» Poradna » Mobily

Kamera pro přenos na FB live

Dobré odpoledne,chtěla bych vás moc poprosit o radu. Dostala jsem v práci na starost vybavení natáčecí místnosti. Klidně se přiznám, že se v takových věcech vůbec neorientuji. Mají se natáčet videa, která se budou rovnou streamovat na FB, prostřednictvím FB live. Šéf ale chce, aby se natáčelo na "normální" kameru a přenos na fb byl přes tablet. Poradil by mi někdo, jaká kamera by se k tomu hodila, a jak zajistit ten přenos z kamery do tabletu? Je k tomu potřeba nějaká aplikace? Software? Omlouvám se, jestli píšu jako tydýt, ale jak jsem řekla, nemám o takových věcech páru.Díky moc! Treska

Odpovědi na otázku

Nechápu, že si necháš přidělit úkol, na který absolutně nemáš. A ten tvůj šéf bude taky slušný jeliman.

Tohle je poradna, nebo online terapie pro zapkšklé ajťáky, kteří si tu mohou na lidech méně zběhlých v oboru zchladit žáhu?

skoro každý tablet má kameru - tak proč to "netočit" rovnou na tom tabletu? jinak jakékoli propojování kamery s tabletem bude pěkný voser... na tabletu zpravidla bývá jen microUSB, případně HDMI ale to slouží jen pro výstup. Jo kdyby tam byl normální počítač, je to jiné, ale tablet??? požadavky šéfa jsou kokotské nápady někoho kdo tomu absolutně nerozumí - zajímalo by mne zda by alespoň dokázal vysvětlit proč to zrovna takhle chce - imho ne.

Mě by teda nenapadlo nechat si zadat práci na projektu, o kterém vůbec nic nevím. Kam dalas rozum? :) Z tabletu to z "normální" kamery do Facebooku nastreamuješ jen těžko. Aplikace FB využívá vestavěnou kameru v přístroji. Každopádně ten úkol předej někomu, kdo tomu rozumí a zaplať mu ze své odměny, kterou máš za splnění slíbenou. Komerční úkoly ti tady zadarmo nikdo asi řešit chtít nebude.

Díky za komentář. Ráda bych to uvedla trochu na pravou míru. Kromě toho, že za to odměnu slíbenou nemám žádnou, tak si moc nemůžu dovolit říct: Ne, já tohle dělat nebudu. Asi to ani nemůžu nazvat jako projekt. Šéf s tím přišel v pondělí a ať do týdne vymyslím, jak to jde udělat. Opravdu neočekávám, že mi tady někdo bude řešit úkoly zadarmo, jen jsem chtěla poradit, zda to jde a šéfovi klidně řeknu, že je nesmysl to dělat takto.

Výborně, tak šéfovi v klidu řekni, že takto to nejde. A pokud na tom bude trvat, ať se obrátí na specializovanou firmu. Ale rovnou mu řeknu, že levné to nebude.

Počítač + nějaká HD webkamera k tomu + mikrofony, na tablet teamviewer a je to

Ikdyby jsi náhodou přišla na to jak to poslat live z kamery do tabletu. Což nemáš šanci, když tomu vůbec nerozumíš a ptáš se tady... Tak by mě zajímalo jak to chceš dostat live na FB, protože to jde pouze přímo přes jejich appku, kdy se to natáčí přímo zařízením, které to i posílá. To by se možná dalo taky vyřešit, ale bude to mnohem složitější než ta první část a ty zatím nemáš ani tuTakže bych koupil tablet/mobil s pořádným fotákem a natáčel a vysílal to přímo z něj