» Poradna » Windows (a jiné OS)

Je Windows 10 stejně náročný OS jako windows 8,1?

Myslím na slabší komponenty. sice minimální požadavky na win10 jsou stejné jako na win8,1 ale přece si myslím že nějaký rozdíl musí být.

Odpovědi na otázku

Ano, je. U W10 je menší výběr ovladačů, zejména pro periferie.

co to plácáš - tak si je nainstaluj v režimu kompatibility ... používám pro gamepad ovladač na vibrace z roku 2004 na windows 10 a běží v pohodě .... tak tady hlavně neplkej a nebreč

Nemám čas celé dny dělat pokusy, jak periferii připojit, když výrobce tvrdí, že ovladače nejsou. Tedy pokud výrobce ještě vůbec existuje. Teď si hraju s 5 let starou interaktivní tabulí. Tenkrát stála balík. Už na W7 byly problémy s ovladači.

Pokud 5 let stara tabule nema ovladace pro Win7, tak to nakupoval diletant. Stezovat si smerem k MS nebo Windows je v tomto pripade absurdni.

Ohledně nákupu, o tom žádná. Ovladače k tomu pro W7 teoreticky jsou, ale nelze je jednoduše nainstalovat, jde o krkolomný postup. Výrobce k tomu na webu nemá nic, ani staré ovladače, jelikož už dávno dělá něco jiného.Proto upozorňuji, že přechod na W10 může skýtat různá úskalí při připojování periferií.

Tak s3icc0 můžeš vynikat s radami:http://www.zive.cz/poradna/ovladace-na-tvkar...

už tam běžím ...

aha - takže za to že sis pořídil starou tabuli kterou neumí ani w7 může windows 10 ... potom to chápu ... problém tedy není s W10 ale pouze s tím, že je potřeba to na něco/někoho svést ...

Já tu koninu neudělal, já k tomu přišel jak Dalibor k houslím.

Tak jistě, ono lidem ani nic jiného nezbude, než používat berle v podobě režimu kompatibility, když jsou Win 10 tak někde na půl cesty k dodělání ...

Například zprovoznit tisk pře LPT je snadné, viď?http://diit.cz/blog/ve-windows-10-zlobi-... Nebudeme si nic nalhávat - jádro Windows 10 jsou méně náročné než Windows 8.1 (o Vista a 7 ani nemluvě). Problém nastává ve chvíli, kdy začneš používat veškeré integrované služby a spárování s účty a necháš telemetrii a reportování na základním nastavení - ty služby pak spotřebují více prostředků. Ale v zásadě lze tvrdit, že od verze 1511 se jedná o plnohodnotný systém pro běžného frantu uživatele.

Bingo. A jsem doma, tady bude ten problém, proč mi plotr nechtěl tisknout. Takže se to týká i PCI karty s LPT.

jj, dokonce LPT v USB

LPT port je možné pri 1511 dávkou sprístupniť.

Aha, takže MNĚ náhodou jedna stará věc na W10 funguje, tak pak musí všechno ostatní fungovat na W10 VŠEM. To je panečku neprůstřelná logika...

Tak určitě.... hele, ty bláboly máš z vlastní hlavy? nebo je někde čteš?

Já osobně zaznamenal pokles využití CPU i RAM, ale nikterak výrazný...

Rýchlejší a stabilnejší oproti Win 8.1.

+5? Už čekám, kdy se objeví zas nějaký rádoby hater

+4 teda furt, můj hlas se tam nějak nezapočítal

Jsou méně náročné.

Ja som mal na ideapad g50-30 naprv windows 8.1 ale ten mi dosť padal ale 10 ide uplne v pohode je to ešte lepšie !!!

+/- stejné. Počítej jen při prvním spuštění bude dost dlouho šrotovat harddisk, tak to bude vypadat, že je počítač totálně zabržděný, ale to časem přestane a nároky spadnou na nebo pod úroveň W8.1.

Nevadí, že je to Trollovská zrůda, co se opět nudí: http://leteckaposta.cz/874631375 http://www.zive.cz/poradna/jaky-je-rozdil-me... Doporučoval bych to nadále nekrmit.

Dlho tu nebol

ms - s tebou ten cenzor snad souloží, když tě nemaže

Jasně, že jsou méně náročné protože jsou zdarma. Co na to, že tam běží store a jiné kraviny zmanipulované ovce :D i když ty hnusný okna pro integrovanou grafiku nejsou moc náročný xDDDD

Souhlas, vzhled desítek je nehorázně plochý a jednobarevný. Ano je responzivní, ale na klasickém desktopu responzivnost stejně nikdy nikdo nevyužije a některé ovládací prvky jsou příliš obrovské (NEJSME TAK SLEPÍ MRKVOSOFTE!! ) .Proto jsem zakotvil na klasickém zobrazení a W7. Okna jsou více plastičtější a krásně vystupující z obrazovky, čímž je práce o mnoho rychlejší a přehlednější :) . O personalizaci ani nemluvě.

Osmicky jsou lepsi

A tři jedničky jsou nejvíc nejlepší, co kdy Microsoft vydal.

vždycky jsem si myslel, že jsi dežo ze základky a teď jsi mi to potvrdil

Nejsem Dežo ze základky nebo Policajt ze školky.

Co se týče spouštění systému ze studeného stavu, tak jednoznačně vedou W8.1 . Ovšem pokud jako já budeš PC pouze hibernovat, tak jsem nejlepších výsledků dosáhl u W7 (probuzení z hibernace trvá s plotnovým 5400 ot HDD cca kolem 15 vteřin při zaplnění 1,6 až 2 GB RAM) .A zátěž systému na HW? Tak ve W7 a 8.1 neprobíhá tolik procesů na pozadí (shromažďování informací, telemetrie, aktualizace windows update, Cortana, ... ) jako u nových desítek, kde se ti velice často bude vše na starší sestavě zasekávat, jelikož bude v pozadí běžet X nepotřebných procesů + se většina těchto dat musí šifrovat a následně odesílat na servery Microsoftu. Zasekávání je nyní velice často pozorováno na zpomalené nabídce Start, pomalu se načítajících kontextových nabídkách, zasekávání myši nebo dokonce zpomalené otevírání složek.Takže rozhodnutí je zcela na tobě. Z osobní zkušenosti bych s desítkami ještě počkal, stále ještě nevyšel ani Redstone update, který by je měl doslova obrátit naruby (změna designu a jádra celého systému) a může opět znekompatibilnit většinu ovladačů (grafické karty, zvukové karty, tiskáren, ... ) .Co jsem měl zatím tu možnost je vidět u známých, tak všichni si stěžovali na kompatibilitu aplikací, s častými updaty nemohli leckdy nalézt něco, co v systému před tím bylo ale update jim to smazal nebo přmístil, nedokáží se smířit s kočkopsem aplikací (polovina je metroidních a polovina klasických pro desktop) , ... Možná jsou o několik málo procent méně náročnější a rychlejší, ale vzhledem k tomu, které změny přináší, je to příliš velký kompromis, na který se horko těžko zvyká. Takže za mne mohu rozhodně doporučit zůstat na W7 nebo 8.1.

Se nudíš?

Redstone bude supr, to mi zvýší počet uplakaných zákazníků s rozesranými, mrtvými desítkami o 300%. Už teď se koupu v pětilitrech kvůli desítkám, díky Majkrosofte!

W10 je menej náročný oproti W8.1 na:obsadené miesto na disku,systémové prostriedky,RAM,CPU,databázu a obsah registračných kľúčov, je bezpečnejší,je stabilnejší,má rýchlejšiu odozvu,ale pre zabrzdených dinosaurov bude beztak ideálna W7 (okresaná Vista), ostatní majitelia si pochvaľujú "omaľovánku" v podobe vyčačkanej WXP-NT, ale budú niekde aj takí, ktorí nedajú dopustiť na výkonnú W98 ME/SE s obsahom zabudovanej Recovery zložky so systémovými dátami určené k automatickej obnove, prípadne si pochvaľujú, že nepotrebujú emulovať MS DOS.

Každý nový OS je vždy pomalejší, než předchozí. Nový OS testuji na staré základní desce se starým dvoujádrovým Atomem na Intel MB se SATA pevným diskem a ten rozdíl je dost znát. Win XP SP2 byly jako blesk, SP3 už vyžadovaly dvojásobek RAM, Win7 se ještě dal používat, Win8.1 už byly podstatně línější a Win10 už je utrpení. Dělám vždy čistou instalaci se všemi doporučenými aktualizacemi. Porovnávat nový OS je ošemetné, protože lidé většinou porovnávají čistou instalaci OS se svým několik let starým, polonakopnutým OS a zabugovaným systémem s hromadou toolbarů, čističů, programů a obrovskou hromadou tzv. "bezpečnostních" aktualizací, které dají výkonu PC taky pěkně nafrak. ☺

Mám starý mini PC s 1GB RAM. Bol tam Windows 7 Starter. Teraz tam mám Windows 10 Home a je o dosť stabilnejší a rýchlejší.

A na to si kde prosim te prisel? Ty budes jeden z tech dinosauru ze...ze svych zkusenosti na 3 zarizenich muzu rict, ze je urcite rychlejsi. Odezva a celkova rychlost pri beznych cinnostech se projevila i na mem starsim G74SX, na opravdu spatnem S10-3 s 1GB RAM a u taty na starsim aceru je to taky uplne jina...tak ne::m kde beres ty bludy. Pomalejsi muze byt pokud upgrade neprobehl poradne, ale to uz tam pridavas dalsi promenou...

a další blábolil...

tak si tam dej Windows 7 64bit ve verzi Ultimateto ti poběží výborně i na novém hw a žerou nejmíň

A licenci vezme kde?

Proč proboha Ultimate? Home premium max Professional bohatě stačí.

Klesla mi spotřeba paměti o cca 500 MB při spuštěném pouze samotném systému. V podstatě je spotřeba paměti na úrovni W7. Na W7 jsem měl zakázaný swap a nikdy mi nedošla paměť (4GB). Ve W8.1 občas ano (objevovala se výstraha).Procesor v idlu běží na poloviční frekvenci než na 8.1, což zatím neumím vysvětlit. Chod ventilátoru takto velkému rozdílu neodpovídá. Buďto 8.1 neuměl frekvenci snížit nebo jeden z těch dvou systémů zobrazuje frekvenci chybně.

Snažíš se vyvolat flame?w10 jsou méně náročné, než w8/8.1

No, když už ses po týdnu vzpamatoval a taky rychle přispěchal se svým hodnotným příprcem ... budeš jako obvykle jenom pindat, nebo máš taky něco k věci?