Komponenty pro pc na render

Zdravím všechny,Modeluji a renderuji ve Sketchup + vray. Při nastavení většího rozlišení nebo za použití více materiálu čekám na rendery někdy i několik hodin. Chtěl bych tento čas zkrátit a zlepšit chod programů. Se hrama na tomto pc jsem neměl problémy.Již jsem přečetl spousty recenzí a diskuzí, ale všichni většinou řeší 3D max+ vray. Každý doporučuje něco jiného a tak nejsem z toho chytrý :)Vím, že Sketchup + vray využíva 100% CPU ale nevím jak je to s využitím paměti graf. karty GPU, RAM a OpenCL. Nyní jsem měl slabší grafiku GF GT 440 (1,5Gb), Procesor Intel Core i5 2300, 6 Gb Ram.Jelikož základní deska není žádný zázrak na rozšíření uvažoval jsem o výměně základní desky za např. tyto: (připomínám že tomu nerozumím :) proto bych rád Vaše vyjádření nebo doporučení)ASUS B85-PRO GAMER - Intel B85ASUS H97-PRO GAMER - Intel H97GIGABYTE G1.Sniper H6 - Intel H97ASUS MAXIMUS VII RANGER + panel - Intel Z97 nevím jak jsou na tom MSI- někdo si to na 3D a rendry pochvalujeProcesor bych zatím chtěl ponechal tu i5 s možnosti za nějaký čas vyměnit. Pamět RAM bych zvedl odalších 8gb - Kingston HyperX Fury Black 8GB (2x4GB) DDR3 1600. A to nejhorší je grafika- nevím tedy nakolik využívá program pamět grafiky ale uvažoval jsem o DDR5 jako např.(měly by být prý s vyší frekfencí )- GIGABYTE R9 270 HD Experience 2GBASUS GTX750TI-OC-2GD5 ASUS GTX760-DCMOC-2GD5Po tomto vylepšení mi nebude stačit ani stávající zdroj 400w?Potřeboval bych to nějak dohromady sladit, aby se to vše podporovalo. Byl bych rád taky za ohled na spotřebu, aby to nebyla továrna :)Díky moc za Vaše příspěvky.Erik

Odpovědi na otázku

Základní deska ti žádný výkon nepřidá. Navíc i5-2300 do 1150 desek nedáš, patří do 1155. HW požadavky programů jsem nezkoumal (nepoužívám je). Ale pokud podporuje Open CL, jsou grafiky od AMD lepší volba, protože mají vyšší výpočetní výkon. Takže by to mohlo stačit vyměnit stávající grafiku za R9 270(X) nebo rovnou R9 280(X) a nejspíš i přidat RAM. 6GB je dost málo na tyto účely. Zdroj na lepší grafiky pravděpodobně stačit nebude. Na R9 280(X) je třeba dobrý 500W.CPU by se hodilo nějaké i7. Nevím jakou máš desku, ale do 1155 se prodávají levná i7 pod názvem Xeon. Mrkni se, zda ta tvoje umí E3-1230 V2.

Díky za příspěvek. Moje zakladovka podporuje tyto CPU: Processor Support LGA 1155.Intel (Sandybridge) (MAX 95W) Intel Core i5-2600, Core i5-2500/2400/2300. Core i3.Proto jsem chtěl vyměnit základovku, protože stávající není už rozšiřovací. Zas tak mimo nejsem, abych si myslel, že mi zakladovka zvedne výkon :) Zaslané grafiky nevypadají špatně, díky.

A o jakou desku přesně jde? Výkonový rozdíl mezi CPU do 1155 a 1150 je totiž jen pár % na stejné frekvenci, takže měnit to obvykle nemá vůbec žádný smysl (získáš jen pár % za mnoho tisíc Kč).

ak i5 2300 vymeni za i5 4690, tak rozdiel by už poznať mal

Teto problematice jsem si nikdy extremne nevenoval, ale jestli jsem dobre pochopil informace zde http://www.vray.com/vray_for_sketchup/ a na par dalsich mistech, tak Vray RT* lze akcelerovat pomoci GPU. Zakladni deska Vam s vykonem prilis nepomuze, pokud tety upgrade desky neumozni zavedeni RAIDu nebo pretaktovani procesoru. Osobne se domnivam, ze pokud nehodlate pretaktovavat, tak by Vam stacila http://www.czc.cz/asus-b85m-g-intel-b85/130... nebo http://www.czc.cz/gigabyte-ga-b85m-d3h-inte... Pokud jsem vse dobre pochopil, tak finalni render se provadi na CPU a GPU akcelerace zatim neni podporovana, proto bych upgrade procesoru videl jako prioritu, doporucoval bych nejaky Xeon E3-12xxV3, vyjde o neco levneji nez srovnatelna core i7, jedinou nevyhodou je absence grafickeho jadra.Zvednutim pameti nicemu neublizite.Karty od AMD nejsou doporucovany, renderovani udajne nefunguje spolehlive a casto dochazi k padum. GTX 760 lze brat jako zaklad. Slusny 400W zdroj by mohl stacit, napiste jaky konkretni typ mate.* VRay RT udajne neni doporucovan pro finalni rendering, ale tomu byste mel spise rozumet Vy.

Do 1150 se vyplatí 1231 V3. Stačí k němu deska B85 (nejde taktovat).Pokud je s AMD problém, tak GTX 760 je lepší volba a pokud je ten 400W dobrý, tak na ni s tím Xeonem stačí. Ale je nutné vědět, co je to zač. Obecně to podle složení starého PC a popisu podporovaných CPU tipuji na nějakou značkovou hotovku, takže konkrétní informace moc nebudou a zdroj nejspíš také extra dobrý nebude.

V Pc by měla byt tato deska: Pegatron Corporation 2AB6.Ano, je to sestava od HP.Rendr RT se používá na renderování v reálném čase před finálním rendrem, tudíž by bylo mít dobrou grafiku, ale to bylo také rychlejší. Finální render zatěžuje pouze CPU. Když to tak čtu, tak si myslím, že se mi moc nevyplatí investovat do tohoto počítače :) Zlepšení by bylo stejně jen tak na rok nebo dva. Poté by bylo třeba celý vyměnit. To bych raději prodal někomu tenhle, a nechal sestavit nový. Co myslíte vy?Díky.

Vzhledem k tomu, ze hotove sestavy od Dellu, HP, Lenova a dalsich byvaji casto stavene tak, ze se pomerne spatne upgraduji, tak by to zrejme stalo za uvahu. Bylo by dobre ujasnit si, co je upgradem dosazitelne: Upgrade desky - temer nulovy vliv na vykon.Upgrade RAM - vzhledem k tomu, ze Sketchup je 32 bitovy program, tak vice nez 4GB nevyuzije.Upgrade procesoru - velky vliv na finalni renderovani, minimalne do doby nez bude VRay podporovat GPU. Vymena i5-2300 za Xeon E3-1231V3 bude znamenat zrychleni cca o 30 - 50%.Upgrade graficke karty - bude mit vyznamny dopad na rychlost renderovani nahledu pomoci Vray RT.Pripadny upgrade disku na SSD bude mit pozitivni dopad na rychlost nacitani programu a nacitani dat, ale v renderovani se temer neprojevi.Nahodou jsem jeste narazil na komercni renderovaci farmy: http://www.chaosgroup.com/en/2/vray_services.html netusim kolik renderu a jak casto provadite a jestli jsou tyto sluzby pro Vas vyuzitelne, ale mozna by neco podobneho stalo za uvahu.

Díky moc za odpovědi a Váš čas. Mohli byste mi prosím ještě udělat návrh na sestavení nového pc třeba z czc. Myslím, že by mohl byt sestaven také i jako herní, jelikož procesor a grafika bude dobře stíhat rendery.Komponenty: celková cena do 25 tisíc. Když by to vyšlo levněji, tím lépe :)HDD by mi zůstalZákladní deska: může byt některá z mých vybraných ?Procesor: i7......?Ram: ?Grafická karta: ?Zdroj?Skříň: líbila by se mi tato-http://www.czc.cz/bitfenix-comrade-bila-okn... Větráky- také od bitfenix :)Díky moc.

http://www.czc.cz/b9fgv577fkjfobp6vekd7sfmn... Procesor jsem vzal Xeon E3-1241-V3, je jen o 0.1 GHz pomalejsi nez i7-4790 a stoji cca o 700 Kc min, tu desetinu GHz nemate temer sanci poznat.Pameti 2x4GB - deska ma 4 sloty, takze je stale mozne slusne rozsireni do budoucna o 2x8GB, jestli jsem to dobre pochopil, tak Sketchup je 32bit aplikace a vice nez 4GB nevyuzije, dalsi 4 by mely stacit pro zbytek systemu.Graficka karta, jelikoz u Vray RT plati, ze s NVidii jsou mensi problemy s kompatibilitou nez s AMD, tak jsem radeji vzal GTX 760. Vykon na hry by mel byt dostatecny.test napriklad zde: http://pctuning.tyden.cz/hardware/graficke-karty/2... Zdroj Seasonic SSP-450-RT - jedna se o kvalitni zdroj s vysokou ucinosti vykon 444W na 12V uzivi tuto sestavu s rezervou. Nevyhodou je, ze neni modularni.Skrin jsem chtel puvodne pouzite jinou (Fractal Core 3000), ale pokud se Vam Bitfenix Comrade libi, tak jej v seznamu necham, mam s nim trosku problem, ze je hodne uzky a to komplikuje vyber chladice cpu.Chladic CPU jsem vzal Scythe SCKC-3000 Kama Cross 2, hlavne kvuli jeho nizke vysce a s ohledem na nizkou hlucnost , procesor by uchladil i mnohem levnejsi SilentiumPC Spartan, ale obavam se, ze by byl docela slyset.Jeste jsem pridal Windows 8.1, pokud je nepotrebujete, tak je muzete odstranit. Do rozpoctu be jeste veslo 120GB SSD napr: http://www.czc.cz/crucial-m500-120gb/124626... sice neprida zadny vykon v renderovani ani ve hrach, ale zrychli nacitani systemu, spousteni aplikaci a pod.Doufam, ze jsem na nic zasadniho nezapomnel.

Díky moc za doporučení komponentů. Vyhovovalo by mi to :)Díky.ER