Kompabilita Deska + GPU

Zdravím, mám drobnou otázku ohledně toho jestli moje deska: https://www.alza.cz/gigabyte-f2a68hm-ds2-d241... bude schopna "uživit" tuto grafickou kartu: https://www.alza.cz/msi-gtx-1060-gaming-x-6g-... popřipadě jakoukoliv jinou GPU řady 1060.Děkuji za odpověď.

Odpovědi na otázku

Desce je úplně buřt, co je v ní za grafiku. Záleží hlavně na tom, zda ji uživí tvůj zdroj a procesor. Uveď tedy PŘESNÝ typ zdroje a CPU. A také typ bedny, zda se tam vůbec vejde a zda se v tom neupeče.

Tak zdroj budu muset pořídit nový, to je jasné...Procesor: AMD Athlon X4 740 Quad Core 3.2 Ghz. - počítám, že pro lepší kompabilitu a chod PC bude potřeba min. Intel I5... A pokud jde o Case, budu muset pořídit min. Big Tower, jelikož ta grafika má cca. 40 cm... Takže závěr, je takový, že jsem si víceméně odpověděl na všechny otázky sám, ale předem děkuji za ochotu ..

Ale prd big tower, stačí case co je rozumně řešená (tzn nezavazí jí tam košíky na disky) a ta grafika má dle popisu 28 cm, takže bych zase nepřeháněl.Zdroj nový, že to je jasné... není to jasné a už vůbec není jasné jaký koupíš ,protože se určitě díváš na ten shit od Zalmanu jak tak odhaduju.Žádná kompatibilita cpu a gpu neexistuje, opět blábol, jen u "slabého" cpu se ta grafika může flákat, ale ta 1060 zase není taková raketa aby to byl brutální rozdíl.Takže sis odpověděl a v podstatě blbě...

Jak jste na těch 40 cm přišel? Ta karta má necelých 28 cm.

Dobrá tedy, shrneme si to ...Chtěl jsem si do nastávající sestavy koupit pouze novou GPU 1060, k tomu samozřejmě nový zdroj, který bych si od vás laskavě nechal doporučit..Dále je více než zřejmé, že moje nástavající bedna nebude schopna grafiku pojmout, tím pádem bych asi udělal nejlépe kdybych zainvestoval do nové casy .. nejlepe asi tuto https://www.alza.cz/zalman-z11-neo-d2275704.htm Procesor podle vašeho názoru bude schopný grafiku "utáhnout" a nebude jí zpomalovat ( toho jsem se původně nejvíce bál ) to samé platí i u desky, takže ponaučení na závěr ? Při koupi grafické karty do jíž využívané sestavy je hlavní zjistit si velikost skříně a výkon zdroje, zbytek se neřeší.. Toto jsem přesně potřeboval vědět. .

S prominutím, ale nejde jinak... Co to melete? Vy máte současné komponenty naskládány v krabici od bot? GTX1060 strčíte do jakékoliv standardní minitower, miditower bedny. Pokud si chcete koupit novou bednu, měl jste to říct na rovinu.Procesor by mohl být lepší, ale i na stávajícím se vyblbnete. A ten výkon zdroje je jedna věc, výběr vhodného zdroje, nikoliv prskavky je věc druhá.