Kindle 3 3G - je internet zdarma?

Ahoj, chtěl bych se zeptat na zkušenosti s čtečkou elektronických knih Kindle 3. Na internetu se hodně píše, že se dá na internet s tímto zařízením připojit zadarmo. Na stránkách Amazonu je napsáno, že je připojení zdarma na stránky prodejců elektronických knih - o celém internetu není zmínka.
Přemýšlím o koupi, tak bych rád věděl jaké jsou zkušenosti
Předem dík

Odpovědi na otázku

Otazka zni co chces cist, respektive kde chces brat knihy.

Chci si číst třeba zprávy na živě

CZECH NEWS CENTER |  | Microsoft Windows 7 Chrome 9.0.597.107

Na tohle je Kindle nepoužitelný. Je to čtečka knih, vestavěný prohlížeč internetu je naprostá nouzovka.

On se Kindle oficiálně prodává v ČR a pro ČR ?

To jestli je připojení zdarma nebo ne není o zařízení ale o tom že se to tak rozhodně někdo poskytovat. Tedy že wifi je free je rozhodnutí toho kdo tu wfi poskytuje. Že 3G je v nějaké síťi operátora "zdarma" je protože vydělávat na něčem jiném a dotuje to.

pokud vím, tak připojení k amazonu je zdarma i přes 3G (jak to maj domluvené s operátory nevím), ostatní nikoliv. Takže na surfování asi wifi někde v KFC nebo mekáči.

Ono je právě připojení kamkoli na internet přes 3G zdarma - hodně se o tom na internetu píše. A je taky celkem jedno ve které zemi. Chci jen zjistit, jestli je to jen dočasná akce nebo trvalá.

Píše se o tom třeba tady: http://blogspot.i-lasek.cz/jen-tak/amazon-kindle-rec... ...

Ono je právě připojení kamkoli na internet přes 3G zdarma - hodně se o tom na internetu píše.... ....a nějaký seriózní informační zdroj? Nevycházíte snad z blogů, fb, či twetu? Tam si může řechtat kdo chce co chce Vás zajímá jen jedno co ten 3G operátor. Obchodní vztah o poskytování služeb (připojení) je mezi váma a operátorem a né Amazonem.

Ale v tomto zařízení je simka od Amazonu - ne od operátora

V tom případě se to posouvá dále a je třeba řešit datovou roaming v dané síti

Na internet zapomeň, to je čtečka a slouží ke čtení knih. A umí to dobře. K jakémukoliv jinému úkolu se to téměř vůbec nehodí.

Mám Kindle DX s 3G. Internet je zadarmo, funguje nielen Amazon ale iné stránky, ale surfovať na tom je dosť utrpenie. Takisto niektoré české a slovenské stránky mi to načíta ale nezobrazí (ani mobilné verzie ako napr m.sme.sk, m.idnes.cz).
Je dosť možné, že čo dnes nezobrazí, tak zajtra pôjde a naopak. Prehliadač webu je v menu ako Experimental, takže garantované asi nebude nič.

OK, díky za odpověď

co zkusit tu SIM z Kindlu vrazit do nejakyho 3G modemu?

Fungovaly i jine stranky {treba na nouzove cteni posty na dovolene), ale kolegovi ty pry po aktualizaci prestalo fungovat (uz pry jen Amazon, wikipedia a par dalsich). Ja se pres wifi nepripojuju (tj. nedoslo k aktualizaci fw), takze to zatim funguje.

Zde je tabulka podporovaných zemí která pochází přímo od Amazonu a měla by tedy být oficiální.
http://www.ecti.cz/omezeny-3g-internet-v-nek... ...

Zde je odkaz na tabulku přímo na webu Amazonu:
http://www.amazon.co.uk/gp/help/customer/display.... ...

Česká i Slovenská republika jsou seznamu uvedeny. V ostatních zemích nemusí být 3G dostupný, nebo jen v omezené míře na objednávání knih či na přístup k Wikipedii. Ale prý neomezený 3G internet jde i v některých zemích které v oficiální tabulce uvedené nejsou.

Doplnění:
Amazon si vyhrazuje právo podmínky kdykoli změnit. Záleží také na spolupráci a smouvách Amazonu s českými mobilními operátory.
Viz info zde:
http://www.amazon.co.uk/gp/help/customer/display.... ...

Je to brutální, ale je to fakt zdarma a funguje to na všechny www stránky. Jak si to Amazon domluvil s operátory fakt nechápu.

aj tieto nove kindle DX maju zadarmo pripojenie do celeho internetu alebo iba na nakup do amazonu alebo na wikipediu ??

Kindle Touch 3G uz to ma len na nakup knih a wiki
Starsi Kindle DX a Kindle [3] Keyboard 3G stale podporuju neobmedzeny net.

Praskl mi display u Kindle 3 wifi.
Otázkou zůstává, zdali usilovat o koupi KINDLE 3G wifi nebo rfaději zvolit něajký vyšší model?
cO ŘÍKÁŠ?

dík za odpověď na email. 775 286 076