» Poradna » Web a internet

Kde koupit doménu?

Provozuji zkušební web přes službu webnode.cz. Plánuji zakoupit vlastní doménu 2. řádu, ale jejich ceny se mi zdají vysoké. Máte někdo zkušenosti s cenami domén (jen legálně)? Díky.

Odpovědi na otázku

Jestli chcete mít seriózní web, tak se na webnode vyprdněte ... Kupte webhosting s doménou ... cca 300 na rok, nainstalujte si tam WordPress a můžete jet ... :) Ve firmě používáme Gigaserver.cz a mají špičkovou technickou podporu a mnohdy mi zachránili krk a místo :)

on nepsal nic o hostingu, jen o doméně Akorát nevím, co se mu zdá moc drahého, jestli těch 150kč/rok?

Jsem si toho vědom ... Jenom jsem ho chtěl varovat před stavěním webu nad Webnode ... no to je jedno ... Jdu raději jinam

Zajímalo by mě, jak se dá koupit doména nelegálně Mimochodem, pokud ti plusminus 180Kč ročně přijde za .cz doménu moc, tak se asi nemáme moc o čem bavit.

Mám před sebou oficiální ceník Webnode, kde doména .cz přijde na 499 Kč, zřejmě bez DPH.

Letmo jsem kouknul ke třem asi největším registrátorům domén, jestli se něco nezměnilo a opravdu ne, ceny .cz domén jsou pořád 150 - 180 Kč ročně. Nemám tušení, proč u webnode stojí 500,- a nemám chuť zjišťovat proč.

Jde o to, jake vsechny sluzby a "sluzby" jsou v cene. Samotna domena stoji ani ne polovinu.

vsak to stoji par korun pokud nechces kupovat domenu nejakeho exotickeho statu

https://www.domena.cz/pricelist.htmljá je kupuju tady. A dávat 22 korun za doménu měsíčně? To dám víc 10x tolik na dýškách v restauracích.

Hmm, je tam zajímavá cena .COM domény.Na 1 rok 159KčNa 2 roky 458KčNa 5 let 1145Kčna 10 let 2290KčProč je to proboha na 2,5 a 10 let tak drahý? Mnohem výhodnější to je každý rok koupit na rok.

Předpokládám, že to je záměr, aby se domény snadno a levně neblokovaly "na furt", ale aby byl tlak na to, aby se otáčely a měnily.

Jedině tady! http://as.wedos.com/d/82052

sry, špatný odkaz :)http://hosting.wedos.com/d/82052

Není nic lehčího, než se kouknout na:http://www.nic.cz/whois/registrars/list/1/

Pokud se ti 151 Kč ZA ROK zdá hodně, tak ti vážně není pomoci... Nejlevnější cz doménu má už dlouhodobě Forpsi.com (mívali v akci dokonce za 108, ale to už není, teď maj za 151 vč. DPH, což mi pořád připadá jako férová cena). Pamětníci si vzpomenou, že doména před uvolněním regulace stála až skoro devět stovek!!!

Každý kdo něco vážně kupuje (přístroje, aj) ví, že cena není všechno a rozhodně ne na prvním místě. Jde o služby, ceny si najdu za 20 sekund sám. Šlo mi o zkušenosti, příp. jak propojit doménu, registrovanou jinde s webnode. Jistě, četl jsem jejich návody, ale jaká je praxe? A zkušeného odborníka abys pohledal.

Tohle je ale něco trochu jiného. Doména je doména a jako vlastníka tě jen zajímá, jak jsou nastavené DNS záznamy, případně jak se mění. A ty DNS si nasměruješ na nějaký hosting. Nic víc nepropojuješ, pokud se bavíme o webu. U mailu to je ještě jednodušší, tam jsou jen MX záznamy.

zkuste http://my.dot.tk založit free doménu a na www.moxo.cz si založit free hosting třeba 2GB bez reklamy nebo 4GB s reklamou ,ale taky free . Pak to splácat dohromady a mělo by vám to fungovat. Máš svůj e-mail, několik domén, subdomén, ftp, php, mysql, cron, atd. kámoš si založil dvě domény (např. owncloudj.tk/owncloud )

No, dotaz zněl 'jejich ceny se mi zdají vysoké ... máte někdo zkušenosti s cenami domén?', takže toho se taky odpovědi týkaly.

Zkušeného odborníka nemusíš hledat, jeden ti zrovna teď píše Já mám u forpsi dvě řešení, která ty teprve zvažuješ, tj. doménu II. řádu u Forpsi a webhosting u webnode... Nastavení je triviální, s návodem na forpsi a s údaji od webnode jsem to zvládnul nastavit dokonce i já Takže se toho neboj, to není řízení termonukleární reakce

http://www.forpsi.com/ , pokud se registrujete pomocí služby MojeID, dostanete 8 GB Flash disk zcela zdarma.

a jakou má rychlost zápis?

Žádnou, to je záležitost hostingu. Doména je pouze adresa neco.neco (př. zive.cz ) . Na webový prostor potřebujete právě hosting.Jestli myslíte rychlost zápisu flash disku, tak jsem jej netestoval, jedná se ale o klasický levný flash disk, takže to asi žádná hitparáda nebude, ale na občasnou zálohu nebo přenášení dat v pohodě dostačuje :) . Hlavně že je k .cz doméně zcela zadarmo.

Jestli myslis zapis DNS udaju, tak to chvili trva, nez to probubla siti. Zmeny se projevi do nekolika hodin, ale s tim registrator asi moc neudela. Ja mam na forpsi nekolik domen a jsem spokojeny.

Např. mě propojení s endorou trvalo cca 2 hodiny :) .

Ano, to je asi tak standardní u všech změn v DNS, než se proreplikují a projeví se u uživatelů kdoví kde. S tím se moc dělat nedá a dvě hodiny jsou vcelku normální, někdy to je i déle, to mám vyzkoušeno. Paniku začínám provozovat až tak za 12 hodin, pak je zjevné, že něco někde neprošlo.

potřeboval bych název konkrétní firmy

diky za pomoc vole