» Poradna » Windows (a jiné OS)

KB3201845 pro Windows 10 - potíže?

Hezké sobotní odpoledne,setkali jste se někdo s potížemi u následující aktualizace KB3201845? Čerstvě jsem nainstaloval jeden pomalejší stroj (E1-1200, 4 GB, SSD) a aktualizace se ne a ne nainstalovat.Windows Update zůstane viset při stahování na 5 %. Při manuálním stažení a ručním spuštění instalátoru vyskočil průběh skokově na 45 % a asi hodinu běží „Probíhá vyhledávání aktualizací v tomto počítači“. Vytížení procesoru je 100% (Windows Module Installer a .NET Optimalizer).Jediné, co jsem k aktualizaci našel je, že může způsobit potíže s připojením k internetu:https://www.ghacks.net/2016/12/10/windows-10-upd... Nějaké návrhy?

Odpovědi na otázku

Já problémy neměl v pohodě se aktualizace stáhnula i nainstalovala

Mám ešte pomalejší stroj a v pohode, skúste po neúspešnej update reštartovať ntb a spustiť znova, najskôr tam máte zopár systémových chýb.

Jak dlouho ta instalace asi trvala? První pokus jsem restartoval a druhý teď běží úplně offline z ručně staženého balíku asi hodinu a půl. Něco to dělá, protože vytížení procesoru je okolo 60 % a pracuje s diskem. Proto to zatím nechci zastavovat.

Tak dle webu Microsoft Catalog Update tato aktualizace pro 64 bitový Win 10 zabírá přes 900 MB. Instalace takového update potrvá....zhruba 2 - 3 hoďky. Než se přepíšou předchozí updates...

Mě to trvalo cca tak 2 nebo 3 minuty

Záleží jaký máš HW jak to "zpracuje" snad mě chápeš ?

Jasně, chápu to, jen mě zarazila časová náročnost na čerstvě nainstalovaném počítači (byť je to neskutečnej šrot). Zabralo to celkem asi 5 hodin, včetně ručního vyčištění zbytků pomocí příkazu:Dism.exe /online /Cleanup-Image /StartComponentCleanup /ResetBase

Tak teď jsem byl ve virtuálce na Win 10 a kontroloval jsem, jestli je nainstalovaná ta tvoje aktualizace z dotazu.. a ano.. ona tam ta mrcha je nainstalovaná..

On nejspíše nebude problém s jejím používáním, ale pouze s její instalací. Tohle byl sociální notebook HP 655, který jsem nainstaloval na SSD, abych následně systém naklonoval na plotnu (protože na instalování s klasickým HDD nemám nervy, už tak je to extrémně pomalé). Nechci vidět, jak vypadá instalace tohoto updatu na tyhle pomalé notebooky v konfiguraci holobyt se 2 GB RAM a 5400otáčkové HDD.

Já mám Windows Update vypnutý a aktualizuji, až když je jasné, že aktualizace nezpůsobují problémy. A mám klid.

Windows 7 powa, souhlas :) . Nyní mi v důležitých aktualizacích trčí nová verze MSE, jelikož Microsoft stále neuvedl ani jednu informaci. A když kliknu na podrobnosti aktualizace, tak mi vyskočí nabídka koupení Windows 10! Šmejdíci nedají pokoj.

Tak dá se aktualizovat i bez Windows Update viz WSUS Offline Update či WHDownloader, to ale není pro běžného uživatele.

Ďalší retard

Na 6 let aktualizace za chvilku nainstalovaná a za dvě chvilky proveden resetbase. Systém po aktualizaci funguje bez problému.

Na 6 let starém pc...

Konfigurace?Tohle byl asi pět let starý notebook. Ovšem pomalejší než 10 let starý Core 2 Duo.

AMD Athlon II X4 640Seagate 1TB ST1000DM003

Aktualizace i resetbase se tuším dělájí jedním jádrem a ten můj amd je docela šnek, určitě o moc výkonnější než ten nb nebude.

Možná je to šnek, ale i tak je v jednovláknových operacích zhruba třikrát rychlejší:http://www.cpubenchmark.net/compare.phpProto jsem na rovinu psal, že je to hodně pomalej krám a reinstalaci řeším u popelnic tak, že tam vložím SSD a pak hotovej systém naklonuji na původní disk.

Aha, no to bude asi fakt nějaký pomalý notebook. A třeba na tak pomalém stroji to opravdu jde o dost pomalejc. Jako ale u mě fakt žádnej problém.

Podobných uživatelských zážitků bude časem přibývat (ale jinak je to cool nápad emulovat x86-64 na pomalém ARMu):http://www.zive.cz/bleskovky/plnohodnotne-wi...

Občas to zatuhne a pomůže vymazání obsahuC:\Windows\SoftwareDistribution\Download

Pár aktualizací se mi takhle kdysi taky zaseklo - pomohla manuální instalace.

No veru, Dism Add-Package + ResetBase skoro 4h na E1-1200, 4 GB a HDD

Mi to na Windows update zůstalo viset na 9% a nic. Smazal jsem podle rady C:\Windows\SoftwareDistribution\Download a stáhnul aktualizaci ručně 64.bit http://download.windowsupdate.com/d/msdownload/update/softw... nebo 32.bit http://download.windowsupdate.com/c/msdownload/update/softw... Vše pak proběhlo korektně, problémy nepociťuji.