» Poradna » Notebooky

Lenovo G580 jak spustit z USB

Rád bych na ntb Lenovo G580 přeinstaloval Windows 10 Home. Na nový SSD disk jsem si nainstaloval Windows 10 Home a ted bych si rád s tohoto disku připojeného na USB spustil ntb. Zkoušel jsem to podle návodů najitých na Google kde je uvedeno jak nastavit BIOS, ale stále mě ntb startuje s vnitřního disku. Vnitřní disk bych rád zachoval jako zálohu.Má někdo ntb Lenovo G580 a poradil by mě jak přesně a podrobně nastavit BIOS abych NTB spustil z USB?Předem děkuji za radu.

Odpovědi na otázku

usb má sloužit k instalaci OS, ale ne ke spouštění nainstalovaného OS Windows. Nekomplikuj to - prostě ty SSD přendej, nový dej dovnitř, starý si nech jako zálohu venku.

původni disk bych rád používal než do nového postupně nainstaluji nové potřebné aplikace a nechci je několikrát v ntb měnit

to je hovadina - Windows na takovýto běh není standardně uzpůsoben a navíc je usb pomalejší než interní SATA.

Windows z exteráku nespustíš jen tak, musíš mít na to upravenou instalačku, což ti dokáže udělat rufus, jmenuje se to tuším windows to go, potom, už jen v biosu vybereš boot z toho disku v USB.

Tady jsem kdysi dělal návod jak spusti win 11 z usb: https://www.youtube.com/watch

dik za instruktážní video, několikrát jsem si ho pustil ale nepochopil jsem to úplně. Nový SSD disk, na kterém mám nainstalované Win 10 (podle návodu Microsoftu) mám mám připojený na USB pomoci redukce. V BIOSu (ten mám odlišný než ty ve videu) nastavím boot s USB, ale ntb se spustí z vnitřního disku.

Jak jsi na to nové SSD to windows nainstaloval? Napiš postup.

tady je postup jak si stáhnout instalaci Windows 10https://www.microsoft.com/cs-cz/software-download/w...

Běžná instalace na disk NEJDE spustit přes USB. Musíš udělat WinToGo, na což je funkce ve W10Pro.

PS: když jsem to kdysi zkoušel, tak to vyžadovalo nějakou konkrétní flešku, kterou jsem neměl, takže jsem nic nevyzkoušel

ještě bych dodal, že jsem to zkoušel podle toho co jsem našel na googlu na př:https://pcsupport.lenovo.com/cz/cs/products/laptops-an...

Windows z USB je nesmysl. Dej ho normálně dovnitř, nabootuj z něj a vše si na něj nainstaluj a nahraj.