» Poradna » Mobily

Kalendář android

Dobrý den, potřebovalal bych poradit. Odstranila jsem kontakt v telefonu (byl tam i údaj o narozeninách), ale nyní se mi pořád ta osoba a narozeniny ukazují u toho daného dne v kalendáři. Jak mám toto z kalendáře odstranit? Nejde na to ťuknout a nic s tím udělat, pokud se přihlásím na google do kalendáře tam se mi tento údaj nezobrazuje, jak to tedy udělat v tel. aby se také nezobrazoval? Předem díky :)

Odpovědi na otázku

Asi mas zapnutou synchronizaci, podivej se, jestli je ten kontakt v google kontaktech https://contacts.google.com/

spis nema zapnutou synchronizaci, protoze kdyby ano, tak by se ten kontakt smazal i na google...

mohla ji mit zapnutou kdyz kontakt ukladala a vypnutou kdyz ho mazala ...

Synchronizace je zapnuta a v Google kontaktech ten kontakt neni.

Kdy se podivam na https://calendar.google.com/calendar/rendertak vlevo vidim "My calendars" a mam tam polozku "Birthdays". V nastaveni birthdays je videt: Show birthdays from: Google+ circles and contacts / Contacts onlyJina moznost neni, bud se ten clovek zobrazuje z kontaktu, nebo z google+

Jenže já v pc v kalendáři tu událost nemám, ale v telefonu ji mám, i přesto že je zapnutá synchronizace.. a chci tu událost vymazat, ale nejde v telefonu s tím nic udělat..

a tady mas vybrane vsechny moznosti?https://calendar.google.com/calendar/render

ano mam.

tak bez v telefonu do kalendare, nastaveni / Calendars to display a bude tam volba telefon/email. Zrus zobrazovani z telefonu a mela by jsi videt presne to co na pocitaci.

pokud v telefonu vypnu narozeniny kontaktů tal se událost z kalendáře ztratí, kde mam tedy ten kontakt uloženy když ho bikde nevidím ani podle čísla se nenalezne..

nikde.

Taky jsem to řešil a vyřešil - v kalendaří telefonu špatně zadané narozeniny. Nepomůže vymazat kontakt, ani smazat narozeniny ve webovém google - google kalendáři, ALE pozor - telefon má dva kalendáře, jeden klasický kde narozeniny nejdou smazat a druhý google kalendář - stačí když ho najdeš a dáš synchronizovat. Před tím samozřejmě smazat zde dané narozeniny (v google kalendáři na mobilu) pokud už si tak neudělal/a ve webovém google kalendáři - pak stačí synchronizovat google kalendář v mobilu.. a JE TO :))) snad to pomůže ostatním..