» Poradna » Počítačové sítě

Koupil jsem si USB WiFi přijímač do PC, ale nevidí vysílaný signál z routeru.

Dobrý den, potřeboval bych prosím poradit. Koupil jsem si WiFi USB přijímač signálu do pc, protože jsem je to pohodlnější než síťová karta s wifi. Problém je, že nemohu najít mou wifinu. Mám od ní heslo, ale nemám přístup k nastavení routeru, takže nemohu zmenit channel. Chtěl bych se zeptat jestli existuje nějaký program který dokáže nastavit můj WiFi USB tak abych signál našel a jestliže ne, tak jak bych mohl popřípadě vyřešit můj problém za předpokladu, že nebudu vracet zakoupené zařízení ani ikupovat jiné. Zařízení funguje skvěle. Dělal jsem hotspot na mobilu a má 50% signálu přes 3 zdi, takže se mi nechce věřit, že nemůže mít signál pro wifi, která je na mém ntb sílou signálu na 98%.Předem děkuji za rady.

Odpovědi na otázku

Zkontroluj, jestli máš v USB WiFi nastaven region Czech, tj. povolené kanály 1-13.Na jakém kanálu vysílá tvoje AP víš?

Region jsem nekontroloval a je tam nastaveno 1-13 a je to od TP-Linku zhruba kolem 300kč za to a s anténkou. A mám pocit ze router je nastavený na automatiku. Majitel to asi moc nenastavoval a momentálně není doma. Vrátí se až za týden.

No tak jsem to přehodil z 1-11 na 1-13 a asi tak na 20 sekund se objevila požadovaná wi-fi ale potom to zmizelo... :( :D aspoň mám jistotu ze to funguje, ale problém pořád přetrvává :( prosím o radu

Čo ukazuje inSSIDer? Ak -90, tak máš slabý signál. 1. požiadať majiteľa o navýšenie signálu pomocou nasmerovania antény2. za Tvoju antenu dať alobal, aby to pôsobilo ako tanier u satelitu3. kábel

Tak to je nejspíš nějaká SW chyba v ovladači wifi USB. Zjevně odmítá skenovat kanály 12-13 i když je to zapnuté.

Nepoužívej 13. kanál na routeru

přestaň krást sousedovi internet !

má alfanumerické heslo nejméně na 30 znaků... myslím že takové bych asi nevyťukal náhodou =) Jedná se o to že jsme v novém bytě a máme wifi od něj. Nic méně už jsem to vyřešil. Strůjcem byl obávaný channel 12, který je jaksi problémový, společně s nedokonalým ovladačem pro Win 10. Vracím se k už po 3 k Win7 a na 10 už mě nic nepřesvědčí. Vůbec to nemají vychytané, aspoň prozatím ne pro mé zařízení. Čímž, je výkoný, ale celkem zastaralý pc a yoga notebook, na který prostě Win8 sedí jak ušitý =)