» Poradna » Web a internet

Legální hudba do videa

Dobrý den,Narazil jsem na stránku http://audiojungle.net a našel tam skladbu s Music Standard License.CHápu dobře, že po zakoupení si můžu tuto skladbu dát do videa na youtube? Má s tím někdo zkušenosti. A lze toto video pak nechat zpeněžit?

Odpovědi na otázku

To si tu licenci budeš muset nastudovat. Já používám do videa skladby z www.jamendo.com - obvykle pod licencí Creative Commons (bacha, nesmí obsahovat "ND" nebo No Derivatives). A ještě jsem nenarazil na free hudbu použitelnou do komerčního videa - ono je celkem logické, že pokud za video budeš mít prachy ty, tak by měl něco dostat i autor hudby... Přes Jamendo se dá většina těch skladeb za jistý poplatek získat i pro komerční video.

Děkuji moc, tak bude lepší si tu hudbu vytvořit sám nebo sehnat někoho kdo by to za poplatek složil třeba nějakou tu hudbu :) Popřípadě jak je ta knihovna "bezplatná hudba" tak nevíš jak je to tam s hudbou do videa které by bylo třeba zpoplatněno? :)

Tuším min 70 let stará se může používat jak chce jestli se nepletu.Hoď tam třeba nějakého Mozarta.

Ono ani tohle není tak úplně jednoduché. Po vypršení autorských práv sice je možné hudbu využít, ale úplně bez jakýchkoli zádrhelů jen pokud by si ji nahrál sám. Jinak přicházejí ještě stále v úvahu nároky kapely, která takovou hudbu nahraje. A to nemluvím o Oaze - ochranný svaz zvukařů. Za chvíli vznikne snad ještě i ochranný svaz uklízeček hudebních studií...

Nějaké tipy? Mně se líbí indie.Toto je jedna boží singaporská:https://www.jamendo.com/en/track/221037/we-don-t-... a tu švýcarský relax:https://www.jamendo.com/en/track/340471/my-labora...

A co třeba použít přímo youtube hudební knihovnu:https://www.youtube.com/audiolibrary/music

řešení je jednodušší než si myslíš... zajdi nebo zavolej na nejbližší pobočku OSA a zeptej se kolik by stálo užití tebou vybraného songu do videa o délce tolik a tolik minut... oni ti to spočítaj a ty se rozhodneš jestli ti to stojí za to, anebo jestli raději obětuješ svůj čas do hledání levnější alternativy... vím že kdysi jsme chtěli použít hudbu ze seriálu Profesionálové (celkem profláknutá znělka) do nějakýho krátkýho videa a chtěli za to snad jen pár desetikorun... takže ono to možná nebude tak horký jak si myslíš

Vim trošku jak OSA funguje ale to že prodávaj písně jsem netušil, napíšu jim děkuju

OSA neprodává písně, ale dá ti (za úplatu) povolení k užití autorsky chráněného díla

no jiste, zavolej jim a dej jim jasne na vedomi ze existujes a doslapnou si na tebe, ty ses fakt trdlo posledni dobou

Pokud by měl někdo zájem, dělám hudbu na zakázku pro podobné projekty a to přímo na míru, resp. na obraz.

www.hanzsedlar.cz

https://www.youtube.com/watchDíky za lajky a odbery

Hudba je autorské dílo na kterém autor makal i několik týdnů, stejně jako zedník co staví barák.Zedníkovi zaplatíte bez rozmýšlení, za hudbu se Vám ale nechce, že ?Je to jako by Vám někdo vykrad ledničku, to by bylo asi křiku , co ?V Česku je hafo autorů,který Vám ji vyrobí na míru.Mohly by se tím i živit, ale vy máte pocit že je lepší krást... budete raději celý týdny hledat a hledat, jen aby to bylo zadara... je to smutný...