» Poradna » Programy

Klíčová slova

Dobrý den. Dotaz, existuje nějaký free program nebo způsob pro přiřazování klíčových slov do vlastností .pdf souborů? Jde mi o to, že mám spoustu pédéefek, a když potřebuji najít třeba všechny např. o době bronzové, tak klasické vyhledávání v Průzkumníku mi najde každý soubor, ve kterém se vyskytne "doba bronzová", i když samotný soubor je o době jiné nejsem odborník, tak mě prosím nekamenujte. Hledám způsob, jak si sám označit pdf soubor, aby mi něco vždy vyhledalo jen ty soubory, které si označím jako "doba bronzová" sám... Děkuji za radu.

Odpovědi na otázku

V tomhle pripade by asi bylo nejjednodussi udelat si nejaky osobni katalog mimo ty PDF soubory. Nejaky jednoduchy nastroj na to jiste bude, kde staci ke klicovemu slovu "doba bronzova" priradit jmena PDF souboru, ktere se tou dobou zabyvaji.

A to je právě to, co hledám, ale nějak jsem nic nenašel... pořád mě to háže akorát na Acrobat nebo Bridge, ale za tu cenu fakt ne

Ale tohle nebude bastroj nijak souvisejici s PDF. Proste nejaky obecny nastroj na katalogizaci veci, tech budou mraky. Byvaly na tvorbu jednoducheho katalogu (vlastne jednoduche databaze) muziky podle zanru, knihovny CD disku apod.

Excel ...

Tagy v PDF souboru (klíčová slova, keywords) můžete prohledávat a editovat například v programu ExifTool - známý především použitím pro katalogizaci obrázků.https://sno.phy.queensu.ca/~phil/exiftool/Ke strohému programu komunikujícímu na příkazové řádce existují i grafická rozhraní:https://exiftool.org/gui/https://exiftool.org/forum/index.php

ha, tohle se mi líbí, mám úkol příštího týdne s tím se musím naučit