Kabel USB k monitoru

Ahoj,nerad s tímhle otravuji, ale fakt jsem hledal, jak blázen a nedá mi to se zde nezeptat. Koupil jsem si monitor msi optix mag271c a byl k němu přibalen kabel USB, ale vůbec jsem nepochopil k čemu? Kabel vypadá přesně jako na propojení s tiskárnou, ale oni už se přes USB propojují i monitory? Jsem asi hodně pozadu doteď jsem měl monitor, který to nepotřeboval. Smím se zeptat k čemu to propojení slouží?Náhled kabelu: https://www.aaaprodum.cz/elektro/kabely/kabel-hama...

Odpovědi na otázku

To bude kabel k usb hubu co je v tom monitoru..

Když si čtu specifikace toho monitoru, jasně tam vidím, že má USB HUB, tudíž přesně k tomu je ten USB kabel určen.

Zde: https://www.czc.cz/msi-gaming-optix-mag271c-... se dočteš parametry i informaci, že obsahuje USB Hub. Je s podivem, že dáš 8 tisíc a ani nevíš za co.

Šlo mi o to, že je 144Hz a nějak jsem neřešil USB Hub, popravdě řečeno, když si vezmu, že hub je rozbočovač, tak stále nechápu k čemu mi to je v monitoru, můžete mě mít za blbce ale nechápu tedy proč to propojím to usb s počítačem..?

Když máš bednu někde pod stolem, můžeš klávesnici a myš píchnout do monitoru, můžeš tam strkat USB fleš, disky, a někdy je na monitoru SD slot. Taky to používají programy pro kalibraci monitoru.

No, píšeš že jsi hledal jak blázen. A do manuálu k tomu monitoru ses díval? Jsi blbec, sorry.

kolikrát když vybalím monitor u běžnýho uživatele tak se rozzáří když vidí že tam má několik USB portů.. "jééé oni tam jsou usbčka.. tam si budu dávat flešky".. Většinou je to jasný i netechnicky zaměřenýmu uživateli.. divný.

K čemu? No prostě monitor máš na stole, takže když to připojíš, máš přímo na stole k dispozici několik USB :)

A jeste doplnim ten usb hub v monitoru musis propojit s usb v pc a na to presne kabel je. Ale podle tvych otazek si myslim, ze....... Radej nic. Protoze to pochopil i muj 9lety syn na zakladce hned.

Pise ze: “Jsem asi hodně pozadu“, nesledoval som blesk, tak neviem ci zas nenasli nejakeho zamrznuteho pra predka.

To je kabel pro USB hub, ale ano monitory se přes USB dají připojit, přes USB-C