Kolaps HDD?

Zdravím, při práci na PC se z "bedny" ozvalo ostré cvaknutí a WIN7 zůstaly seklé, žádná odezva na běžné pokyny myší...po chvillce se systém rozjel, naklikané pozice doskákaly a nebo odskákaly, zdálo se být vše v pořádku, při soušasně prováděném antiviru mi tento napsal, že disk D není dostupný...copak se stalo? no rychtyk, v souborovém manažéru se mi zobrazoval pouze disk C a čtecí a vypalovací mechanika...Déčko umřelo? zabrousil jsem do Bios-u a doopravdy na pozici Slave, kde byl disk D, bylo hrozivé None, nepomohlo ani načtení HDD, tvrdošíjně se vracelo None...je tento disk již mrtvý? dají se nějak data na něm ještě zachránit? Díky za slušné a vstřícné odpovědi. Jura.

Odpovědi na otázku

Pokud se na disk dostaneš do zítřejších 9:00 můžeš zkusit zdarma k registraci http://www.giveawayoftheday.com/togethershare-data-recove... a je spousta dalších i ne/placených programů.Pokud ne a nezvládneš sám pak https://www.google.cz/searchale je to drahý a to velmi.

Zrovna se to týká i mě. Mám tedy dotaz na ten program, když ho znáš. Umí přeskakovat vadné sektory? Jelikož na nich se programy zaseknou a hlásí chybu. V lepším případě se na sektoru za seknou a trvá to jak je rok dlouhý, ale jde toDruhá podmínka, aby uměl pracovat na urovni partitiona a né celých disků. Tedy vyberu zdrojový oddíl, vyberu cílový disk s nealokovaným místem a hotovo. (Případně si na cílovém disku vytvořím oddíl o stejné velikosti)

Nevšimnul jsem si, že píšu že ten program znám.

Oval: vdaka za tip, stihol som to "na chlp"

Nejjednodušší je koupit nový disk a data obnovit ze zálohy kterou si právě pro případy jako je tento pravidelně děláme.V opačném případě si totiž svých dat neceníme natolik, aby nám to stálo za námahu.Důsledkem bývá jejich ztráta.

Vomlejt disk a jet dál.

Nechci byt spatny prorok, ale obavam se, ze pokud disk neni videt ani v BIOSu, tak software na obnovu dat nejspis nepomuze, mozna budou schopni disk zachranit v nekterem ze servisu nebo z nej dostat data v nektere z firem, ktere se zachranou dat zabyvaji, ale toto reseni nejspis nebude uplne levne.Muzete zkusit disk odpojit a znovu pripojit na jiny port, jinym kabelem nebo jej napajet z jine vetve zdroje, ale spise se bojim, ze je chyba v disku, na kterem mohl odejit radic nebo mohlo dojit k mechanickemu selhani a zadne podobne pokusy nepomohou.

Díky...je to asi tak jak je tu psáno, disk zemřel a jakmile ho nenačte BIOS, tak nepomohlo ani žádné přepojení jinam...záloha nějaká byla ale nee 100%...horší by bylo, kdyby to švihlo se mnou...Jura