» Poradna » Notebooky

Koupit macbook air nebo počkat zda vyjde nový?

DOBRÝ DEN, PROSÍM MŮŽETE MI PORADIT, ZDA MÁ SMYSL ČEKAT, ZDA BUDE APPLE PŘEDSTAVOVAT V ŘÍJNU NOVÉ MACBOOKY NEBO ZDA KOUPIT MACBOOK AIR UŽ NYNÍ? NEKUPOVALA BYCH NEJNOVĚJŠÍ VERZI, ALE TŘEBA BY STARŠÍ MODEL JEŠTĚ SLEVNILI. PLÁNUJE SE PŘEDSTAVENÍ NOVÉHO?DĚKUJI MOC ZA INFORMACI.HANA

Odpovědi na otázku

Hlavně koupit novou klávesnici. Evidentně porucha CapsLock.Také výrobce požádat o prohození kl. S a Z

Jestli bude aktualizovaný Air se neví.Pokud se aktualizuje nebo se úplně zničí ta řada, se neví, a tak bych raději počkal. S cenou by mohl jít dolů, i když už teď okolo 26k je supr cena.

26 tisíc za slaboučký notebook, který stačí max. na browsení po netu, napsaní emailu či nějakého dokumentu, super cena opravdu není.

Tak takle to opravdu neni. Ten notebook vydrží přes 10 hodin na baterii, zvládne render videa ve FinalCut Pro a obstojně funguje i edit onoho videa.Mac ti bude fungovat i po několika letech jako nový (mám 3 roky MacBook).Další věc je operační systém. Ke koupii Macu mě přinutil Windows 8 a Windows 10 taky nechci, ale nemohu koupie litovat. Změnil se můj pohled na svět Applu.

já teda Masox vyzkoušel už před lety a můj dojem je ten, že bych to nechtěl. Ten OS nedává žádné možnosti přizpůsobení potřebám uživatele (čemuž se W10 pomalu blíží) a hlásá - komu se to nelíbí tak jak to je, ať nám p**el políbí!

Já ho mám 4 roky a jsem spokojený. Minimálně 2 roky mi ještě zůstane. Nevím, co se řeší. Na Mac jsem přešel, když se mi rozbil notebook. Viděl jsem nabídku notebooků a všude jen - Windows 8. Za licenci jsem si připlácet nechtěl, tak jsem si řekl, že vyzkouším jabko a... zůstalo mi.

tak pro mne to u notesu není jen dvojka Win / Mac - já volím třetí cestu

Linux. Pro mě je nyní jednička Mac OS a linux dvojka. Nejraději mám Linux Mint. Prostě... někdo může říci, že jsem MacOVCE (pozor, ne I, ale MAC), ale prostě... macOS se mi líbí, vyhovuje mi a Windows nechci. Linux je OK.

Operační systém je asi to hlavní na co by se mělo při výběru počítače myslet.Co ti vyhovuje? Mac / Windows / Linux?Pokud Windows, je to v celku jedno a závisí už jen na HW, pokud Linux, už by se mělo hledět i na značku, protože u počítače, který pro něj není připraven se může stát, že z 10-ti hodinové výdrže bude slabých 30 minut. Jako značku bych doporučil HP a Dell. No a mac - nemusím komentovat, pokud tazatel nechce Hackintosh.

enjay, to znamena ze pises o niecom co si nevyskusal.

Kamaráde, pracuji léta na PROčku a Aira jsem měl párkrát v ruce. A poměr cena/výkon je u Airu příšerná.

Já pracuji na Pročku z roku 2012. To, že stále hrdě běží a rozjíždí i náročný software jako je Resolve mě přesvědčilo o tom, že na Macu prostě něco je!A vzhledem k tomu, že program FinalCut Pro zvládne i dvanáctka Macbook si myslím, že s Airem nebude problém.

ono asi taky celkem podstatné, zda víš proč vlastně chceš zrovna Air... Abys pak nebyl zklamaný...

A je pro tebe Air to pravé? Že chceš Mac chápu, ale otázka zda je Air to pravé ořechové... Zda Apple něco chystá se neví. Jen uniklo něco, že by měl být představen 15'' MacBook Air a Airy by měly mít nové procesory Skylake, ale to jsou jen spekulace. Nikdo neví, zda to tak bude. Určitě bude nové pročko. Jinak 26k za Air je dobrá cena.