» Poradna » Počítačové sítě

Konfigurace site - 2 routery

Dobry den,pls o radu jak spravne nakonfigurovat sit. Mam dva routery, od UPC EPC3925 a vlastni ASUS RT-N66U.Potrebuji tyto dve zarizeni pouzivat s jednim SSID v celem byte a s jednim adresnim prostorem, propojeny budou kabelem.Duvod je, ze chci Asus dat do prostred bytu s DLNA knihovnou, ale TV Panasonic P42G30E je u routeru UPC a aby TV videla knihovnu, musi byt ve stejnem IP adresnim prostoru.Dnes mam Asus nastaven s vlastnim DHCP a adresy od 192.168.2.1 a kdyz pripojim knihovnu, TV ji nenajde...Nejsem si jist jak nastavit Asus, zejmena z pohledu IP a masky.Predem diky za radu! M-

Odpovědi na otázku

Jak tady píšu každý měsíc alespoň 2x (hledat), na Asusu vypni DHCP server a UPnP funkci, nastav mu na LAN nějakou volnou adresu sítě, ketou vytváří ten modem od UPC a přívodní kabel zastrč na Asusu do některého LAN portu (WAN zůstane nezapojený).

hehe to jsem se nasmal

Vlastní hlouposti?