» Poradna » Programy

Je textový dokument neomezen daty?

Dobrý den. Napadla mně blbost. Celý život bych deně věnoval chvíli času držením klávesy (numerické) v textovém dokumentu .txt Je textový dokument omezen daty? Nebo můžu psát neomezeně dokuď se mi nezaplní pevný disk?Popřípadě mohl bych zkopírovat dejme tomu miliardu znaků a vložit aby byli 2 miliardy znaků? A následně ctrl c (2 miliardy) ctrl v (celkem 4 miliardy znaků) (: kdo ví možná bych se setinově přiblížil googolu. Jen škoda že už one drive nenabízí neomezenÝ cloud.

Odpovědi na otázku

https://cs.wikipedia.org/wiki/NTFSSekce "Limity NTFS" -> "Maximální velikost souboru"Maximální velikost souboru pod NTFS je 16 TB.Mimochodem nic (mimo inteligence) ti nebrání udělat program, který po spuštění založí textový soubor a bude jej plnit maximální rychlostí.Pokud jde ale o NTFS, tak běžné disky jsou zatím menší, než jeho limit na soubor. Takže nějakou tu dobu to nikdo nebude muset řešit (U FAT32 jsou dotazy pořád a limit 4 GB).Větší rozlišení, více Adidas.

Doporučuji ti najít si nějakou holku nebo kluka (dle svých preferencí), aby tě přestaly napadat takové pitomosti...

Základy programovania v strojovom kóde je limit veľkosti súboru pre jeden súbor v NTFS je 2 ^ 44 bajtov - 64KNTFS: 16 TiB - 64 KiBExt4: 16 TBFAT32: 4GB - 1 Neexistuje žiadny limit okrem veľkosti tvojho disku a tvoje obmedzenia systému súborov. Na disku nie je žiadny rozdiel medzi textovým súborom a akýkoľvek iným typom súboru.

No ale chcu videt co na to cpu a ramka, kdyz otevre textak o velikosti dejme tomu 20GB, oznaci vse a udela ctrl+c. . Tvl lidi myslete na neco uzitecnejsiho ne na kraviny. Navic na co ti to bude?

To bude zalezet, v cem to bude provadet. Jen si myslim, ze zrovna wokenni notepad by to asi nedal.

ten má problém i s mnohem menšími - zkoušel jsem jednou 5 GB txt a nakonec jsem to otvíral přes gVim.

Notepad má problém už když má ten soubor několik set MB.

OT: Když už to řešíme dál i bez Chaloupky, jen pro zajímavost: Files up to 248 GB or 2.1 billion lines can be opened in full using only a little bit of memory. For files even larger than that, EmEditor uses the Large File Controller to moderate how the program handles huge files.

formát "txt" souboru žádný limit nemá. Záleží ovšem kde to budeš mít uložené, protože souborové systémy jako např NTFS nějaký limit mají.

Nedávno se tady nějaký Chaloupka přiznal, že rád z nudy 'dotazy' sviní Poradnu. Nejste vy příbuzní?

Vlastně to tady píše: 'Dobrý den. Napadla mně blbost. '... Takže pokračování už bylo zbytečné.

Zde: http://www.zive.cz/poradna/bude-mi-v-cr-fung... jsem názor vyjádřil: "Jednou zrůda, stále zrůda." ZP!

Obzvlášt když dotaz pokládal v noci

Jo to by chtělo podat trestní oznámení na blbost, že napadá bezbranné lidi, ať s tím něco udělají...

odporný je tohle spratek, je jich doma plný statek, bratři sestry králící dostávaj po palici

Na setinu googolu by nestačily veškeré harddisky co kdy byly a ještě dlouho budou vyrobeny, takže asi ne.

Co je to za kid. A na cem mysls ze servery google maji ulozeny data a databaze? Na kotoucovych paskach? Nebo na dernych stitcich? Nebo spíše na nekakych mediich z budoucka kvantovych? Zapremyslej a vyved me z omylu.

No možná jsem to špatně pochopil. Myslel jsem, že se jedná o tento googol.https://cs.wikipedia.org/wiki/Googol

Ale spíš jsem to pochopil dobře, protože píše googolu, ne googlu.

Děkuji všem co pozitivně odpověděli. Jsem ten samý Chaloupka jako ten co se tu před x lety ptal na wareznutí playstationu na fungování telefonu atd atd. Vždy mé zeptání se mělo důvod. Většinou jsem věc na kterou jsem se zeptal uskutečnil. Nevím jak bych vám to dokázal. Můžu třeba poslat fotku obednávky. Jen mně mrzí že mi asi málokdo uvěří. Pamatuji si když jsem u jednoho dotazu v roce 2012 nebo 13 napsal že jsem se zeptal z nudy. To nebyla tak úplně pravda. Spíš jsem byl zvědavý. To je ale jedno. Od té doby jsem na téhle poradně prase a nevím co ještě. Nechci nikoho usuzovat. Jen chci aby jste na mně změnili názor. Nebo alespoň neodpovídali. (Ti co nadávají). a teď k otázce. Někdo napsal že soubory nad 256 gb pracují s minimem paměti nebo něco v tom smyslu. Druhý napsal že už několika megabsjtové txt soubory se "lagují" takže vidím že to moc uskutečnitelné není. Navíc si myslím že pokořit 16 TB nebude vzhledem ke kopírování miliardy znaků problém. Alespoň co se let týče. Takže na to asi kašlu. Ještě mně to napadlo psát v os x v pages. Ale pochybuji že apple umožní víc než microsoft.

Pokud jde opravdu o gogool, tak jsem to nepochopil ja. Omluva.

To neřeš. Já zas nevím, co je gogool.