» Poradna » Mobily

Kde si nechat vyměnit baterii v mobilu OnePlus 7T

Snažím se najít nějaký servis, který má k dispozici originální (nové - ne 3 roky staré baterky co ležely na polici) a zatím se mi nedaří. Máte nějaký typ? Koukal jsem i na web ifixit.com a tam ji taky nemají :( že bych si ji i vyměnil sám..Telefon je to fakt suprový, ale s baterií nedám ani jeden den... A nový kupovat nechci, protože nevím co bych koupil - podle aktuální nabídky mi žádný mobil co jsem viděl nesedí... A memají žádnou "kulervoucí" feature, kterou bych musel mít.

Odpovědi na otázku

To je jednoduché, originální baterii neseženeš A nesežene ji ani servis. Jedině originální značkový, ale takový u nás pravděpodobně vůbec není.

Právě jsi narazil na problém výrobců, kdy tímto způsobem tlačí všechny ke koupi nových produktů.

Já si nechával nedávno měnit na své BB. Jak už psali jiní, musel jsem si baterku sehnat sám. Tu jsem koupil na servisnidily . cz a pak se domluvil v servisu na výměně. Baterka, doprava i servis v součtu mě vyšlo na cca 1000,-

Ovšem zaručeně to není originální baterka

Ja jsem si nechával měnit baterku v Key2 v Britexu asi před rokem, platil jsem +- 1200,-?
Leda trvalo asi měsíc, než ji sehnali, ale s tím jsem počítal :)

A copak ti na to řekli v autorizovaném servisu ? Dle google tu v ČR nějaký je. Tam ti baterii snad zvládnou vyměnit a měl by to být i originál.

Myslíš VSP data, kde na infolince řeknou, že neví že máš poslat email a emaily ignorují?

Zdravim,bohuzel na model 1+ 7T neni baterie dostupna. Jindra Zitek, VSP DATA a.s.

Soucítím, taky mám 7T a baterce už nejlepší roky odezněly. Mám přesně stejný problém - všechno ostatní za stejnou cenu je nanejvýš ekvivalentní, a za víc peněz o nic moc lepší (pokud člověku nejde o šílený nevyužitelný výkon), a stejně tam vždycky je nějaká bota. Po upgradu na OOS12 (vynucený update přes Oxygen Updater) se mi o dost zlepšila výdrž, ale samozřejmě s kapacitou baterie samotné to nic nenadělalo. Pokud nějak tu baterii vyřešíte, rejpněte tu do mě prosím :)

Právě, baterie má neskutečně rychlé vybíjení když je blízko 100% a 0% není problém z 15% na 0% jít za 15 minut to stejný 100%-85%. A je jedno jestli máš zapnutý AOD nebo ne.. Prostě beterii to žere úplně neskutečně. A telefon je rychlý úplně neskutečně, žádný lag, aplikace se načítají mrknutím oka...

Moje baterie takhle kaput ještě naštěstí není, ale určitě přišla tak o 20-25% kapacity.

Orientačně bych nainstaloval AccuBattery.

AccuBattery jsem měl nainstalované, a ukazuje 82%. Ale moc tomu nevěřím, protože jak jsem psal nahoře to vybíjeni když má beterie blízko 100% a 0% je fakt šílený...

Ale to je jen ukazatel, který nemusí mít vůbec nic společného se skutečným stavem baterie.

Jak to tak čtu, to je dobrý masakr. Do telefonu, který byl představen v září 2019, nejde o tři roky později koupit baterku.Já si zrovna dnes objednal baterku do Siemens S55, který byl představen v řinu 2002, tedy před dvaceti lety. Sice neoriginál, ale ne noname. Pokrok nezastavíš.

a toto by mali kompetentni riesit na ekologickom sumite, nie, ze musia cakat 40minut na zradlo. mi10t som kupoval 04.2021, a tento mesiac idu vydat uz 13ku. Kolko ubehlo? rok a pol? Tento prudky vyvoj zdrazuje tovar a zasvinuje nasu planetu. Treba im nakazat aspon 3 roky medzi generaciami + nahradne diely dalsie 3 roky a nieze za rok a pol spravis 3 generacie.

Toto není potřeba. Stačí aby se daly koupit originální náhradní díly (hlavně baterie) výměnu po záruce si zvládnu udělat sám. Ale prostě nechci kupovat baterie z AliExpressu protože tam to je fakt nevyzpytatelné....

Tak samozřejmě půjdu na Ali a tam ji za 10 minut najdu, ale moc dobře vím jak funguje "scam" s baterkama. A proto se v případě baterií Aliku vyhejbam jako čert kříži.

Ono to máš úplně jedno, protože originální baterii neseženeš na Aliexpressu, ale ani nikde u nás. V podstatě už hromadu let není šance narazit na originální baterku, od dob co nejsou uživatelsky měnitelné, už to je prakticky vyloučeno. Dřív aspoň v autorizovaných servisech bývaly, dnes už ani většina značek u nás autorizovaný servis nemá a orig. baterky koupit nelze vůbec, dostávají se v podstatě jen do prvovýroby.

Ne hele Ali je místo kde fakt nebrat... Co je číňan schopný poslat je fakt hrůza...https://www.youtube.com/watch

Mě to nemusíš psát, já to vím, jak to tam funguje. Jen se ti snažím říct, že ty baterie u nás jsou úplně ty samé, co tam, protože na originální baterii jinde, než přímo u výrobce, nenarazíš. Takže z tohoto pohledu je úplně jedno, jestli to koupíš na Ali nebo u nějakého českého prodejce.

jaký scam? Není důvod, aby ti číňan z Ali poslal fake baterku krom případů, kdy:1) by baterka uváděla třeba trojnásobnou kapacitu, což je u vestavných baterií hovadina2) by baterka stála třeba dolarprostě dostaneš normální OEM čínskou baterku. Na Ali je blbost kupovat věci jako SSD nebo flash disky - může to být noname v kabátu padělku značkového výrobku - kapacita sedí, kvalita / spolehlivost už ne, nebo je to vysoká kapacita za nápadně nízkou cenu - to pak přijde třeba disk s upraveným FW a zlomkem fyzické kapacity...

Jasný... Je ti jasný, že to co se děje na Ali s SSD/kartám se děje i s baterkama? Kupoval jsem tak již pěkných pár baterek, který měli specifikace jako originál, komenty byly ok, cena taky ok, obrázky taky, a dorazilo něco co bych si do telefonu nikdy nenarval... Vzali starou baterku a přelepil ji nálepka, když jsi to odlepil tak to bylo třeba 4 roky staré....

a to byly baterky, co měly být originál? Nechce se mi věřit, že by se to někomu vyplatilo dělat se zcela noname baterkami, stejně jako se tu třeba prodávají "značky" Greencell, Cameron Sino apod. pro různé telefony...Ale pokud by prodejce měl dojem, že za "originální" baterii dostane víc, tak se nějaký chytrák najde vždy...

Nechal jsem si měnil baterku v 6T někdy z kraje roku přímo u 1+. Vyplnil jsem žádost na stránkách oneplus (mám registraci od koupě), kontaktovali mě ohledně detailů, poslali štítek k odeslání a za 8 dní byl tel. zpět. Jediná nevýhoda je, že jej v rámci toho zásuhu testují a chtějí jej vymazaný (udělal jsem si zálohu). Komplet 830,-.

A kde ten odkaz seženu? Kupoval jsem mobil v Alze....

STRANKY VYROBCE, TVLE.

https://www.oneplus.com/cz/support/repair je odkaz k podání žádosti

Kupříkladu tady něco mají,asi bych to být tebou zkusil.https://www.fixshop.cz/nahradni-dily-oneplus-7-o...

Akorát to není originál

No co se dá dělat,je to alespoň něco.Člověk holt nemůže mít všechno..

Aký je rozdiel medzi orig. a neoriginálnou batériou? V nálepke a cene? Samoz. ak je rovnaká reálna kapacita, tak by to malo byť jedno.

V kvalitě výrobku.

Kvalita čeho? OnePlus si baterie sám nevyrábí a někdo je bude dodávat. Jaký rozdíl bude když ta samá fabrika udělá baterii co si koupím já a co so koupí OnePlus? Budou to identické kousky.

Jsi si jistý, že je to z té samé fabriky? V Číně?

Nebo že nějaký chytrák nakoupil baterie, které neprošly testy a byly určené k recyklaci, nenalepil na ně kopie označení a neprodává je jako originály?

A jsi si jistý že ti to tady servis nedá do telefonu? Když chceš být paranoidní tak pořádně, nevybírej si jen scénář který ti vyhovuje.

Originální servis přes stránky výrobce, servisní středisko jen tuším v Polsku. Měnil jsem baterii v 6T a žádný problém. Už 9 let kupují 1+ telefony a vždy raději přímo od výrobce na jejich stránkách, pak je to vše jen o pár kliknutí.

Když bych chtěl servisní zásahtak pozadam servis dane značky. Ale to take nic negarantuje ve smyslu že baterie je čerstvě vyrobená. Zvlášť u minoritního výrobce ktery nenabízí žádnou přidanou hodnotu a zařízení nemaji dlouholetou podporu a neprodal jich desítky miliónů Pokud žádáš dlouhodobou podporu pak kupuj Samsung nebo Apple. Apple porad2 nabizi servis na 6tkove modely. Vymena baterie muze byt u Apple dokonce zcela zdarma a v pripade airpodu to znamená že ti je cele vymění za nové. Samsung pak ve světě Androida nabízí nejdelší podporu

Apple mi nevyhovuje. A Samsung od ty doby co jsem měl S8+ jsem prisalahal, že mi domu nevkročí telefon s Exynosem. Pokud budou dávat snapdragon, tak se k nim velice rád vrátím...

Mám telefon a tablet od Samsungu, oboje letošní a oboje má Snapdragon Tab S8+ a S21 FE

https://www.aliexpress.com/item/1005003515695086.html toto by měla být originál baterie za 350 1 minuta hledání.

Naivko, originál na Alíkovi, tady je bambilion baterek pro OnePlus 7T a všechny se prohlašují za originál. Než za Alíka "originál", tak raději v Česku neoriginální ze solidního obchodu/servisu, aspoň mám na ni záruku.

A jsme u toho, do servisu OnePlus to nechce dát, jinde mu nenabízí "originál". A ten servis/obchod to koupí přesně takhle od číňana, stejně jako to koupí ten OnePlus servis, akorát to koupí přes jiný distribuční kanál. A ani OnePlus mu stejně nedá garanci že to neleží X let ve skladu a záruka na baterii? Možná že se nerozpadne, ale na kapacitu stejně dostaneš velice krátkou záruku.

Nechci? Oslovil jsem VSP Data a.s. ani nereagovali, ale tady v diskuzi je uvedeno, že ji nemají. To, že je oficiálně někde něco na webu jsem netušil. Ale zatím to vypadá, že to tam skončí po novém roce.. A baterky z aliku? Ani náhodou...

Jasný... "Originál". Hele z Aliexpressu se bojím brát jakoukoliv baterií, protože je to hazard. A i to co se ukazuje jako "originál" je mnohdy ojeb

Tak určitě, čínan "Trump battery Store" vzniklý před rokem bude nabízet originální baterie pro OnePlus. Nikdo mu to nežere, viz 3 objednávky, ale komplik vitězoslávně, tady to máš, zabralo mi to minutu, tvle

Daval som menit bateriu len raz a bol som velmi nespokojny. Osobne som to ani nechcel robit, ale manzelka nechcela novy telefon. Jednalo sa o honor 8X, nova bateria 25eur, praca 20eur. Bolo to drahe, ale problem nastal o par mesiacov, ked sa jej zacal oddelovat displej, tak sme to museli uhadat so servisom, ze to je ich chyba a teda to znovu otvorili a nejako prilepili. Ale aj tak je to nanic, po roku je ta bateria aj tak slaba, original vydrzala 3 roky. A navyse sa jej dostal prach do fotaku, takze uz s nim fotit nemoze. Teraz som kupil v datarte Vivo Y52 5G, cena 118eur so zlavovym kuponom. Dostane novy mobil na vianoce a snad bude zase na 2-3roky pokoj, uz nechcem mat ziadne starosti s babrakmi v servise ...

Nova bateria vlastne nevydrzala ani 10mesiacov a jej kapacita je uz menej ako 50% ...

Nechápu problém. Kdysi jsem potřeboval vyměnit baterii v Oneplus3. Normálně jsem napsal do OnePlus, udělal servisní tiket, řekli mu kolik zaplatím, souhlasil jsem, přijela DHL, vzala si mobil a za asi 6 dní byl zpět. Dělali to v Polsku někde. Byl jsem překvapený jak rychle to šlo. Doporučuju tenle postup. Petr

Jiste, ale nemuzes cekat od lam, že to budou řešit přes oneplus web.

Proč to nepošleš přímo do OnePlus?

Já tam baterku ve svém 7TPro měnil začátkem roku, proč řešit nějaké čínské srajdy z Ali nebo shodné čínské srajdy z českých eshopů (s přidanou marží za dvojnásobnou cenu), když to můžeš poslat do ofiko servisu na výměnu za originál? Telefon si u tebe vyzvednou doma a za pár dní ho pošlou zpět, lépe to už fungovat ani nemůže

Je to tak, to je jediná cesta, jak se dostat k originální baterii.