» Poradna » Mobily

Kvalita zvuku

Zdravím, chci se zeptat. Mám sestavu reproduktorů, která má zvukový vstup RCA a televizi, která má zvukové výstupy jack, optiku a SCART. Jaký kabel nebo převodník signálu mám použít, abych dosáhl co nejkvalitnějšího zvuku? Předem děkuji za odpověď, Lukáš

Odpovědi na otázku

Sehnal bych si scart redukci https://www.tsbohemia.cz/adapter-scart-na-s-video-... pak to propojil kabelem 2xcinch-2xcinchprotože na sluchátkovým výstupu máš sluchátkový zesilovač a na optiku by si musel sehnat DAC převodník a to bude na to tvoje použití zbytečně drahý.

Většina současných TV už nemá na SCARTu výstup, jen vstup.

je to i výstup, odzkoušeno

Díky, mám kabel SCART - RCA, ten prozatím používám, jen mi to přijde trochu zastaralý konektor, proto se ptám.

Aha, tak pokud ti to funguje ze SCARTu, tak ho dál v klidu používej. Teoreticky je sice lepší optika, jenže to nemá smysl, když bys to stejně musel převádět na analog.

Ten SCART může být dokonce kvalitnější než nějaký DAC od Číňana.

Nejkvalitnější je samozřejmě optika. Ale taky to bude nejdražší. Levný bude Jack 3,5".

Můžeš použít ten převodník Toslink na analog (RCA), ale otázka jak kvalitní jsou ty bedny, aby to bylo poznat a vyplatilo se to. Jinak bych šel do redukce jack na 2xRCA.

LG CK43

Aha, tak na tu parodii na reprobedny BOHATĚ stačí redukce jack-2x cinch. Pro hnidopichy...jasně že pak taky záleží na zdroji signálu. Ale to už se u digitálu bavíme o "netopýřích" jemnostech.

Pozitron :) a hlavne treba zakupit ZLATE kable. Idealne take, co stoja 150 eur za meter :)

Nejlepsi prevodnik je slusny AV reciver Tyhle splacaniny z toho co dum dal nebo co melo davno lezet v elektrosrotu nejsou dobre.

Převodník, co jsem uvedl výše špatný není, já sám používám mezi TV a starým DK podobný, jen z Toslink na SPDIF koaxiál. A bez problémů několik let.

U zvuk. doprovodu k (naprosté většině filmů) nemůže být o žádně "kvalitě" ani řeči.Čest výjimkám... Ty zvuky jsou vytvořené uměle a "rozpinkané" do 5.1 či 7.1 kanálů.Jde pouze o "hraní si" s témbry a samply. S věrným zvukem to nemá naprosto nic...Nejhorší je fatálně "zrnitý" a "umělohotný" dolby digital (AC3). Kvalita zvuku s počtem kanálů naprosto nesouvisí - spíše naopak. Více kanálů není "více adidas". Jak se nám ta historie neustále vrací/opakuje...Kvalitní vzorky ke stažení zde http://www.2l.no/hires/ (až DSD 256).Kdo neslyší žádný rozdíl, nemusí se tím dále zabývat = šťastný člověk = ušetří spoustu peněz.No a my ostatní....

Máš pravdu...jde o i ten zdroj. Ale to stejně na těch jeho parodiích na reprobedny neuslyší...

Ostatní si môžu myslieť, že kvalita zvuku bude lepšia keď nefiltrujeme frekfencie nad 20 KHz a sústava ich prenáša lineárne s poklesom 0.1 dB do 100 KHz. Marketing je veľmi mocná zbraň, ktorý pomýlil už mnohých zvukom kovaných expertov.