401 ks 1 157 KčMSI H81M-P33 - Intel H811 ks 1 105 KčPatriot Signature Line 4GB DDR3 1600 SO-DIMM1 ks 1 071 KčSeasonic SS-350ET 350W1 ks 917 KčSilentiumPC Brutus S20, černá1 ks 549 KčKingston SSDNow V300 - 120GB1 ks 1 547 KčSamsung SH-224DB, černá Bulk1 ks 379 KčMicrosoft Windows 7 Home Premium CZ 64bit OEM1 ks 2 499 Kč=ale chtelo by to jeste HDD nejaky, pak to je pres limit.mechaniku bych klidne skrtl.byl by to docela kvalitni pocitac. vykon nic extra, ale na kancl staci, tichy a usporny.alternativa je nejaky jiz sestaveny, tam bude kvalita a vhodnost komponent horsi, ale zas u tyhle cenovky je ta cena za OS sakra znat.linux by nesel? :)

jojo, kdyby šlo o verzi Office, o které se ví, že běží pod Wine, tak klidně linux, pokud by tedy na tu základní kancl práci nestačily LibreOffice - tam půjde hlavně o to, jak často bude potřeba spolupracovat s více lidmi na stejných dokumentech apod.

To jsem zvědav, jak do té desky napereš ty SO-DIMM paměti .... tady už fakt může blábolit každý a ještě mu tady další blbec dá "plusko" ....

No přece v redukci.https://tinyurl.com/olzcckr

Kanclák na Intelu, s Celeronem, se SO-DIMMama .... a hlavně s AC venťákem a Brutusem za 6 kil .... to fakt zůstává rozum stát ....

nebylo by lepší vzít sestavu jako celek? http://www.czc.cz/hp-280-g1-mt-cerna/164201...

1) tazatelka chce win 7 a tato má navíc shit verzi bing2) do kancelářského pc se více hodí malé ssd3) celky jsou nevýhodné

značková sestava má podle mne smysl akorát např. v případě NBD záruky a tam, kde v případě chcípnutí kompu potřebuju urychleně nový (leckdy má člověk notes, kterým takovouhle levnou sestavu nahradí snadno).

Co přesně je shit na Windows 8.1 s aplikací Bing? (oficiální český název) Vždyť to jsou úplně normální Windows 8.1 „Core“, žel je třeba při koupi provést zálohu, protože instalační médium se nedá legální cestou sehnat.

Nevím, zda je lepší vzít sestavu jako celek. Nevím, který z těch výše popisovaných zdrojů bude lepší. Opravdu se v této problematice moc nevyznám, jak jsem uvedla, proto prosím o radu.

Já ti navrhuji tohle http://www.czc.cz/4f3eslbl2sja48u955q5igdtm... za ty peníze opravdu dostaneš patřičný výkon a plynulost. U celku si nemůžeš být vždy jistá.

Nebylo by lepsi vzit skoro stejne vykone G3220 ale o asi 200kc levnejsi?

O 100kč, tolik se snad šetřit nemusí

Jo, taky mi nejde o tu stovku, dvě, to už bych asi neřešila. ;)

Jestli ano, tak to tak udělám. ;)

Doporučuji přečíst poznámku, co jsem psal dole ohledně Office a záruk.

Ok, takže sestavu jako celek tedy ne. No a co se týče toho, že kdyby PC odešel, tak samozřejmě co nejrychleji by byl potřeba nový. :D I když jasně, v záloze NTB máme. Díky za rady všem. Asi tedy objednám tu sestavu, kterou jsi mi doporučil na CZC. Děkuji.

Není zač.

Jedině takto http://www.czc.cz/8hjatuo7l0h4kbdidpbnem4nf... + OS. PC dostatečně výkonný na kanc. práci a ještě bude mít trochu výkonu v záloze. Navíc je velice kompaktní a není i po vizuální stránce není špatný. Předchozí sestavě bych vytkl zbytečně žravý CPU, hloupý zdroj a ten case ani nemluvím. Jinak zde se může klidně disk vyměnit za ssd.....

Osobně bych raději volil OEM sestavu Windows 8.1 s aplikací Bing - Windows stojí 0 Kč (výrobce sestavy platí roční poplatek cca $50, že jej může instalovat na neomezený počet sestav) a navíc je součástí roční lincence Office 365. Navíc lze Windows 8.1 přepnout do vzhledu Windows 7 buď bezplatnou aplikací Classic Shell nebo placenou Start is Back (circa 60 Kč).Pokud ale nelze jinak, je třeba koupit Office 2010/2013 pro komerční účely a Windows 7 Professional, protože Home Premium se už oficiálně neprodává od podzimu loňského roku a jedná se pouze o nějaké skladové zásoby. Cena je kvůli legálnímu softwaru poměrně divoká:http://www.alfa.cz/basket.phpSestava má kompaktní rozměry, produkuje minimum ztrátového tepla a neměla by být příliš hlučná. Jako systémový disk jsem zvolil SSD Transcend 370 (oproti A-Data, Sandisku a Kingstonu nemá řadič SandForce, ale SiliconMotion, který podává v malých kapacitách vyrovnanější výkony a má delší záruku). Na všechny komponenty je poskytovaná záruka 3 roky.Stejné položky by měly být k dispozici i v CZC (místo zdroje Fotron mají Seasonic, možná nebudou mít stejnou vypalovačku atd, ale v zásadě to vyjde nastejno).

no ty vole, ty Oppice jsou tedy pálka...

Holt ne každej vede neziskovku sající z cecků státu dotace a kupující za ně levné Windows a Office.Tadyhle je licenční politika Windows 8.1 s aplikací Bing + roční trial Office 365 (verzi pro desktop nemohu momentálně na http://oem.microsoft.com/ najít, je to ale velmi podobné)http://2imgs.com/c610b69c4f

jj, chápu. Mně to nevadí, dotace nesaju, ale vím, že jsem ušetřil 6k:http://www.libreoffice.org/download/libreoffice-fresh/

Pokud máš stabilní připojení k internetu, tak na nenáročnou kancelařinu stačí https://office.live.com. Netřeba tvoŕit nekompatibilní dokumenty v LibreOffice. Ale proti gustu... Aspoň si každej přijde na svý.

"nekompatibilní dokumenty v LibreOffice"Mám velmi špatné zkušenosti s kompatibilitou i nativních formátů Office např. mezi různými verzemi Wordu. O OpenXML ani nemluvě...S LO jsem spokojen, rozhodně to není jen na psaní dopisů - zvládá s přehledem třeba i tvorbu formulářů v PDF, schémata a flowcharty, složité dokumenty s rejstříky apod.

Jinak Word, Excel, i Outlook by měl jít pořídit samostatně každý zvlášť tuším po 1 990 Kč. Ideální levná kombinace je koupit Excel, nainstalovat Thunderbird a Libre Office.

"Ideální levná kombinace je koupit Excel, nainstalovat Thunderbird a Libre Office."Tak s tím souhlasím. Na pokročilé funkce Excelu stále Libre Office Calc ještě nemá, takže pro Excelovského power usera určitě má smysl. Na dokumenty už je Libre Office Writer velmi dobrý pracant. Živnostník asi Outlook nevyužije, tam Thunderbird, případně propojený s Google službami udělá dobrou práci.

Zrovna složby od Googlu mi přijdou jako úplná kravina, když může mít synchronizaci až 15 GB dat OneDrive, Office online a v případě použití levného mobilu s Windows Phone i perfektní správu kontaktů (dřív k tomu byla i bezplatná možnost mailu na vlastní doméně). I když je fakt, že Google umí nabízet velmi podobné služby. Tady je to ale spíš o zvyku a případě služeb Googlu by se dalo uvažovat i o Chromebooku.

u nás mají v okolí skoro všichni Android telefony, takže sdílené kalendáře přes Google + doplněk pro live propojení Google Kalendáře do Thunderbirdu je celkem jasná volba. WP je minoritní platforma a mně vůbec nevyhovuje, co jsem zkoušel.

Pokud to má být jen na kancelářské programy a fotky .. tak by na to mohlo stačit levné mini-ITX. A nejlépe hezké .. malé, protože většina žen nemá ráda zbytečně velké škaredé hranaté krabice.Takže jako skříň bych dal třeba .. http://1url.cz/FUJe .. do ní desku .. http://1url.cz/lUJQ .. RAM třeba .. http://1url.cz/0Z2c ... HDD třeba ... http://1url.cz/XUJW ... a mechaniku DVD třeba .. http://1url.cz/IUJi .. (potřebuješ k ní redukci ... http://1url.cz/5UJw ) ... suma sumárum 6253 Kč s DPH.

To AMD je příliš zdechlý, výkonově to nesahá Haswllovskýmu Pentiu ani po kotníky.

Neřekl jsem, že je to rychlé dělo, alle na běžnou kancelařinu to stačí. Něco podobného .. v jiné krabici ... jsem už dříve sestavil ... a do dneška v kanceláři jede ... a vyhovuje. A navíc .. žere to tak zhruba 40W. Takže ušetří i na spotřebě elektriky.

Ten Haswell si řekne okolo 50W, to taky není moc velký rozdíl. Měl jsem v rukách několik podobných notebooků se stejným procesorem od AMD a nestíhalo to vykreslovat Aero (Win 8.1 na tom jede lépe než Win 7). Ale je fakt, že všechny ty notebooky měly 5400otáčkové disky a ne SSD.

Těch 40 W žere celej komp, ne jen CPU.

Ano, já mluvím o spotřebě celé sestavy. Proč myslíš, že jsem ji navrhnul se 150W zdrojem? 60 W na ploše ve Windows žral už Ivy Bridge Core i5 s GTX 670.

Mironet má výprodejhttps://www.mironet.cz/hp-280-g1-mt-intel-pentiu... Bohatě stačí.