» Poradna » Notebooky

Lenovo x Dell + otázka OS

Vybírám si ntb. a sháním radu..Varianty:1. Dell http://notebooky.heureka.cz/dell-inspiron-3521-n-3521... (mínusem je cena)2. Lenovo http://notebooky.heureka.cz/lenovo-ideapad-s210-59-37... Vybrat 1.) nebo 2.) ? + 3.) varianta3. Lenovo bez OS http://notebooky.heureka.cz/lenovo-b590-59-383508/pokud by mi někdo nainstaloval stahované win8, sekal by se ntb., nebo nějaké problémy?+ v krajním případě, jaký je rozdíl pro klasického uživatele win x Linux (například powerpoint, wold)Díky za odpověď!

Odpovědi na otázku

ty chceš za tyhle srágory zaplati víc jak 10 000?

Jednoznačně ten DELL jinak to jsou samé šunky co se hodí tak akorát na kancelářskou práci a i tento NTB není žádný zázrak.Nevím jakou máte cenovou hladinu ale co něco takového?: http://www.alza.cz/lenovo-ideapad-g505s-blac... Je o asi tak 100x lepší

Linux Mint ;) to dáte :)

K cemu ma notebook slouzit?Na zakladni kancelar staci vsechny. Dell je trosku lepsi nez ostatni, ale zase si priplatite. Nejak nechapu proc vybirate mezi 15 a 11" modely. S tim Vam tezko muze nekdo radit. Zajdete si do obchodu a podivejte se, ktera velikost by Vam lepe vyhovovala.Windows 8.1 budou na tom notebooku chodit, jen mi prijde trochu trapne resit verejne stahovany software. V linuxovych distribucich se da misto MS office pouzit napriklad Open Office, predpokladam, ze byste jej mozna pouzival i na Windows, vyjde to levneji nez licence na MS Office. Vetsina jednoduchych dokumentu bude fungovat bez problemu.

A hlavně nekupovat notebook v kamenném obchodě. Maj tam srágory s pentiemy a 1366x768 rozlišením TN. A ještě tomu nasadí cenu jako za Lenovo T440p s IPS.Zrovna dneska jsem byl v shopu, že scháním nějaký disk do 500GB, že chci nejlevnější, tak říkal, že nejlevnější že má za 1200 320GB a pak za 1500 Kč 500GB. Nevím, jestli si ze mě dělal pr*del, neboto myslel vážně. Nevím, kolik užitečných idiotů na takovýhle špek skočí. Ale třeba je to podnikatel a je mu jedno, že víc jak 3x přemaštěné disky nikdo nekoupí a když lidi nekupují, tak nemá tržbu ani zisk. A přitom to nebyl nějaký one man vychcánek prodavač, ale relativně znatelná síť obchodů po ČR.

Lenovo jen Thinkpad, Dell dobre, ale Latitude lepsi, co grafika, cpu v tom Dellu, vyhovuje vam ?

Děkuji všem za reakce, pokud možno budu rád za další.. !!Parametry výběru:Plánuji na Ntb. v budoucnu upravovat fotky (bude hlavním kritériem)dále sledování filmů a škola (powerpoint, word + několik okének v prohlížeči)Příjemná klávesnice je relativní pojem ale ze zkušenosti nemám rád HP klávesniceHry: pro co nejmenší cenu jsem ochoten se jich vzdát, ani čas není.. Maximálně jednou za dlouhé období CS, ale není nutno.Sháním ntb. co nejlevněji, zároveň aby co nejdéle vydržel.. Od přátel a ajťáků jsem nasměrován směrem Lenovo/Dell + procesor minimálně i3Chtěl bych se vejít do sumy okolo 12ti tisíc, ale pokud bych sehnal ntb za 9000 který by mi vystačil na pokročilou úpravu fotek, výskal bych si radostí ;) - proto zvažuji Krásně vybavené lenovo do 9000 a pokus fungovat na Linuxech - ovšem internet je plný dohadOcenil bych pomoc a rady ohledně výběru samotném a případně ohledně Linuxu, jestli ho dokážu bez jakýchkoli znalostí obhospodařit aby mi správně fungoval.(Z internetu jsem vyčetl, že se snad díky problémům s Adobe nehodí pro úpravu fotografií, nevím)Rozmařilostí která nesmí mít vliv na cenu je čtečka karet a matný displej

Pratele ITaci to samozrejme mysli dobre, napriklad Delly latitude, Precision nebo Lenovo Thinkpad T nebo W jsou vcelku pouzitelne notebooky, ale bohuzel to nic nerika o kvalite notebooku za 1/4 ceny. Notebook vhodny na upravu fotek za 12 000 nesezenete, nebude az tak zasadni problem s vykonem, ale spise s "kvalitou" displeju. I k mnohem drazsim notebookum by byl vhodny kvalitni externi monitor. Kolem 20 000 se daji poridit notebooky s matnym IPS nebo PLS displejem, na profesionalni grafickou praci to sice stale neni vhodne, ale daji se na tom alespon predstavovat navrhy zakaznikum, aniz byste byl omezen spatnymi pozorovacimi uhly TN a neprijemnymi odlesky lesklych displeju.Pokrocila uprava fotek je hlavne o pouzitem SW, celkem bezne se pouziva Adobe Photoshop, ten bohuzel na Linuxu moc nefunguje, vzhledem k jeho cene si myslim, ze par tisic za Windows by nemelo hrat roli. Pokud mate na praci s fotografiemi vyhlednuty jiny program, tak si overte jeho dostupnost pro Linux. Pro zacatecniky jsou vhodne Linuxove distribuce Ubuntu nebo Mint, maji pomerne pocetnou ceskou uzivatelskou komunitu a neni problem sehnat temer na cokoli jednoduchy navod.Bez externiho monitoru, klavesnice a mysi neberte zadne 11.6" a podobne miniatury, bude se Vam na tom strasne spatne pracovat. Monitor by byl idealni s FullHD rozlisenim, bohuzel do 12 000 nic pouzitelneho nesezenete. Spousta levnych notebooku ma jen 2GB RAM, to bude na praci dost nepouzitelne, napriklad Vas to bude velmi omezovat v poctu kroku zpet behem editovani a pod.Pokud jsem dobre pochopil popisek k notebooku, tak klavesnice bude mit normalni US popisky, nemel by byt problem si koupit prelepky, http://www.alza.cz/prelepky-na-klavesnici-ce... ale nebude to vypadat dobre. S trochou cviku se da psat i bez nalepek, harwerove se klavesnice nelisi.

Děkuji za obsáhlou odpověďPokud by jste se chtěl vejít nejlepe do 12ti tis. (13 max - jen pri daleko vyhodnější nabídce, ale raději levnější) zůstal by jste u daného Dellu nebo..S požadavky pro co nejlepší možnosti/podmínky pro úpravu fotek, jaký ntb. by jste zvolil?program foto - plánuji PS nebo Zoner Photo Studio xxpokud je problém u Linuxu již s těmito programy, asi se jedná o drobný problém..

Photoshop CC se da rozjet pomoci Wine, ma to nektera omezeni a ne vsechno bylo otestovano, radeji bych opravdu investoval do Windows: https://appdb.winehq.org/objectManager.php Zoner Photo Studio 17 se mi nepodarilo najit, ze by nekdo resil a uspesne vyresil. Nektere drivejsi verze dle ohlasu uzivatelu fungovaly. Opet by bylo jistejsi pouzit Windows. Z Vaseho vyberu bych urcite zustal u Dellu, je to o kus lepsi notebook nez ostatni.

+ pokud se jedná jen o hardware problém diakritiky (ěščřžýáíé) - Nevadí, škola mi do života dala psaní všemi 10ti a diakritiku umím nazpaměť :)

V tom pripade s klavesnici neni problem.

Vy by jste vzal dané Lenovo natáhl tam Linux ubuntu a wine(neznám) aby jste rozjel CC Photoshop, nebo by jste přidal 3000 a asi určitě vzal Dell s win? Asi zbytečná otázka, ale i tak :)

Vzhledem k omezenemu rozpoctu by se to dalo zkusit, cenovy rozdil je zajimavy, ale muze to dopadnout tak, ze programy pres Wine nerozchodite a nakonec budete muset koupit Windows, ktere stoji cca 2500 Kc, coz by cenovou vyhodu z velke casti vymazalo.

+ k odpovědím na Lenovo s LinuxemNtb. má napsané ve specifikaci souvislosti s Polskem, a neznám kvalitu uvedené grafikyuživatelsky bude i s win i s Linuxem fungovat bez problémů v češtině? Díkyhttp://www.k24.cz/product/208138/Elektronik...

nebude, nemá českou diakritiku ...

bude na tom stejně?Bude fungovat v cj nebo tam jen neuvedly problém a jedná se o stejné ladění na polsko?http://www.elland.cz/lenovo-ideapad-b590-59-38...

Za tyhle prachy si nekoupíš ani tohle... http://bit.ly/1BWL2wI