» Poradna » Notebooky

Ktery notebook z techto vybrat na upravu fotek

Poradite, prosim, ktery z uvedenych notebooku byste vybrali a proc?|http://www.hpmarket.cz/productOpt.asphttp://www.euronics.cz/notebook-lenovo-thinkpad-... http://www.euronics.cz/notebook-asus-n551jq-cn05... Urceni vseobece, office, uprava fotek z RAWu, sem tam nejaka hra atd.Pro domaci uziti bude asi k dispozici plnohodnotna klavesnice a monitor. Musi to byt ntb, desk top ne, jen novy, 15,6, cena do 25 tis.Diky za kazdou radu a nazor

Odpovědi na otázku

V podstatě jsou důležité jen dva parametry: 1) displej IPS (nebo alespoň S-PVA), to je naprosto nepřekročitelná podmínka, bez toho se s fotkami nedá vůbec pracovat, jedině je zmršíš. A 2) dostatek RAM, ideálně aspoň 8GB. Cokoliv jiného je už relativně nepodstatné, maximálně budeš trochu déle čekat, ale zcela klíčový je typ displeje.

Tomu rozumim, v podsate mi jde hlavne o to, zda ten Asus s IPS, ale jen i5 bude v necem zaostavat za tema dvema s i7. Podle srovnani CPU na netu by mel byt rozdil minimalni, naopak ta i5 pracuje na vyssi frekvenci. Projevi se to nejak?

Pro zpracování fotografií v High end kvalitě je klíčová grafická karta; měla by mít vlastní procesor a minimálně 16 GB paměti. (uvažováno pro konverzi od 16 bitového TIFFu, rozměru A3 a 400 dpi). A pokud jde o o. S. tak buď Mac, nebo W7/64 bit.

A která to tedy je?! Když to zatím nevíte ani vy?!Notebook není grafická pracovní stanice, stále bude mít omezení i když to bude nepřenositelná obluda, co s katagorií "noteboo" nemá nic společného, mimo sranda akumulátoru, sloučených periferií a povšedného tvaru.

Kecy v kleci, pro zpracování fotek je grafika zcela nepodstatná, zvlášť pokud je monitor připojen digitálně. Potom grafika na kvalitu vykreslení 2D má vliv naprosto NULOVÝ. Grafika může pomoct jen v případě, že je schopen grafický program využít její jádro k HW akceleraci operací, tedy rychlost, ale na kvalitu obrazu nula nic. Píšeš totální koniny, asi jako o těch tvých bezzrcadlovkách :D Vzpamatuj se a nepleť tady lidem hlavu, víš o tom kulové.

To je naprosto nesmyslný názor. Na úpravu fotek bohatě stačí grafika integrovaná v jakémkoli íčku, jestli jde o i3,5 nebo 7, je pro fotky naprosto nepodstatné. Já dělám fotky ve výstavním formátu, minimálně 45x30cm, fotky mají, v originále 16 mega, pokud jsou TIFFu tak podstatně víc. Je mi putna, že každý kousek úpravy trvá o vteřinu déle, to je, naprosto nepodstatná doba. Pokud bych byl profesionální úpravátor fotek, tak budiž, ale pro člověka amatéra, i když u toho sedí každý večer několik hodin, není extra grafárna vůbec nutná. Nevím, kde jste na to přišel. Souhlasím ovšem s tím, že počítadlo by mělo mít těch 8 GB RAM, já mám, tedy, 16. Stejně tak je jedno, jde-li o I3 nebo i7, na rychlosti zpracování to nepoznáte. i7 má více jader, proto může najednou frčet víc procesů, ale že by to mělo vliv na fotky, to ne. Jiná věc je video. To je, o něčem jiném. Kluk se tím zabývá a na mé i5 to frčí výrazně rychleji, než na jeho i3. Na Mac bych se vykašlal, s W7/64 bit naprosto souhlasím.

Řekl bych, že ani jeden. Důvod? ty co mají IPS, mají pouze eIPS s Hi-FRC - tedy 6bit barvy s jakousi emulací 8bitů a druhá věc je podsvícení pomocí pseudobílých (tedy s úzkým modrým spektrem) LED - displej bude mít hodně malý gamut.

Dnes se používají LED s luminoforem, ovšem "notebook" našeho bandity i tak nemá na ty jeho tiff adekvátní GK a monitor. Pokud do notebooků dávají xIPS, pak jsou obvykle daleko horší kvality než panely do monitorů.

Dekuji za rady. Kdyz uz nekdo pise, ze by z tech, co jsem predvybral zadny nedoporucil, moc bych ocenil jine, konkretni doporuceni, nejlepe primo odkaz v teto cenove kategorii, t.j. do 25 tis. Jeste dodavam, ze nebuduji profesionalni graficke studio.

A opravdu to musí být notebook? Z těch tří ani jeden, protože:- hmotnost převyšující Sa vz. 58, který se přeci jen lépe nosí.- tzv "herní" s dedikovanými GPU >> větší spotřeba a tím i vývin tepla. V případě kanclu a dokonce RAW to nemá smysl. Akcelerace vykreslování náhledů při úpravách nebude stejně nic extra a samotné zpracování dělá většinou CPU. CUDA/OpenCL u mobilních grafik a ještě "herních" se nedá ani uvažovat.- CPU mají nejen nižší spotřebu, ale adekvátně nižší výkon. Často značení "M" a desktopových jsou si podobná jen na prvý pohled, na ten druhý i5(M) != i5- panel v notebooku je hlavně o spotřebě > normální monitor bude dávat kvalitnější obrazový výstup i bez kalibrace, nehledě na úhlopříčku. Některé monitory jsou kalibrovány přímo výrobcem....

Jestli se muzu pridat. Tak bych doporucil hlavne matny displej. A kalibracni sondu. Musi se s ni kalibrovat kazdych 14 dni. Ja jsem problem s displejem notebooku ktery je sice ips ale leskly. Vyřešil druhym monitorem. Ty barvy jsou dost dulezite. Staci srovnat barvy jedne fotky srovnat na dvou noteboocich. Ale ta kalibrace je dost otravna. Externi monitor vyresi i problem se svetlem. Sonda ho snima a upravuje obraz.

Kalibrace je potřebná, ale přeci jen myslím, že už není nutné provádět ji tak často. Dnešní podsvětlení displeje pomocí LED je mnohem stabilnější, než starší pomocí zářivek a samotný zobrazovač LCD své vlastnosti mění jen velmi pomalu, takže myslím, že když bude počítat s kalibrací 4x do roka, tak to bude bohatě stačit. Ale to jen taková technická poznámka, jinak samozřejmě souhlas

Tak dekuji, bohuzel zadne doporuceni jaky konkretni notebook v cene do 25 tis. bych si mel koupit jsem nedostal. Jen ctu, ze zadnny z tech vybranych nebrat a co urcite musi mit.....

A to ti nestačí? Uvědom si, že na úpravy fotek na trochu solidnější úrovni si nikdo nikdy nebude kupovat notebook, ale poskládá si stolní PC a k němu koupí vhodný monitor. Takže pokud za každou cenu musíš mít notebook, tak budeš muset hledat sám, nikdo to za tebe dělat nebude. Hlavní je, že víš, co hledat. Na hardware až tak nezáleží, stačí dostatek RAM a střední výkon procesoru a naprosto klíčový je jen displej, jinak je to jedno, vyhoví jakýkoliv notebook střední kategorie.

Dobry den, vase potreby by mohl splnovat Acer Aspire V15 Nitro. Je sice prezentovan jako herni ntb a zbytecne platite za herni GF, ale splnuje vse co potrebujete. Cena 22khttps://www.alza.cz/acer-aspire-v15-nitro-bla... FHD IPS antireflexni panel + 8GB Ram. Procesor je "usporny" tip i5, netusim jak moc to ovlivni zpracovani RAWU? Disk ma veliky a hybridni. Da se do nej udajne pridat i samostny SSD disk tym mSata, ale tim typem si nejsem 100% jisty. Me se taky moc libi, asi do nej take pujdu :)

Když mu to ta rakouská spořitelna zaplatí... A včetně čekání při reklamacích.

tak tomu nerozumim

Vy chcete mermomocí notebook, tak hledejte.Na určitou činnost se hodí patřičný nástroj.

Ja jsem hledal a myslim ze jsem tomu venoval dost casu a vybral jsem si tri kandidaty. Myslel jsem, ze kdyz je tu poradna, ze mi nekdo poradi s finalnim rozhodovanim. Dozvedel jsem se, ze i kdyz chci notebook, tak si mam koupit desk top. Zaroven si musim koupit profesionalni nastroj, protoze kazdy kdo chce upravovat fotky to musi delat profesionalne. Dozvedel jsem se, ze musim mit hlavne dobry displej, dobry procesor, velkou pamet, SSD disk a dokonce i dokonalou grafickou kartu a zaroven to stejne nikdy nebude to prave, protoze na notebooku muze upravovat fotky jen blazen.Hledal jsem odpoved zda radeji kombinace I5+IPS nebo i7 bez IPS, hoedal jsem zda ma nekdo praktickou zkusenost typu: tohle jsem mel a stacilo to, tenhle model nebrat, mam s nim blbou zkusenost...Empatie nekterych mistnich je na bodu nula. Diky vsem kdo venovali cas pokusu mi poradit. Beru si k srdci posledni radu.: Kdyz neco chces, najdi si to....

Podivné a sprosté slovo: "empatie" v oblasti technického řešení nemá co dělat.Ale jinak se omlouvám, že mám příliš "technokratický" náhled na technickou záležitost.Nejde o "profesionalitu" (amatér může být lepší profesionála, jen vědět význam těch slov) a "profesionální" nástroj, ale zdravý rozum. Ergonometrii, výkon a pohodlí desktopu nemůže předčít notebook, který je určen na jinou oblast použití, kde je hlavní přenositelnost a možnost práce na akumulátor v terénu.Možností je dokovací stanice, což je doména některých firemních notebooků, ale ta cena je také někde jinde - obvykle > 30 táců.http://www.czc.cz/notebooky/produkty(Broadwell)&q-c-5-f_137672330=t1&q-c-2-f_2027123=sIntel%20Core%20i7%20(Haswell)&q-c-0-f_96259941=r14-14.9&q-c-1-f_2025812=sIntel%20HD%20Graphics&q-c-4-f_2027123=sIntel%20Core%20i5%20(Haswell)

Aha, "zive" nezvládá dlouhé odkazy, nejlevnější: http://www.czc.cz/lenovo-thinkpad-l440-w7p-... - jinak si filtrujte sám.Mimochodem, výpočetní technika se kupuje ve specializovaných obchoddech, ne v superkrámech vedle sady pánví.

pokud má člověk vyráno to své - tak notebooky se kupují tam, kde mají nejnižší cenu a klidně může být vedle vánočních jesliček - oni jsou totiž stejné a servis mají také stejně zaručený

Hele, pokud nedokážeš pochopit, že naprosto klíčový je typ displeje, tak už nevím. Zbytek hardware je prakticky irelevantní, bude mít vliv pouze na rychlost výpočtů, nikoliv na kvalitu. Takže vyfiltruj si notebooky s IPS displejem a zbytek hardware k němu ten nejlepší, který se vejde. Přičemž nemusíš klást důraz na výkon grafické karty, ale spíš procesoru a velikost RAM. Opravdu jsme ti napsali, co máš hledat a není už snad takový problém si k tomu na hodinu sednout. Uvědom si, že toto není placená podpora, kde ti musí poskytovat odpovědi přesně k otázce, ale je to spíš debatní klub pro PC fanoušky, kteří ti poradí, ale způsobem jak uznají za vhodné a můžou do toho také vnášet vlastní názory a postřehy. Jsou to přece tvoje peníze a ty to budeš používat, takže by ses měl snažit, abys vybral něco, co bude vyhovovat tobě, ne někomu z poradny. Myslím, že směr jsme ti ukázali a vysvětlili dostatečně, tak se neurážej, že ti nikdo nenaservíruje odkaz na přesný typ notebooku.

Stejně to vidím na externí monitor + periferie jako tablet a normální klávesnice > to už vyjde levněji mITX sestava třeba v takové bedně: https://www.alza.cz/silverstone-sugo-sg05bb-l...

Nikoho neurazim, naopak jsem dekoval vsem, kdo se snazili poradit a tedy i tobe. Pokud jsem byl lehce ironicky tak pod prispevkem ktery mi radil, at si pomuzu sam.....Dekuji, reseni uz v hlave mam. Jinak nic neni cernobile a ze klicovy je typ displeje bude platit jen pokud nebudu pracovat s externim monitorem...Jeste jednou dekuji

Tak to samozřejmě ano. Pokud počítáš s tím, že fotky budeš upravovat pouze na jednom místě, kde budeš mít k dispozici kvalitní IPS monitor, tak na monitoru v notebooku nezáleží. Druhá věc ale je, že ten IPS displej je příjemnější i na normální práci (nebo sledování filmů atd.) z jednoduchého důvodu, nedochází u něj k výrazným změnám zobrazení barev a kontrastu podle toho, jestli se na displej díváš přesně kolmo nebo ne. Ale dá se to vydržet i bez toho, pokud podle toho displeje nic neměníš. U upravování fotek ale ne, protože stačí jen minimální pohyb hlavy vůči displeji a barvy i kontrast jsou úplně jiné, což tě donutí s křivkami pohnout jinak, než při jiné poloze hlavy a výsledkem pak je, že každou fotku upravíš jinak. Proto ta nutnost použít IPS, který touto vlastností netrpí.

RE: "Dozvedel jsem se, ze musim mit hlavne dobry displej, dobry procesor, velkou pamet, SSD disk a dokonce i dokonalou grafickou kartu a zaroven to stejne nikdy nebude to prave, protoze na notebooku muze upravovat fotky jen blazen."Fotky můžeš upravovat na čem chceš, jenom jsi jaksi neřekl jaké fotky a k čemu. Můžou být normální z fanoškovského focení – ty zvládne naprosto každý běžný dnes prodávaný NB i PC, pak umělecké či profesionální - zde je důležitá i velikost pokud by měli být velkoformátové zřeba na reklamní plakáty/poutače tak si klekne i nadupaná mašina, při tvé ceně do 25k a multimediálně/herních grafikách určitě tato kategorie nehrozí.Zde i při běžných formátech je určitě třeba dbát na vysoké rozlišení obrazu a externí pořádný a velký monitor pro rozlišování detailů.Pak už je to software/programu a zručnosti/zkušenostech jak se sním popasuješJestli to dobře cítím, tak pak bys rád aby to byl i dobrý multifunkční NB a uspokojil tě i univerzálně - pak HP zahoď do první popelnice, já bych ho třeba nechtěl ani na maily, a díval bych se na to jak jsou ty NB vybaveny.Za cenu 25K určitě 7i Haswell (tj 4.generace a vždy musí mít na začátku typového čtyřčíslí čtyřku - nevim co tu někdo mele o Broadwellu, když ještě pořádně ani nevyšel, je v plenkách a do ceny NB 25K je to nesmysl - ty budou mít svůj čas a zralost tak za rok)Důležitá je i volba povrchové úpravy monitoru, by byl nejlepší lesklý (takový ten jako skleněný), ten co na něm není nic vidět, když na ně svítí sluníčko - na něm je vidět nejvíce detailů a nabízí mnohem živější barvy, má supr kontrast oproti ostatní typům - jenom se hůř schání ta správná konfigurace (moc jich není) - -pokud je světlo problém tak pak s matným povrchem. Rozhodně Full HD 1920x1080 (profesionálové pracující s grafikou maj monitory s vyšším rozlišením QHD / 2560x1440, ještě lépe 4 K /3840x2160, ale tam se nedostaneš s cenou, takový monitor doporučuji Ukázat celý příspěvek

zauvazuj na vic pameti, osobne jsem kvuli editaci RAWu a skladani panoramat pred mesicem upgradoval v notebooku z 16 na 24 GB RAM, protoze Adobe Lightrom si klidne vezme 8 GB sam o sobe a Kolor Autopano Pro bez problemu dalsich 8 GB... takze pak jsem mel silnej nedostatek pametiale zalezi na tom, co s tema fotkama planujes delat... nenarocnou upravu RAWu zvladnes v Lightroomu s trochou trpelivosti i na Win x86 tabletu s Atomem a se 2 GB RAM :) (pouzivam na dovoleny, kdyz chtit upravit doslova par fotek)

Diky za nazor

Pokud Lenovo, tak rozhodne ne 540, 440,... kvuli naprosto pitomemu clickpadu. Takze bud stary 530, 430,... a nebo novy 550, 450, ...

osobně se sice nezabývám úpravou fotek ani vzdáleně na profesionální úrovni, ale jestli tam máš úpravu z RAWu, tak je podání barev notesu fakt hodně důležité, protože jinak se ti stane to, co jsem nedávno viděl na nějakém fotowebu, kde dotyčný "tunil" barvy zjevně podle TN displeje a výsledek byl takový, že mi to na mém IPS i přes stažený jas a kontrast málel vysmažilo oči a nechci radši vědět, jak to vypadá na AMOLED displejích, které mají barvy ještě intenzivnější.Navíc pro úpravu fotek bych klidně bral spíš něco s lepším CPU a klidně s Intel grafikou, kdežto žádost o paření her zase volá po dedikované grafice takže je to kapku v rozporu.

Lenovo IdeaPad 100-15IBDIntel Core i5 5200U 2.20 GHzIntel HD Graphics 55008192 MB RAM256 GB SSDLenovo IdeaPad Z50-75 AMD A10 7300 1.90 GHzAMD Radeon R6 M255DX8192 MB RAM256 GB SSDZdravím a prosím o radu. Chcem kúpiť jeden z týchto notebookov, Použitie na bežnú prácu, internet občas nejakú nenáročnú hru, ALE aj úprava fotiek vo photoshope na užívateľskej úrovni, aj RAW súbory. Keďže tieto notebooky nemajú IPS obrazovku chcem k ním pripojiť nejaký externý monitor napr: Philips 240V5QDSB alebo Dell SE2416HKtorý by ste mi odporučili? Obidva v cene cca 450€