» Poradna » Mobily

Který z mobilů vybrat?

Zdravím,nedávno jsem se ptal, jestli by bylo lepší vybrat Realme C21 nebo Motorola už nevím jaký model a bylo mi doporučeno zvolit něco lepšího. Tak jsem chvíli přemýšlel a nakonec jsem skončil u těchto dvou možností: https://www.ptmobil.cz/17807-realme-narzo-30-5g-... https://mobilni-telefony.heureka.cz/realme-8-5g-4gb-64gb/Oba jsou skoro stejně drahé a prý i svižné, nicméně jeden má 5G, zatímco druhý větší úložiště. Měl bych s ohledem na budoucnost (chci, aby mi komůrka dobře sloužila alespoň 3 roky) sáhnout po tom 5G? Nemám tušení, jestli to využiju. Vůbec se v mobilech nevyznám. Za případnou pomoc budu vděčen a pokud se najde někdo, kdo bude mít tendenci mi sdělit, že i za necelou pětku ty mobily stojí za prd a měl bych si vybrat něco dražšího, nechť si svůj názor nechá pro sebe. Děkuji.

Odpovědi na otázku

Nevím na co jsi se díval,ale 5G mají oba, takže bych bral Narzo

Aha, toho jsem si vůbec nevšiml. V tom případě je volba jasná. Díky.

Jestli to má být mobil v cenové relaci 5 tyček, tak:určitě bych si pohlídal, aby měl alespoň 6GB RAM.Za tu cenu už je i spousta Motorol s 6GB RAM.Do budoucna totiž 4G sítě vydrží alespoň 3 roky.Takže podmínku bych nedržel na 5G, ale na RAM.Protože aplikace se stávají postupně více a více nenažrané na operační paměť.Takže bych nechtěl do budoucna narazit na to, aby aplikace pomalu pracovaly, kvůli nedostatku RAM.Tady se mrkni nejdříve třeba na Alzu, jaké mobily jsou se 6GB RAM:https://www.alza.cz/levne-chytre-telefony/188... (nejsem si jistý jestli to sežere i parametry odkazu)A pak vybraný model prozkoumej třeba na Heuréce, kde se dá uškrtit pár stovek.Ale moudré to není, protože v případě reklamace bude nutné posílat mobil bůhví kam a komunikovat s obskurdním prodejcem.Já bych si připlatil za CZC, Alzu nebo Datard či Okay, které mají pobočky všude.

Co tohle? https://www.datart.cz/mobilni-telefon-doogee-n4... Jméno to má jako nějaké vietnamské jídlo, displej i foťák horší než realme, nicméně baterka vypadá slušně.

A jak my máme vědět, jestli se k tvému používání mobilu, více hodí větší akumulátor, nebo lepší displej/foťák?To máme rozhodovat za tebe?

Mno, o foťák mi moc nejde. Chci plynulost systému a výdrž.

V tom případě zapomeň na všelijaké Dogee a podobné telefony prapodivných značek

A co tedy není prapodivná značka, když si chci levný a funkční mobil, co vydrží do budoucna?

Vyhnul bych se např Alcatelu, Doogee, Cubot, UmidigiDo 5000 bych bral něco z tohohle:Realme 8 DualSIM 6GB/128GBMotorola Moto G30 6GB/128GB

levný a do budoucna funkční se kapku vylučuje. Krom Motoroly a nejspíš i toho Realme případně ještě Xiaomi.

5000,- Kč se mi nezdá za přístroj, ze kterého budu tak maximálně volat, psát sms a zprávy na FB, případně se občas mrknu na mail úplně málo. Pokud to ale bude za 3-4 roky nepoužitelný šmejd, myslím tím i tu motorolu, potažmo Realme 8, pak nemám zase nějak zásadní důvod nesáhnout po něčem levnějším. Chci čisté a plynulé rozhraní a plynulost. Když to navíc nebudu muset nabíjet co 14 hodin, ale vydrží to třeba i několik dní, super. Jo, a vyplatí se investovat do ochranného skla?

3-4 roky je maximální výdrž nevyměnitelné baterie.Ochranné sklo je proti přímým škrábancům, ale nepomůže proti pádu.Při pádu se zkrátka display rozbije při nárazu, a to bez ohledu na to, jestli je na něm folie.Bohužel i mobily jsou spotřební zboží.Vybíráte ten mobil už 2 dny a přitom v životě stačí jen chvilka nepozornosti, může spadnout a už z něj nepůjdou zachránit ani data.Na světě něco jako trvalé jistoty neexistuje, člověk se s tím musí smířit.

Čekal jsem, že zvolit si vhodný mobil bude menší fuška. Původně jsem nechtěl dát více jak dva a teď končím na skoro 5 tisících. Vybírání komponent do kompu je tedy daleko méně náročné než tohle, ale je to dáno tím, že mě mobily prostě nikdy nezajímaly, jen jako nástroj pro volání. S tím sklem máte pravdu, koupím mu obal, to bude lepší a bezpečnější. Nakonec asi zvolím tu motorolu: https://www.mp.cz/mobilni-telefon-motorola-... . 3 roky záruky je fajn. Foťák to prý má taky docela gut, i když nic moc asi fotit nebudu a Android je tam čistý. Navíc je to jediný nečíňan v této cenové kategorii, což je taky docela prima. Každopádně díky moc za rady, bylo to podnětné, snad bude přístroj k užitku.

Ještě dodatek. Záruka sice je 3 roky, nevím jak u Motorola, ale na baterii dávají zpravidla 6 měsíců výrobci jen. Takže když baterie odejde např. za 2 roky, tak se na to ani záruka vztahovat nebude. Tak to výrobci mají "ošéfované".A pokud jim někdo donese mobil s mechanickou vadou, tak ho stejně většinou opravovat v rámci záruky odmítnou s tím, že závada byla způsobena špatným zacházením.I když už se mi podařilo reklamovat mobil v nádherném stavu, kde byl kousek mrtvého dotykového pásma displaye - a to dokonce úspěšně.👍

Další důvod raději přemýšlet na něčím levnějším.

Ten Realme 8 má větší rozlišení a oled displej,asi bych spíš uvažoval o něm.Na displeji je nalepená folie už z výroby.Tvrzené sklo bych tam nedával,to je jen proti otěru, před prasknutím při pádu stejně neochrání.Koupil bych k tomu ale určitě flipové (otevirací) pouzdo.

realme 8 je aj o dost vykonnejsi

Realme 8 je lepší jak ta motorola g30? To už bych vzal ji, vyjde to na stejné prachy.

Uvědom si, že si nekupuješ mobil, jako to bylo dřív, ale defacto PDA kombinované s mobilem. To, že ty z něj hodláš využívat jen zlomek funkcí nic nemění na výše uvedeném. Několik dní by to i vydržet mohlo, když nebudeš mít pořád zapnutá mobilní data, což asi nemáš stejně v úmyslu...

To já právě nevím takové věci, jelikož jsem měl celý život mobil jako dřív. Samsung ani nevím co to je mám už 10 let a pořád fachčí celkem dobře. Ne, většinou to bude nerušeně ležet u počítače. Já ani moc nevolám.

tak další možnost je koupit si nějaký obyč android tablet ala:https://www.datart.cz/dotykovy-tablet-iget-smar... a náramek si napárovat s ním a na telefonování a SMS si nechat tlačítkáč. Sice se na data z náramku podíváš až doma, ale jestli to nevadí... Navíc budeš mít větší displej, můžeš si na tom večer třeba v posteli pustit nějaký film apod.

Už jsem se rozhodl pro tu Motorolu, přeci jen ten můj mobil už trochu blbne a už mě delší dobu lákal chytrý telefon, i když jsem netušil, že za něj dám takovou raketu. Našel jsem sice prodejce, co ho nabízí za 3999,- Kč, nicméně ten nepůsobí příliš důvěryhodně, i když je na Heurece. Ale díky za dobrý podnět.

ne Heuréce jsou i pofidérní shopy, to že "obchod je na Heuréce" neznamená nic, je potřeba se dívat na hodnocení a diskuzi. Faktem ovšem je, že nápadně levnější shopy bývají tak trochu ruleta...

Právě proto si připlatím a vezmu to u shopu s hodnocením 100%, vypadá docela solidně. Nakonec by mě to mělo stát i s obalem 4707,- Kč, což je pořád raketa dle mého, ale co už. Třeba mě to nakonec chytne, a nakonec nebudu téhle investice litovat.

A pět tyček ne, lehce nad čtyři. Už tak jsem daleko za tím, co jsem chtěl obětovat. Našel jsem na Alze i Alcatel 6gb za velmi hezké 3K, nicméně recenze o něm nikde nic, moc se mi to nelíbí.

Vem Motorolu, budeš spokojený.
Má čistý android, který je perfektně odladěný.
Motorola je záruka nefunkčnosti.

Záruka nefunkčnosti? To bych moc nechtěl.

:D samozřejmě jsem měl na mysli funkčnosti :)

Tak jo, díky všem za pomoc. Nakonec jsem sáhl po Realme 8, tož snad bude sloužit dlouho a dobře.

Dobrý denUrčitě bych vybral 5G, jestli nefotíte jak blázen.