» Poradna » Programy

Jednoduchá emulace DVD pro W10

Do Adobe Premier Elements potřebuji načíst obsah DVD a převést na MP4. Na svém NB nemám DVD mechaniku tak jsem dal DVD do jiného NB v síti a fyzickou DVD v něm sdílím. Nicméně Premier umožňuje načtení DVD jen pokud bych měl mechaniku přímo na svém NB. Potřebuji proto nějaký jednoduchý program pro W10 na emulaci DVD mechaniky. Díky za tipy.

Odpovědi na otázku

Tak si to DVD hoď do iso, klidně můžeš použít co chceš, já doporučuju utilitku od microsoftu oscdimg:http://krakatoa.www3.cz/download/oscdimg.7za na tom tvém nb si to iso načti do virtuální mechaniky, kterou má win 10 už defaultně.

Díky, netuším ale, jaké parametry mám zadat, aby mi to udělalo ten ISO obraz.

No já oscdimg použávám jen na windows a asložky (např. office), ne na validní dvd, takže taky nevím a když nevím, tak googlím...http://www.msfn.org/board/topic/128294-dvd-vi... a teď jsem za tebe googlil a už i to vím...Tobě nefunguje google?

To se ti ani nedivím, strašná kravina Prostě použij NORMÁLNÍ software na tvormu ISO z DVD media. Třeba DVDshrink nebo DVDdecrypter, kde je nastavení JASNÉ a SROZUMITELNÉ i pro úplného laika

Toto je ale normální software, mimojiné jsou touto utilitkou vytvářeny všechny iso instalačky Windows a Office. Něco jiného používají jen dementi. Výjimkou jsou ti, kteří potřebují bluray a na něm udf 2.5 nebo 2.6, ale to se týče bluray a ne dvd.

Až pochopíš že práce s ripem DVD se software (á nee, ISO soubory instalaček se neripuji z DVD, o tom je totiž řeč) a práce s ripovanim filmu jsou dvě naprosto různé věci, tak mi zase napiš něco poučného Ale o to nesmyslu už ne, ten se k tomu pochopitelně nehodí Vůbec

tak ISO zvládne i spousta běžných vypalovacích SW - prostě se to nechá místo na fyzické médium "vypálit" na ISO - funguje to úplně stejně.Ale v tomhle případě je to zbytečný krok, spíš by měl tazatel pochopit, že Premiere opravdu není vhodný program na ripování DVD a že na to existují vhodnější nástroje.

proč takhle komplikovaně? Pokud to hodláš jen celé vzít a převést z DVD Video na MP4, tak to prostě ze složky načti např. do Freemake Video Converter (sám používám) a převeď:http://www.freemake.com/cs/free_video_converter/pokud ti jde o to to video nějak stříhat, tak mi neříkej, že Adobe neumí načíst VOB soubory. Pokud fakt ne, stačí přes Freemake uložit do MPEG2 a pak teprv načíst.

Adobe VOB samozřejmě načetl. Po vygenerování mp4 jsem ale zjistil, že tam chybí zvuk... VOB soubory se načetly do video stopy, do zvukové nebylo co načíst.

to sis během stříhání nevšiml, že tam není zvuková stopa? A ptám se znovu, proč Premiere? Ty to budeš stříhat (+ přidávat efekty, titulky apod.)? Jenom na ripování je to kravina používat Premiere - to je jak kanonem na vrabce.

Jak nebylo co načíst? zvuk je taky ve VOBu, nebo tam je někde spešl schovanej?

Problém je, že Adobe umí načíst se zvukem jen AVCHD DVD z kamery. Když už Adobe mám, tak proč ho nepoužít. Oproti free programům je nesrovnatelně rychlejší. Jen ještě dostat z DVD zvuk a dám to dohromady .

Z toho děláš nějakej guláš, teď vůbec netuším co řešíš

Nakonec převod na mp4 celkem snadno vyřešil FFmpeg

ffmpeg a video je ok, protože má x264 a x265ale u audia jestli používáš v mp4 standardní aac tak bych to raději dělal v qaac, je kvalitnější:http://krakatoa.www3.cz/download/qaac_2.62_x64.7zpokud nebude fungovat odkaz tak je novější verze tu:http://krakatoa.www3.cz/enkodovani/programy.php

Hm ... a za rok už nebude OK, protože tady budou zase jiné kodeky nad kterýma budeš ucrpávat do textilu ... takže je to vlastně buřt jestli má nebo nemá

Apple enkodér z quicktime je dlouhodobě nejlepší enkodér na enkodování aac. A qaac využívá právě dll knihovny z quicktime (mám je přibaleny u qaac, aby se nemusel quicktime nebo Apple Application Support instalovat). Takže co se týče aac tak nad jiným ucmrndávat nebudu. Dál doporučuju i nero codec, ten ale pro velmi nízké bitrate, a ten tam mám taky. A ten taky doporučuju dlouhodobě.A klidně si qaac porovnej s tím kodekem co je v ffmpeg jestli máš kvalitní repro tak to poznáš. Nebo aspoň třeba přes spektrální analýzu, qaac enkodovaný s parametrem 109 ji má nerozeznatelnou od lossless.

Tak ses pochlubil, předvedl ses, vyjádřil vlastní názor k tomu co je nejlepší, což může být, ale spíše není pravda, napsal pár řádků úplně off topit a teď když tak zase něco relevantního a k věci

Já píšu k věci, co není k věci?A jestli něco, co jsem psal, není pravda, tak co není pravda?Mně přijde, že komentuješ něco o čem nemáš ani páru.

"Adobe umí načíst se zvukem jen AVCHD DVD z kamery"A nezvládne pitomý archaický MPEG2? To si děláš srandu. Ledaže by to "neuměl" schválně."Oproti free programům je nesrovnatelně rychlejší"A s čím jsi to srovnával?

DVD video Adobe zvládl, ale do audio stopy nenačetl zvuk...

Nenačtení zvuku z video souboru běžného a dlouho používaného bych teda osobně nenazval "zvládl".

Emulator DVD je soucasti Win10, netreba nic instalovat, staci prave tlacitko nad ISO souborem a pripojit ho.

Stačí úplně dvojklik na iso A už jsem o něm psal výše.A navíc jsem psal, že musí vytvořit iso a i doporučil program.Stačí 100 kB utilitka od Microsoftu oscdimg...