» Poradna » Ostatní

Legálnost stažených filmů v Německu

Zdar, mám celkem jednoduchý dotaz. Vím, že v Německu nelze prakticky legálně stáhnout film ani z direct download, protože po každým tam jdou hned jak po medvěd po medu .....standardem je prý došlá pokuta a faktura 800 EUR za jeden stažený film ( neřeším úspěšnost případného soudního odporu nebo dělání mrtvého brouka ).jde mi o dotaz, co když si s sebou na flešce spolu s notebookem ( nebo přímo na notebooku ) vezmu do Německa stažený film v Česku z uložto, jestli mi taky hrozí pokuta, když mi to náhodou u mě najdou nebo je to v cajku - nebo snad zná někdo nějaký precendens ?

Odpovědi na otázku

zahesluj flashku a máš pokoj :)

jako že bych ji třeba celou zahesloval Truecryptem ? No tak to určitě nevzbudí podezření

Prečo by mal ? To už aj za súkromné dáta je pokuta ? Povie že je tam niečo osobné a hotpot :)

Potom nikomu nic není. Pokud nemají odůvodněné podezření, tak je obsah šifrovaného souboru nemá co zajímat.

A proč by to měl někdo prohledávat? V Truecrypt kontejneru můžu mít klidně i rodinná data (můžu být paranoidní) nebo legálně dostupné porno (nechci aby se k tomu nějak dostala manželka nebo děti).Podle mne jestliže v ČR dle místních zákonů legálně získáš filmy, tak to nemají co řešit Němci, pokud k tomu nedošlo u nich, nebo to není obsahově ilegální - dětské porno, nějaká extremistická propaganda nebo tak. Nebo pokud to nemáš snahu šířit ať už za prachy nebo zdarma...

OMG co je v Islamische Bundeschalífát co komu do toho, jaký filmy sleduješ na svým počítači???? Jestli seš hodně paranoidní, tak ten komp nepřipojuj k internetu a dívej se na filmy z flešky bez dozoru Velkého Vezíra

V Německu se neplatí výpalné, ale nesmí se tam stahovat a pokud na počítači, který se umí připojit k netu pustíš cokoli, co je na netu, W 10 tě napráskají, (po nainstalování kompletního balíku aktualizací i W 7 a W 8) a máš smůlu, protože obsah HDD bude jevit jasné znaky toho, že byl stažen. (kdy a kde už nikdo řešit nebude).

Tohle není paranoia, ale demence!

Bohužel několikrát potvrzený fakt. Takže jediný dement jsi tady ty. Ostaně kdo jiný, než demebt může W 10 velebit, že?

Já myslím, že každý vidí, kdo je tady dement. Tak to musíš odpojovat notebook od netu když přehráváš filmy, viď. Beztak ti to bude prd platné, návštěva od policie je otázkou pár dní!

ale tazatel nepsal nic o tom, že by v DDR něco stahoval :P on psal o pouštění filmů z jeho vlastní flešky, přece nechceš ani naznačovat že by Widle posílaly orgánům činným v trestním řízení, jaké filmy sleduješ ze svého offline úložiště (ať už z disku nebo z flešky) a dokonce že by poznaly že ten film byl stažen a dokonce že nelegálně... to už je příliš mnoho absurdit najednou...

Každý prohlížeč, po zapnutí jakéhokoli audia, nebo videa, zjišťuje z netu, co na tom médiu máš, jestli sis toho náhodou nevšiml. V mém případě se vždy objeví: Neznámý autor, neznámé dílo, protože tyhle práskací funkce mám blokované. Takže jakmile ti prohlížeč nahlásí, co pouštíš, znamená to, že si popovídal s nějakým serverem a co mu všechno sdělil, ví jen bůh a Svatý Václav.

A prečo by mal pozerať svoje videá z flešky v prehliadači? Veď na to sa používa iná aplikácia - multimediálny prehrávač. A ten - ak to v jeho nastaveniach zakážeš - nič na nete nekontroluje.Opäť si capa strelil.....

To jsou zase bláboly! Samozřejmě se nezapomeň pochlubit, jak to máš ty jediný na světě ošéfované a jak jsou všichni ostatní blbí! Jak máš ošéfovaný ten tisk za 0.3 Kč na A3 v ČB? A danění výdělku?

Pro úplnost - ty "pokuty" nerozesílají orgány v trestím řízení, ale právní kancelář, která zastupuje německou verzi ochranného svazu autorského. Ti samozřejmě nemohou rozesílat "pokuty", je to formulováno jako pokus o smíření před soudním sporem.Taky nevěřím, že by se tento v principu soukromý subjekt dostal k datům Microsoftu.

To je zase pitomost, sorry...

W7 i W8 zásadně "odhmyzujeme" ale ne kvůli nějaké telemetrii, ale protože prudí s W10 a protože po těhle kravinách někdy systém běží hůř než před nimi.Ale na soukromém PC vůbec Windows nevedu

Jojo, Slávek se zase nudí...

Zde opakované, vymyšlené dotazy, které vyřeší výše opakované šifrování. A pokud je disk zašifrován, nikomu po něm nic není. Já bych dokonce řekl vždy, jsou státy, které trestají i za neposkytnutí šifrovaného obsahu s čímž bytostně nesouhlasím.> Nikdo nesmí být kriminalizován za to, že sám neposkytne důkazy proti sobě - kde to jsme v bolševickém CCCP, nazi EU?

Dolfi, šifrování je dvě věci, pokud ta data spustíš a máš v počítadle aktivní jakékoli šmírování. Protože v momentě, kdy s nimi počítač pracuje, jsou k dispozici v dešifrované podobě.

Pokud vím, tak v demokratické Anglii si můžeš svobodně vybrat - buďto vydáš klíč k šifře, nebo si to odsedíš. .

Pokud vím, tak se tohle týká stažení přes Torrenty.Dvoum kolegům tato pokuta přišla.Ostatním, co sosali filmy z ulozto apod nic.

Přesně stejné zkušenosti - dlouhé roky jsem v Německu stahoval z Uloz.to a podobných serverů a následně pouštěl na počítači bez sebemenších problémů. Ale sestřenice měla na návštěvě přítele, ten si stáhl něco přes torrent a obratem přišla složenka na 800 euro od německé varianty OSA s výhružkou soudního sporu. Obdobně můj bývalý šéf - pronajal komusi byt ve svém domě, nechal mu přístup k internetu a už měl složenku. Oba po konzultaci s právníkem raději zaplatili. (Soudní spory v Německu jsou velmi drahá záležitost a pokud bys prohrál, těch 800 Euro by mohl být pakatel proti nákladům soudního řízení).

koukám aby to příště pronajímal bez netu nebo s blokovaným torrentem (chcete-li oblokovat, zaplatíte kauci 800 EUR a pokud nepřijde složenka, vrátíme ji...)...