» Poradna » Windows (a jiné OS)

Kód chyby: 0x8007007B při aktivaci Win 8.1 Build 9600

Ahoj. Nedávno jsem musel natvrdo vypnout ntb a po znovuzapnutí mám v pravém dolním rohu plochy Windows 8.1 Build 9600 a min. 2x za den mi naskočí přes všechny aplikace modrá obrazovka s možností "Aktivovat Windows" (tato možnost je i normálně v nastavení). Po kliknutí se dostanu do nastavení a tam je napsáno "Systém Windows zrovna teď nejde aktivovat"... když kliknu na tlačítko "Aktivovat" zahlásí to chybu 0x8007007B. Nevíte co s tím? Popřípadě jestli a jak jde v této situaci Win 8.1 přeinstalovat na Win 10. Moc dík za odpovědi a rady.

Odpovědi na otázku

Nejde. Napřed obnov W8.1 ze zdravé zálohy. Pak můžeš upgradovat na W10.Pokud zálohu nemáš, udělej obnovu do tov. nastavení nebo reinstaluj.

Typický juwa, nejde Všechno jde, když se chce.

Tvá licence je multilicence a licencování VL. Aktivace není možná, protože na uvedeném ip nebo doméně se nevyskytuje KMS server. Od někoho tvou licenci máš (např. od školy), takže se na něj obrať o novou ip/doménu KMS serveru, případně se připoj tam, kde se aktivace provést dá (např. ve školním intranetu).Pokud se jedná o nelegální instalaci Windows, tak proč se tak idiotsky ptáš, jako bys měl legální Windows. Tak se tu normálně zeptej ve smyslu: kokoti já cu aktivovat Windows, poraťte.

K tvé druhé otázce. Windows 10 se dá aktivovat pomocí KMS stejně jako Windows 8.1 (má stejnou verzi algorimtmu na vytváření dotazu a odpovědi, takže na něj fungují i stejné aktivátory). Pokud se ti jedná o trvalou aktivaci, tak aktivuj Windows 8.1 pomocí rybičkového aktivátoru. Je to sice tfůůůj bleee aktivátor a používají ho jen lamičky, ale je to jediný funkční z Win 8.1 bez mezipřistání na Win 7, takže jej klidně použij, a pokud možno pak použij gatherosstate (viz google).

Jo ten rybičkovej jako myslím jen z důvodu upgradu na Win 10.