» Poradna » Notebooky

Který ntb?

Dobrý den, mám vybrané dva notebooky a potřeboval bych poradit jestli je lepší si koupit ntb s 1 TB SSHD s tím že bych si k němu dokoupil SSD, jestli to teda vůbec půjde, nebo koupit 500 Gb HDD + 125 Gb SSD, s tím že ten druhý bude dražší o 2000,-. Díky moc

Odpovědi na otázku

Jinak mají úplně shodné parametry

Ne. Vezmi model s 1TB SSHD protože za 2 litry koupíš slušné 240GB SSD.

Ok, díky moc

SSHD?! Ne, nebrat.

Proč? SSHD urychlí start OS a jeho běh i často používaných programů. Odezva a rychlost systému je pak přibližně mezi rychlostí SSD a klasickým HDD. Myslíš, že výrobci tyto disky vyrábějí jen tak pro radost svých PR oddělení? ☺

Ano myslim, nebot SSHD a SSD cache jsou jen marketing a pridana hodnota zdaleka neodpovida tomu, co PR oddeleni prezentuje, jinak receno vykon bude stale velmi podobny samotnemu plotnovemu disku.

SSHD = HDD + SSD. Toho SSD tam je většinou tak 8GB. Narozdíl od HDD, SSD má omezený počet zápisů na buňku. Když se vyčerpají, SSD umře. Na SSHD se nejčastěji používaná data zapisují na ty SSD čipy, jenže ty si nemůžeš vybrat, která data se tam budou ukládat. No a když se ty data budou často přepisovat, tak ta SSD část do cca 2 let umře a máš z toho normální HDD. Jenže je tam ta cenová přirážka a je to "in", že?

Těžko říct při tomhle "popisu" osobně bych, ale nejspíš nevzal ani jeden

SSHD je nesmysl, prinos prakticky nula, moznost poruchy vyrazne vyssi. Nebrat.