» Poradna » Mobily

Jina IP zobrazena na webu nez-li nastavena v mobilu

Ahoj,jak je mozne ze kdyz se pripojim na mobilu pomoci O2 internetu, tak sluzba jako www.whatismyip.com mi v chromu ukaze ze nemam proxy a moje IP je 37.188.*.* ovsem kdyz se podivam do Nastaveni -> O telefonu -> Status tak IP mam 10.*.*.*Diky za info ;)

Odpovědi na otázku

Nemáš veřejnou IP adresu, to je normální.

U mobilních dat standardně není veřejná IP, takže mobil dostane přidělenou IP z vlastní sítě O2, ale ven do internetu dostaneš přes NAT nějakou IP z veřejného rozsahu, co má O2 přidělenu. Je to vlastně totéž, jako když máš doma připojen počítač k routeru. PC bude mít přidělenu od routeru lokální IP adresu z rozsahu např. 192.168.1.x, ale do internetu ti to router překlopí na tvoji vnější IP, kterou máš od poskytovatele.