» Poradna » Mobily

Kopírování dat z nenaformátované karty SanDisk 64GB

Dobrý den,nejdou mi zkopírovat data z karty v kameře Panasonic HC - V 250. Na kameře lze videa přehrát. Při kopírování do PC se objeví, že disk není formátován. Ano, karty do kamery jsem nikdy neformátovala a nikdy nebyl problém se zálohou v PC. Jde o kartu SanDisk 64GB. Předpokládám, že když budu kartu formátovat, přijdu o data. Prosím jak postupovat? Děkuji, Iveta

Odpovědi na otázku

Zkusit jiné PC, přetáhnout USB kabelem nebo přes wifi(pokud ji kamera má). Pokud kartu naformátuješ tak bude jako, kdyby jsi ji právě přinesla z obchodu takže dokud nebudeš mít ty fotky/videa i jinde tak to nedělej!

děkuji, data se podařilo stáhnout do jiného PC.

Rozumím tomu tak, že kopíruješ rovnou z kamery. Zkus tedy nějakou čtečku. Pokud to nepůjde zkusil bych nejprve obnovit souborový systém pokud je poškozený. Zkus Ease us partition recovery. Pokud to nebude možné rozchodit tak jako poslední řešení bych kartu zformátoval-rychle !!!, což znamená, že se obnoví tabulka souborového systému a soubor navenek nebude viditelný ač se na kartě bude stále nacházet. Za pomocí Recuvy či podobného softu soubory obnovit. Samozřejmě těžko říct, kde je konkrétně problém. http://www.partition-tool.com/resource/partition-recove...