» Poradna » Notebooky

Lenovo Y520 z bazaru

Dobrý den, našel jsem inzerát na tento notebook.Myslíte, že by to mohlo být ok? Cena se mi zdá přijatelná, jen se bojím záruky jeden rok.Děkuji za odpovědi. https://pc.bazos.cz/inzerat/73473813/Notebook...

Odpovědi na otázku

no vzhledem k tomu, že jde koupit v ověřením obchodě (třeba https://www.exasoft.cz/lenovo-ideapad-legion-y52... ) za 27K, tedy o 500Kč dráž, nový a s plnou zárukou, je to ten inzerát blbost

Ano to vím, že nový se dá sehnat za cca 27tis., ale nabízeny z bazaru má navíc 8Gb Ram + 500Gb SSD disk...

Tak to už je na tobě, jestli jdeš do rizika bazaru nebo ne

Drahy hochu, zajdi si nekam na tyden - dva na brigadu vydelej nejaky slusny peniz a kup si novy stroj za ktery se nebudes muset stydet

Já myslím, že za ty peníze to není zase tak špatně :)

Brigádu, kde se dá vydělat za 2 týdny nebo dokonce za týden skoro 30 tisíc bych chtěl vidět. To bych totiž už nemusel chodit do práce

jeď do zahraničí na prázdniny a bude i klidně víc jak 30 tis.

Už jsme to tu nedávno probírali - nezapomínejte na to, že záruku Vám prodejce nemusí uznat - záruka se vztahuje na toho prvního zákazníka.... Asi by se Vám nelíbila situace, kdy prodejce třeba reklamaci uzná, ale odmítne Vám vrátit peníze, protože vy jste nikdy nebyl jeho zákazníkem (i přesto, že máte fakturu, která je ovšem vystavená na někoho jiného).Sám jsem nedávno řešil podobnou situaci - ex-kolegova manželka vracela notebook, který jí manžel koupil "na firmu" - nakonec se rozhodla, že si doplatí a koupí lepší model. Prodejce volal mně, abych potvrdil, že smí vyplatit paní peníze (zjednodušeně řečeno)... což je v pořádku, protože co kdyby se jednalo o krádež....

Ntb v inzerátu na Bazoši prodává (podle tel. kontaktu) někdo z firmy Gamalux Plzeň s.r.o., viz např. https://www.zlatestranky.cz/profil/H216892

A co to znamená?

Podle stránek to asi není bazar na elektroniku, ale firma zabývají se jiným odvetným.

To znamená relativně slušně dohledatelnej prodejce, a ne nějakej, kterej by jen sbalil prachy předem a notes neposlal. Na Bazoši (a jiných inzertních serverech) se to poslední dobou děje často.

A ještě bych dodal - pokud tazatel dostane od prodejce i nákupní fakturu (v inzerátu je zmíněn nákup na IČO), tak proč ne. Jen je mi divný, že v inzerátu je uveden 1 rok záruky a já jsem nedávno reklamoval tablet Lenovo Yoga 3 10, taky koupenej na IČO, a na ten máme 2 letou záruku, bez nějakýho nadstandardu. Ale třeba to má Lenovo u noťasů jinak.

Volal jsem na uvedené číslo a faktura je samozřejmostí. Prodejce povídal, že to byla nevhodná koupě a notebook byl se vším všudy v provozu max hodinu.

Ještě zkusím zavolat na Lenovo, a poptat se na tu záruku.

Záruka při nákupu na IČO je čistě smluvní, nemusí být žádná nebo naopak může být třeba 3 roky. Záleží jak si to nasmlouvá kupující firma s prodávající.

Kdo by chtěl, je notebook připadne k dispozici.Pán si přeje osobní předání v Plzni nebo Praze, což je pro mě v tuhle chvíli nereálné.Děkuji všem zúčastněným.

Za tu cenu se to nevyplatí (o rok kratší záruka)

Je to pěkné, ale uvědom si, že to kupuješ bez záruky. Přesněji řečeno, vymahatelnost záruky u použitého zboží je problematická a nemusí se vždy podařit. Zvlášť u zboží koupeného na IČO neexistuje žádná obecná zákonná záruka, ale záleží na konkrétních podmínkách, jak se dohodl prodávající s kupujícím. Pokud budeš mít nějaký problém, tak původní prodejce může říct, že se s tebou o záruce vůbec bavit nebude, protože faktura je na nějaké IČO a záruku drží jen té firmě. Takže si rozmysli, jestli to stojí za to.