» Poradna » Mobily

Kd607 za kd606 do transiwatt 140 studio

Čau,chtěl bych se zeptat zda-li mohu do zesilovače transiwatt 140 studio použít místo tranzitrorů kd606 a kd616 tranzistory kd607 a kd617 děkuji za odpovědi. PS:Vím že kamarád je vtom stejném zesilovači měl ale chci se ujistit.

Odpovědi na otázku

Naprosto bez problémů.

Děkuji a ještě k tomu když jsou proraženě ty koncové kd606 a vyměním je tedy.. Musím vyměnit i tu ku611?

Raději ano, může být načatá. A každopádně bych ty koncové tranzistory přemostil každý ochrannou diodou.

Je to potřeba? Nerad bych v tom dělal nějaké velké změny..chci aby to bylo jako originál.

Ty tranzistory by měly být párované.

U Transiwattů to nikdy nebylo nutné. První čtyřicítky měly dokonce křemíkový NPN a germaniový PNP. A ty ochranné diody jsou velmi vhodné pro reprosoustavy s komplexní impedancí; chrání tranzistory proti zákmitům.

Jo a musí se vyměnit i ta dioda pod těmi tranzistory? Když byly proraženy ony tak by měla byt i ta dioda ne?

A co to někomu odnést, kdo bude schopen to proměřit? Samy od sebe se koncové transistory neprorážejí.

Samy od sebe ne..omylem jsem Vyskratoval jsem výstup.

To je hrozné...Tak to vyměňte, tedy pokud to zvládnete.

Takže ty koncové trandy + tu diodu? :D ano zvládnu,pájet umím :D

A bude stačit dioda 1000v 1A ?

Podle této odpovědi nezvládnete. Nemáte ponětí co děláte, není to jen o pájení. To si rozvodový řemen v autě také meníte sám?

Ty diody by měly být dvě a měly by být zapojeny v nepropustném směru mezi výstup a plus napájení a druhá v neproustném směru mezi výstup a kostru. Jsou to dva prvky navíc, ale pro zesilovače vyšších výkonů se dnes používají zcela standardně, někdy jsou integrovány přímo do pouzder koncových tranzistorů, což ale není tento případ.