» Poradna » Programy

Je to věc chybné odinstalace ?

Dobrý den, mám dotaz nainstaloval jsem program pro správu fontu Suitcase Fusion 5 v. 16.0.0.556. Po té jsem nainstalova Update, ale ten divně fungoval "spíše nefungoval". Tak jsem vse odinstaloval a po té vymazal i veškeré soubory a adresáře které patřili k programu. Pak jsem chtel nainstalovat opet puvodní "starsi" verzi ale odkazovalo se to na nejaky soubor a instalace se neprovedla ? soubor mi nejde smazat zrejme ho vyuziva již system Win 7 Proff. 64-bit. Tak jen abych vedel pro příště je nesmysl ručně mazat soubory adresare od jiz odinstalovaneho programu ? mam to nechat jen na odinstalaci a dale nic nemazat ? Diky za názor.

Odpovědi na otázku

niekedy zostanú stopy po programe aj v registroch a tie bránia úspešnej reinštalácii nejakého programu,takže niekedy je nutný aj zásah do registrov....vždy je lepšie si pred inštaláciou nejakého programu spraviť manuálny bod obnovy a v prípade,že sa niečo nepodarí,máš k dispozícii bezproblémový návrat späť,dokonalá inštalácia a odinštalácia je často vec,pri ktorej má čo robiť aj macher,nielen menej skúsený užívatel a to je problém,ktorý sa spolu s win tiahne už roky,jednoduchý recept na to neexistuje práve kvôli tomu,že každý program si do systému a do registrov zanesie svoje zápisy,doinštaluje a prepíše rôzne súbory,knižnice,doplnky a každý to urobí "po svojom" a problém je na svete,to je bohužial windows....

Problem neni slozitty ani zapeklity. Staci Registry vycistit poctive a dukladne.

raď nemohoucím, aby dokázali manuálne, forenznou metódou vyštrachať v Registroch key. Chceš toho moc. Môj obľúbený: Registry First Aid Platinum 9.3

Zostalo nejaké reziduum programu zašité v zložke alebo registroch.Stiahni si program : Autoruns.exe v ktorom vyhľadaj neplatný kľúč konkrétneho programu. Do budúcna. K precíznej odinštalácii: TotalUninstall 6; Revo Uninstaller Pro

Skúste ešte prehľadať zložky vo Win, hlavne tie skryté: AppData, Roaming, Local a v nich vymažte priečinky pre tento softvér, on si ich pri inštalácii kontroluje.

To co píšeš je opravdu hloupost, nezlob se. K cíli vede důkladné vyčištení Registry. Roky a roky a roky to finguje.A vždy fungovalo. Opravdu. Vím to a mohu dokázat. Ta tisícina procenta, která zaručuje spouštění procesu mimo KERNEL - víš , co to je jídro, ne - se uplatňuje opravdu jinde.Takže takový SW jv16, a věř, že o něm vím "naprosto" všechno, stačí, pomůže a vše bude fungovat.

Autor ani neuvedl konkrétní chybovou hlášku ale odborníci nade mnou už mají jasno a vrhají se na čištění registrů...Problém spíše bude v tom že update aktualizoval nějakou .dll nainstalovanou původním instalátorem a ta nyní nelze přepsat starší verzí.Chtělo by to ale hlavně upřesnit co to znamená "instalace se neprovedla"

Odborníci se nevrhají. Pouze jdou cestou nejmenšího odporu. Pokud po aplikaci jv16 nenainstaluji - ať už z jakéhokoliv důvodu - pomalu ale jistě pokračuji na přeinstalaci OS. Co také jiného? Pokud ani potom - následují HW testy. Pak možná i skládka.