» Poradna » Programy

Kvalita firewallu u Windows 10

Jaká je kvalita firewallu u Windows 10? Má cenu kupovat balíčky jako jsou např. Eset smart security, Avast internet security, které obsahují svůj vlastní firewall, nebo to stačí řešit free verzí nějakého antivirového programu s již zminovanym firewallem od Win 10+ třeba, když máte firewall ještě ve WiFi routeru, aby jste dostatečně ochránili svoji doomácí sit, která obsahuje i váše osobní NAS úložiště. Děkuji za názory.

Odpovědi na otázku

Firewall chrání přístroj, nikoliv síť.Asi nejdůležitější je firewall v routeru, který by měl defaultně blokovat příchozí připojení (pokud nemá zadní vrátka, pak je samozřejmě na nic).Jinak ten firewall ve Windows by měl být dostačující, akorát jsem se setkal s tím, že si tam sám povoluje Microsoftí pravidla.

Eset smart security obsahuje funkci, která se jmenuje "Ochrana domácí sítě".

"Ochrana domácí sítě umožňuje otestovat domácí router na různé zranitelnosti, jako je slabé heslo nebo neaktuální firmware. Poskytuje seznam aktuálně připojených zařízení a uživatel je může pro lepší přehlednost řadit do různých kategorií."Je to zavádějící pojmenování, ukazuje pouze nedostatky co se objevují v síti, ale pokud tam budeš mít připojené nějaké škodlivé zařízení, tak ti to síť neochrání.

dávam ti za pravdu, máš recht. Marketingový ťah pre lamy zo strany Eset Smart 10.

Jako jakýkoli jiný firewall.Je otázka jak ho umíš nastavit.Pokud ti nestačí tak má také nadstavbu-http://www.binisoft.org/wfc.phpa pokud chceš kvalitní ochranu tak není třeba platit.Je zdarma-v češtině a bez problémů strčí placené produkty do kapsy.Má jeden z nejkvalitnějších firewallů atd..https://www.comodo.com/home/internet-security/fr...

A stačí to Comodo, je v něm i antivirus? Nebo k němu mám doinstalovat ještě zvlast nějakou free verzi antiviru?

Jo, obsahuje. :)

FW ve W10 je dostatecny. Jenze hlavnim problemem je jeho rozsirenost - jestli bude chtit nejaky lepsi smejd odstavit FW, tak ten ve windows bude prvni na rade.FW u Avastu nebo Esetu take nejsou vyhrou, lepsi by bylo pouzit od nich jen AV reseni a FW hodit od nekoho jineho (Comodo, Outpost, Zone Alarm) - jen aby s tim AV nekolidovaly.

Vestavěný firewall je dostatečně kvalitní, ale hůře se ovládá. Doporučuji pořídit si k němu "nástavbu" Windows Firewall Control.Další možností je FW třetí strany Zone Alarm nebo Comodo. Plně postačí free verze.

Patrí medzi naj, TOP No 1 medzi firewallmi, len je vhodné ovládať aspoň základy o sieti, IP adresách a systému Windows. Nemá možnosť Interaktívneho nastavenia alebo učiaceho sa režimu, ako majú platené antiviry s integrovaným firewallom typu Smart IS. V tomto ohľade je Eset Smart 10 IS recipročne kvalitný v oblasti firewallu Windowsu.

Ještě by sis mohl zjistit co znamená a kde se používá to slovo "reciproký, reciproční".

Tak vám děkuji za rady pánové. Zkusím Comodo...

to si si nasral týmto premysleným ťahom do OS bordel, budeš mať z mašiny takmer nefunkčného slimáka. Pritom výsledok nulový. Žiaden takýto pomyselný, marketingovo-ochranný SW od tretích výrobcov do Windows nepatrí už od OS Vista po W10. Vylaď si na 100% čistý primárny a aktívny oddiel s OS a sprav si z neho Image (bitovú zálohu). Tento spôsob tvorí absolútnu ochranu pred škodnou prípadne neidentifikovaným spomalením či pádom OS.

A na tenhle blábol jsi přišel jak?Comodo používám i na starém HP625 a stařík běhá jako čert.A máš pravdu-jen to umět nastavit.

problém je v tom, že ak manuálne nastavím Firewall integrovaný vo Windows nespomalím systém. Pri Comodo pri Interaktívnom režime a paranoidnom nastavení sa stane z mašiny lemra lemravá, deto aj pri Eset Smart IS, Bitdefender Total IS 2016, ktorý je ako tak kompatibilný s W10. Osobne mám odstavený firewall aj Defender vo Win10 lebo používam predradený HW firewall bežiaci nonstop na serverovom jadre Linux, ktorý mi zachytí tok dát na servery MS aj pri reštartoch mašiny a teda mám absolútne eliminovanú Telemetriu. Chce to hodne trpezlivosti pri nastavovaní, ale HW tvorí dokonale zabezpečený OS.

Ze fw ve W10 nezatezuje system? Kazdy bezici proces, sluzba nebo ovladac neco z CPU sezere. Ze MS fw ma nizsi naroky nez plna ochrana treba v Comodu, ma duvod v tom, ze narozdil od Comoda je to opravdu jen fw. Comodo obsahuje i HIPS (nazyvaji ho Defense+; ten je nejvetsi zrout vykonu), sandbox a volitelne i antivir.Predrazeny hw fw by mohl byt hodne ucinny, dokonce i ucinnejsi nez ten aplikacni, jenze to by musel jet na bazi whitelistu. Jinak neni zabezpecena komunikace jednotlivych programu (a viry nejsou v podstate nic jineho), hlavne smerem ven. Nestaci bloknout nepouzivane porty, ale i pristup na nechtene stranky (spyware muze klidne komunikovat na portu 80, 8080, 53, 20 atd.). Je mozne provadet analyzu packetu, ale kdyz je smejd sikovne napsany, tak to bude vypadat jako legitimni provoz.

Já mám výkonné herní PC s procesorem Intel Core i7-4790K a nezdá se mi, že by mi Comodo nějak zpomalil PC.