Konfigurace PC pro 2D sw

Dobrý den,chci se zeptat, jaké řešení (hlavně asi GPU) se vyplatí použít na stavbu PC, které je jen a pouze zaměřeno na práci v software jako je PhotoShop, InDesign, Corel a další podobné sw. Na PC se nikdy nebude nic modelovat nic ve 3D ani hrát hry.Zvolím asi konfiguraci s nějakým intel i5, určitě 8GB ram, protože bude zároveň otevřeno dost aplikací a v nich několik souborů (nevyplatilo by se tedy možná více?). Na systém a sw samozřejmě SSD a na data klasický disk. V čem si ale nejsem absolutně jistý, je grafická karta. Vyplatí se do stanice s tímto zaměřením investovat do nějaké vyšší třídy normálních grafických karet, nebo stačí nějaký low-end kolem 3-4 tisíc? Případně vyplatí se sáhnout po GPU jako je HP NVIDIA Quadro a jí podobné?Díky

Odpovědi na otázku

Nevím jak hodně ovládáš photoshop.Photoshop umí využít hard. akcelerace gpu, nejen NVIDIA Quadro, ale i jiných karet.Sám mám v pc 750 ti SC od evga a ptotoshop je na ní nadopovanej.Hlavě při spracování velkých souborů to poznáš na rychlosti.https://helpx.adobe.com/cz/photoshop/kb/photoshop...

Díky za odpověď.Dělám různé letáky, grafiku do katalogu apod.. Na to podle mě ani není tolik potřeba grafika, takže by ve finále stačila i integrovaná. Ale ta si zase vezme část z RAM. Vezmu asi nějaký low-end, co říkáte například na GIGABYTE GTX 750 Ultra Durable 2 http://www.czc.cz/gigabyte-gtx-750-ultra-du... .Pokud beru v potaz že je to opravdu jen na výše zmíněné SW, musí to BOHATĚ stačit a spíš to bude zbytečné, ale zase kupovat.Jinak beru i5-4590 a k tomu těch 8GB ram.

Co říkáte na tuto konfiguraci? http://bit.ly/1HJqtbnÚčel: Každodenní práce s Adobe produkty, Corelem. Vyžadována rychlost.Podle mě optimální konfigurace. Děkuji za posouzení.

Pro letáčky by stačila i slabší konfigurace... Možná by se hodilo víc paměti. Corel 2GB, PS 3GB, OS 3GB, Office, 0,5GB a prohlížeč 1GB, ops 8GB pryč :) Takže dejte 16GB a máte na věky klid ;)

No, PC zase na nějakou dobu mít budu, tak podle mě 4 jádro je základ. Jediné čím si opravdu nejsem jistý, je grafika. Jestli by nestačila nějaká více low-end, tak bych ušetřil třeba 1k a ty investoval do pamětí. Ale tak zase ty se dají bez problému v budoucnosti přikoupit. :)

Zdroj je zbytečně předimenzovaný.Dejte tam http://www.czc.cz/chieftec-smart-series-gps... A kupte si 3x4GB RAM pro modelování stejně není potřeba super rychlé moduly. Takže ty 1600mhz od Zepellinu budou stačit.Já mám sestavu od Dellu s Xenon E3-1245V3 a k tomu ram 1333mhz s ECC :)

- Je nutný W8.1 Pro? Bude PC v doméně nebo jakou přesně funkci navíc potřebuješ? Jinak zde můžeš ušetřit přes 1000,-.- SSD můžeš vzít novější BX100, měl by na tom být o něco lépe. Každopádně je levnější. To je další 1000,-- Deska také stačí levnější, třeba MSI B85 Mate.- Zdroj stačí také levnější SSP-350GT (vlastně i SS-350ET).- Za ušetřené peníze můžeš vzít více RAM, lepší CPU (třeba 1231 V3, což je prakticky nejlevnější i7)Třeba takto (cena je stejná):http://www.czc.cz/crd0qdtgruib19ojenga8k5d6... K PC bude třeba napájecí kabel pro zdroj (pokud nemáš) a nejspíš i jeden SATA kabel navíc (k deskám se dávají většinou jen dva).

Perfektní výběr :) Tleskám, tak má ta sestava vypadat.