» Poradna » Ostatní

Koupě auta

Dobrý den. Jsem invalidní důchodkyně můj syn mi pořídil auto abych se mohla lépe dostat k lékaři nebo na nákup.Vzhledem k mému onemocnění mám problémy veřejnou dopravou.S autem jsme dojeli z autobazaru domů a druhá jízda byla k lékaři ale zpátky jsme už nedojeli, porouchala se spojka.Ihned jsem volala do autobazaru ale bylo to zbytečné.Napsala jsem reklamaci poté odstoupení od smlouvy .na čoi ale vše bezvýznamě.Napsala jsem tedy přímo majitelce již 2krát ale vůbec nereaguje.Nevím co mám dělat.. Na soudy nemám a peněz je málo.A to ještě k tomu čekám na vyřízení starobního důchodu již 10měsíců.Teď pobírám jen 6400,kč a musí mi to vystačit pro dva lidi.Když zaplatím inkaso a klukovi internát plus jízdné ve výši 600,kč tak mi zbyde na jídlo 1100,kč.Můžete mi poradit? Předem děkuji a jsem s pozdravem

Odpovědi na otázku

Dobrý den,
vlastní zkušenosti s takovou situací nemám, ale jak jsem brouzdal po netu tak sem našel pár článků, které by Vám možná mohly pomoct.

http://auto.idnes.cz/jak-reklamovat-ojetinu-07... ...
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/ekonomika/spotrebite... ...
http://www.spotrebitel.cz/index.php...

Jestliže je auto koupené v bazaru,tak původní majitel s Vámi mluvit nebude,musíte tlačit na bazar,měli by mít nějakou záruční dobu a pokud nebudou reagovat,tak se obávám,že se bez právníka bohužel neobejdete.

Ještě zkusit TV NOVA.

Tam taky bude záležet na tom, jestli ten autobazar od původního majitele odkoupil, nebo bylo v bazaru jenom vystavené ale stále v majetku původního majitele.

na autoweb.cz bylo rozebrano panem Beranem do posledniho detailu. doporucuji precist a pripadne ho kontaktovat - je vstricny...