» Poradna » Notebooky

Lepící tlačítka (Dell Inspiron 7559)

Ahoj všem,Koupil jsem včera použitý Dell Inspiron 7559 a byl nadšen jeho stavem, ntb. jsem sice vyzkoušel předkoupí, ale bohužel jsem vyzkoušel jen levou část klávesnice, až doma jsem zjistil, že ta pravá strašně lepí, až se nedá používat. Ntb je ještě v záruce, ale nevím, jestli by přijali tvrzení, že to samo...Zkoušel jsem klávesnici vyndat, abych zjistil jak na tom je, ale je tak přilepená, že ji nevyndám z těla, koukal jsem jestli z druhé strany není nějaký šroubek držejicí tu klávesnici, ale nic jsem nenašel, takže to asi opravdu je tím.¨Nedokážu si představit, co s tím předchozí majitel dělal, že se mu toto povedlo.Napáda někoho nejlevnější možný postup?Všem předem děkuji

Odpovědi na otázku

Postup rozebrání je v servisním manuálu. Důvod, proč lepí je nejspíše vylitá limonáda do prostoru klávesnice - omlátit prodejci o hlavu a vrátit.

Našel jsem si konečně servisní příručku, podle které tam nic klávesnici ze vnitř nedrží, tedy stačí vyndat z venku, což tedy znamená, že opravdu je tak přilepená, že nejde vyndat, nebyla by to první klávesnice co vyndávám, takže očekávám že chyba není na mně Nevím co dělat, vracet, to asi nevezme, k tomu ntb potřebuji.Nechce se mi moc volat Dellu, protože na co jejich technici z S&T šáhnou, tak se rozbije, ale asi není jiná cesta...

Notebook polity sladkou limonadou je na odpis - drive nebo pozdeji prestane fungovat. Kontaktovat prodejce a pozadovat vraceni kvuli zamlceni skryte zavady.

Tak potom oznámit na patřičné orgány - dotyčný se svým jednáním dopustil trestného činu podvodu.

Kofola, minerálka, víno. Do půl roku je po něm. ☻

Snažím se pochopit, z jakého důvodu jsi před koupí vyzkoušel jen levou část klávesnice. Obvykle tam člověk automaticky položí obě ruce, i protože je Enter vpravo.

No přece na hraní her stačí pouze levá část . Notebook byl nejspíš politý, takže bych ho vrátil prodejci.

Klavensice su prichytene srobikmi. Novsie storhe maju okrems robikov aj pasiky obojstannej lepsicej pasky pod klavsenicou 5cm krat 1 cm napriklad.Klavesnica je obycajne ohybna so spodkom z hlinika. Treba ju vybrat miernym nasilim, opatrne tam pchat prsty a oddelovat alebo nejakym prvaitkom postupne.Pozri si na youtube videa.

Nic výjímečného. Doporučuji se obrnit trpělivostí, budou to svádět pravděpodobně na tebe :D