» Poradna » Programy

Lazarus - Komponenta TMemo

Dobrý den,chtěl jsem se zeptat, zda my se zde nenašel někdo se zkušenostmi s Lazarusem nebo Delphi. Potřeboval bych zjistit, zda se komponenta TMemo dá použít jen jako zobrazovací, ale s podmínkou, aby text z ní nešel kopírovat. Zkoušel jsem "only for read", ale tady lze text označit a kopírovat. Tomu bych se chtěl vyhnout.Hodí se i jakékoli primitivní rady. Všem předem děkuji za rady.

Odpovědi na otázku

Nastav enabled na hodnotu false.

To mě nenapadlo, ale je zde další problém, že potom text zešedne.. To také není moc pěkné.. Chtěl jsem TMemo použít hlavně kvůli možnosti více řádků textu, ale teď si uvědomuji, že to vlastně splňuje i TLabel, ale nevím, jestli pak jde text vystředit?

Ano, použiji komponentu TLabel. Text lze vycentrovat v položce Alignment.

Když, bude chtít někdo text zkopírovat, tak si udělá snímek obrazovky a přes OCR si jej převede do txt. Částečně to můžeš ošetřit tím, že přiřadíš jinou událost na klávesovou zkratku ctrl print screen. Kdo to bude chtít obejít tak si vždy nějak poradí.