» Poradna » Windows (a jiné OS)

Klávesové zkratky F1 - F12

Mám HP notebook, včera jsem ho po dlouhé době vypl, jinak ho prostě jen zaklapnu a on se mi hodí do úsporného režimu, ale když jsem ho znovu zapl, přestaly mi fungovat klávesové zkratky. Na vypnutí zvuku, snížení jasu, nastavení při připojení HD kabelu. Místo toho mi začly fungovat prostě F1-F12, které absolutně nevyužiji. Nevíte, jak je znovu nahodit?

Odpovědi na otázku

1. Tyto funkce se přece ovládají pomocí Fn+Fněco2. Pro tyto funkce slouží speciální aplikace - launcher. Je možné, že ji poškodil WU.3. Jelikož se to stalo nedávno, k nápravě použij vhodný bod obnovy.

FN+zkratka nefunguje a měl jsem je zaplé neustále, aniž bych fn musel přidržovat. A kvůli přehození funkčnosti tlačítka obnovovat systém?

Také jsem se právě divil, že jsou zaplé neustále a že nemusím ručně a vědomě používat FN. Setkal jsem se s tím prvně a značně mi to vyhovuje :)

Ano, obnovení k určitému datu vrátí všechna syst. nastavení provedená po této době zpět.Je to práce na 5 minut.

U notebooků HP se to obvykle přepíná v BIOSu. Takže se tam mrkni a zkus to najít.

Sice se chováš jako retard, ale tady máš video s ukázkou přepnutí funkčnosti F1-F12 v BIOSu u notebooku od HP (na videu to vypíná, ty to naopak chceš zapnout):https://www.youtube.com/watchNepotřebuješ na to nic instalovat. Jen to přepneš. Jelikož jsi neuvedl typ svého tajného notebooku, tak u tebe bude BIOS vypadat nejspíš jinak, ale tuto položku tam někde určitě najdeš.Další možnost je, že ti W10 přeinstaloval ovladače multimediálních kláves. Pak stačí ovladač obnovit (bod obnovy) nebo nainstalovat znovu ze stránek HP. Ale pokud W10 nezakážeš automatické aktualizace ovladačů, tak se to stane brzy znovu.Pokud by to stačilo přepnout jen v tom BIOSu, bylo by to podstatně jednodušší a W10 by do toho neměl jak nekecat. Pokud ti ale tyto rady přijdou špatné, tak si ten notebook narvi do prdeIe a věnuj se něčemu, o čem máš alespoň trochu páru...