» Poradna » Počítačové sítě

Kolísající rychlost wifi,odpojování wifi aneb broadcom 802.11n

Zdravím.. určitě se to tu už rešilo .. neví někdo jak vyřešit problem s wifi broadcom 802.11n a windows 8 64b... win legalní .. pokud použiju ovladače s windows update wifi jede stale ale max cca 1.5Mb/s (k routru je normálně připojena rychlosti 75Mb/s a vic) pokud použiju ovladače ze stránek výrobce a nejnovější tak wifi jede plnou rychlostí nicméně tak 20-30 min pak napíše omezeno a konec... musim zapnout a vypnout režim letadlo a zas to vydrží chvíly... prosím jen rozumné odpovědi... děkuji všem

Odpovědi na otázku

Nechaj si tam ovladac s Win update a pohraj sa s polohou wifi routra a/alebo pocitaca a zaroven s nastavenenim vysielacieho vykonu, ktory treba v niektorych pripadoch dat uplne na minimum, alebo skusmo na taku hodnotu pri ktorej to nebude robit. Tych kombinacii len pri tychto 4 moznostiach je celkom aj dost cotreba vyskusat, tak nech ta neprekvapi, ze prvych 5, alebo aj 10 vysledkov nebude uspesnych.

problem v routru nebude.... je ani ne 2m od vysilace... pokud vezmu dalsi tri notebooky co tu mam na ktery jsou vsude windows 7 vsechny behaji ok .. problem je nekde mezi cipem wifi a windows 8 pokud na tomto netbooku spustim linux a pripojim se k wifi vse jede jak ma ..

Ano, dedukujes spravne, chyba nieje na strane routra, aj ked mnoho inych uzivatelov by uz patralo po novsom firmware do routra. Chyba je na strane ovladaca, bohuzial s tym nespravis nic, jedine pockat az to opravia.Dovtedy pomoze sa hrajkat s vykonom a polohou. 2m je velmi blizko zvlast ak mas vykon nastaveny na maximum. Treba sa hrajkat s vykonom na pocitaci, ale aj na routri a hlavne dat ten pocitac aspon 5m od routra.

co jsem se pidil po netu tak problem s timto čipem od broadcomu je v cizine dost znamy ale moje aj zas neni na tak uzasne urovni abych si prelouskal vsecko ... zkusim dat routrika dal uvidime co to udela.. treba se zachveje zem a oprava prijde odpoledne s windows 8.1 .. uprimne neverim tomu ale nadeje umira posledni... pokdu by tu byl nekdo kdo by mel stejny problem at se ozve rad bych vymenil postrehy a tak ... dík všem

Viem presne aky je tam problem, akurat aj ked ti to poviem bude ti to nanic, pretoze chyba je v ovladaci. Riesil som presne rovnaky problem (pre iny chipset) a dozralo ma to az tak, ze som si napisal vlastny ovladac s ktorym to chodi bez problemov uz viac ako 5 rokov. Iny ovladac moze pomoct, napriklad aj starsi.Ak pouzivas N-ko vyskusaj si ho nastavit fixne len na 20MHz. Ak existuje okolite rusenie ineho N-ka na 40MHz tak to hodne pomaha.

20MHZ a 40MHZ prvni co jsem zkousel... prekanalovat ... upravit par parametru nic... problem bude opravdu v ovladacich ( ve dvou) prez windows update je jiny nez prez stranky vyrobce.. problem je u obou i kdyz kazdy je jiny jak smutne... dotaz k tomu tvemu ovladaci.. je pro windows 8 64b? je pro broadcom 802.11n ? ... napadlo me jeste jedno reseni .. k tomu se dostanu ale az vecer asi... prohodim wifi adaptery s jinym notebookem a uvdime co na to system...

Ja robim na Linuxe. Tam aj ked su nejake problemy je mozne ich odstranit ak vies ako a mas zdrojaky k tomu co potrebujes opravit.Konkretne tento problem co ma ty sa vola velka citlivost adaptera, ktory je citlivy az tak, ze mu vadia odrazene signaly od okolitych predmetov. Na antenu sa dostava ten isty signal posunuty v case o niekolko (desiatok) ns cim interferuje s hlavnym (silnejsim) signalom a sposobi to, ze ho poskodi. Chybne ramce (pakety) wifi karta dropne. To nakoniec vyzera tak, ako keby AP ani nic neposlal. Moze sa to javit ako chyba na AP, ale nieje to tak.

Este ma napadlo vyskusaj nastavit na AP Guard Interval na 800ns ak si to uz nahodou neskusal.

takovou volbu jsem v routu nenasel... pokud to co popisujes se jinak nejmenuje "Beacon Interval"

to co popisujes naprosto chapu... nicmene nejde mi do hlavy ze kdyz je routr na stejnem miste notebook na stejnem miste v misnosti se nic nehybe mimo kocoura.... .. a ja spustim win 8 je problem jeden a nebo druhy... kdezto pokud spustim napriklad ubutnu problem neni ... a net jede zavratnou rychlosti (plnych 50Mb co mam od poskytovatele... ) to ani na win nikdy prez wifi nedosahnu.. ano byla by moznost prechodu na linux... a ac trebas ubuntu se mi libi.. prechod pro men nepripada v uvahu... windows 7 kde problem neni taky již nechci... windows 8 s metrem mi docela vyhovuji.....

Okrem kocoura sa hybe signal v podobe sirenia elmg.vln v priestore. Ako sam vidis Linux ma lepsie napisany ovladac pre tu istu kartu. Na Linuxe sa ovladace prisposobuju potrebam uzivatelov, narozdiel od Windows kde sa hladi skor na dodrzanie prisnych limitov pri certifikacii. Certifikacny proces je vykonavany v laboratornych podmienkach s mnozstvom drahej a narocnej techniky. Bohuzial funkcnost zariadenia na prijem elmg.vln je velmi zavisle od priestoru v akom sa to pouziva. Programatori pre Linux vyladuju ovladace skor beznym sposobom v beznych priestoroch narozdiel od laboratornych podmienok v bezodrazovej komore. Preto su vysledky tych ovladacov pre wifi tak rozdielne.

Co starsi / jina verze ovladace?Nedavno jsem podobnou vec resil u nejake wifi karty, kde byl chip od Realteku, a povedlo se.

tak jsem nakonec rezignoval .. nasel sem doma atheros ar5b93 vyměnil moduly a snad už bude klid.....

To same to dela me po updatu ... Funguje pouze 2,4 Ghz sit... 5 Ghz pri tom novem updatu 8.1 se nenalezne v seznamu wifin. Zkousel jsem vsechno mozne a nic.... A navic jak pises i ty taky rychlost mam uplne snizenou... kdyz zkousim pripojeni pres LAN tak 85 mb/s vse ok :( Takze to mame cekat az udela Microsoft update?

ja to vyresil vymenou modulu broadcom za atheros ar5b93 a snad uz bude klid po update na 8.1 problem pretrvaval.. co jsem se pidil je to problem napric vsema vyrobci kteri osazuji broadcom 802.11n a zaroven windows 8.... optimalizace v nedohlednu...

já sem ted řešil stejný problem a vyřešil se tak že ze zoufalstvý sem zkusil použít ovladač z Win7 a ono to funguje....nemyslim si že je to univerzální řešení pro všechny ale za pokus to stojí, zabere to jenom par minut a hlavně nemusim v počítači nic měnit....

ja zkusil asi tri verze od broadcomu.. nakonec pro mne byle nejjed odusi vymenit cely modul.. jsou to jen 3 sroubky a vcera sem otestoval a funguje v pohode...

Problem vyřešen nejnovější ovladač je zde : http://drivers.hardware-guy.com/drivers/broadcom/bcmwl/:-...

OpravaProblem vyřešen nejnovější ovladač je zde : http://drivers.hardware-guy.com/drivers/broadcom/bcmwl

zdravím, mam uplně stejný problém, nevím co s tím...

Pokud problém přetrvává i ted a mas nainstalované všechny ovladače nejnovější tak je jen jedna rada bohužel a to výměna modulu .... Pokud mas někoho kdo ma ntb s win 7 tak se sním domluv a prohodte si moduly....

Ahoj kluci, tak jsem mel (doufam, ze uz jsem vyresil) stejny problem jako vy s wifi rychlosti a padanim. Mam note Lenovo G710 samozrejme s Broadcomem po vsech moznych nastaveni routeru a dokonce kopi noveho (mam doma 2 diky Broadcomu), jsem snad prisel na reseni problemu. Lenovo sice nasdilelo na jejich web opravu nekdy z letosniho unora,ale pro win 8.1 64bit opet nepouzitelne. Tak jsem tam nasrane nacpal ovladac na win7 a hleee...asi to jde dejte vedet jestli vam to taky pomohlo, Ondrahttp://support.lenovo.com/us/en/products/laptops-an...

Ani nyní 2018 jsem nenašel jiné řešení než ovladače z roku 2013 pro win7.