» Poradna » Mobily

Je můj android už zastaralý?

Mám telefon dva roky starý s verzi android 4.4.4 Kitkat . Systém nejde aktualizovat . A teď jsem našel i program na google play který podporuje android až od 5.0 . Mám to jako chápat tak , že 4.4.4 android už je zastaralý ? po dvou a půl letech měnit telefon jen kvůli systému mně přijde brzy rád bych s ním ještě tak rok fungoval .

Odpovědi na otázku

Typ telefonu tajný?

Irelevantní vzhledem k položenému dotazu

Ale piču. Když by napsal jaký telefon má, šlo by zjistit, zda je k němu dostupná nějaká alternativní ROMka.

To co bys ty rád, je irelevantní :) Směrodatné je, jaký systém vyžaduje aplikace. Ale je spíš výjimkou, že by požadovaly minimálně 5.x, většině stačí 4.x Nicméně pokud tu aplikaci nutně potřebuješ, tak pro solidní telefony většinou existuje možnost neoficiálně do nich dostat vyšší verzi androidu. Ale jelikož se neobtěžuješ napsat typ telefonu, tak nelze víc poradit.

omlouvám se na tip telefonu jsem zapomněl napsat mám samsung galaxy ACE 4 tu verzi 1 GB RAM kupováno leden 2015 v T-Mobile ještě mně nepřijde na odpis a hlavně před vánoci bylo nutné vymenit micro usb a to stalo bohužel 800 tak chci ten telefon alespon rok ještě mít

Tak android 4.4 je starý skoro 4 roky ne 2,5 No buď se s tím smíříš nebo koukneš na xda forum jestli není pro tvůj telefon k dispozici nějaká neoficiální rom s vyšším androidem, pokud je pro tebe ta aplikace nepostradatelná. Nebo zkus zplašit apk soubor tý aplikace z "jiného zdroje" třeba to nainstalovat půjde a je to pouze zbytečné omezené z google play.

Je potřeba si uvědomit jednu věc. Koupil sis levný samsung, který neměl jakoukoliv vyhlídku do budoucna dostat nějaký novější android a určitě ani při koupi neměl vyhlídku spustit všechny aplikace a hry.

Jelikož vím jak na tom Samsung všeobecně s podporou je, tak takovou vyhlídku nemají ani ty nové kusy co tak rady bouchaly. Je pravdou, že jedna featura tady byla: "Vypli to na dálku".

Tip je ve sportu, tYYYP

Není... Já mám asi ještě starší

jojo stále lze potkat i dost lidí co používají ještě gingerbread

Když ho miluješ, není co řešit.

tak pokud na tom jede všechno co potřebuješ, tak proč ne. Ne každý má telefon na paření her a vyžaduje nejnovější verzi klientů na socka sítě.

Souhlas. Mám 3D Evo (kupováno v akci) a měnil jsem pouze baterku.

jojo to tehdy za 7 tisíc byl super kauf

Já mám ještě Ascend P6 A dokud slouží, složí... Netřeba měnit.

Zalezi k cemu ma ten telefon slouzit pokud jen k volani a standartni pouziti,tak je to v pohode.Ale pokud chces nej hry atd pak je treba pri koupi zohlednovat tuto moznost.

Právě, Telefon mám na volaní prohlednutí mailu banka , mapy facebook, ale ono i ty banky už chtějí některé i android 4.2 tak to nebude si myslím dlouho trvat a posunou se na 5 android . A ten telefon stal před dvěma lety 4500 to zas nepovažuju za tak levný, než kdybych koupil něco za dva tisice. Mně to plně dostačuje i na focení ,ale bojím se časem třeba u těch bank aby se neposunuli na ten android 5 a pak už bych nemohl použivat. Mně jde o to že bych rád vydržel ještě tak rok pak vyměním stejně za jiný telefon .

No pokud vse funguje,tak neni kam spechat,takze mas cas alespoň nasetrit na nový.

Pod 5000 je vždycky telefon levný, to není o tom jak uvažuješ o ceně nebo kolik vyděláváš, ale pro výrobce je to lowend segment ... pokud si teď koupíš zase jiný telefon kolem 5000, bude to zase lowend, i když několikrát výkonější než ACE.Ono kdyby si koupil tehdá něco kolem 2000, tak už je to dneska mrtvá cihla a mezitím by sis minimálně ještě jeden mobil za 2000 koupil a byl by si zpět na svojí ceně.Vyměň klidně hned, není na co čekat, hlavně kup s rozvahou a nevrhni se po prvním telefonu, kde uvidíš octacore nebo 9999GHz procesor.

Bohužel, ten Android 4.4 byl zastaralý už když jsi to kupoval, to je bohužel tvoje smůla, že sis nevybral něco s novější verzí, popř. alespoň s plánem updatů. A před dvěma lety za 4500 koupils v podstatě úplný low-end, slušné telefony stály tak od 6000 výše. Je nepravděpodobné, že by banky tak rychle začaly vyžadovat verzi 5.x, myslím, že ten rok s ním ještě vydržíš. A potom až budeš vybirat nový, tak nezapomeň zohlednit i verzi Androidu. Za rok už nebrat nic, co nebude mít Android 7.x nebo minimálně 6.x a 3GB RAM.

Doporučoval bych Android 10.0.0.Budete mít náskok

provozovat bankovní aplikaci na X let starém a naprosto nezabezpečeném OS, to chce velkou odvahu... osobně mám droida 6.0.1 a stejně si nelajsnu provozovat tam bankovní app :D

Otázka zní: stačí to tobě? Pokud stačí tak neni co řešit. Teda kromě banky, na tu bych letitej Android plnej děr nepoužíval. Na banku bych si troufnul telefonem s A6, protože ten má konečně možnost zkrocení práv aplikací.

Banku bych nedal ani na svojí S7, která má v O2 distribuci bezpečnostní aktualizace z 1.2.2017, stačí se podívat na březnové a dubnové opravy: http://security.samsungmobile.com/smrupdate.html

Tak samozřejmě, že pokud používáš bankovní aplikace, tak to může být problém. Ale co se netu týče, tak alternativní browser tam možná půjde nacpat i v nějaké celkem aktuální verzi.

Banky posunuly YYY

A ono na tom něco nefunguje?

Já vím, že jsem měl být na verzi androidu pozornější , už při koupi ale tenkrát jsem to tolik neřešil . Já mám na mobilní apce na převody nastavený hrozně nizky limit , spíš to použivám na převody mezi účty jednoho klienta a změny nastavení karet a tak ...

Jestli má verze androidu bezpečnostní trhliny, zkusit nějakou custom romku model telefonu. Komunita určitě něco spáchala.

Zobrazují se ti reklamy? Pokud ano, tak systém není zastaralý, stále plní svojí primární funkci.

A co to je za aplikaci, smíme-li vědět? jestli je to "Kodi", tak to je ve verzi 16.1 (Na Google Play je pouze 17.1, která skutečně vyžaduje 5.0+) kompatibilní ještě s Androidem 4.4.4.Stačí si stáhnout příslušné APK ze stránek kodi.tv - a nainstalovat ručo.U jiných aplikací lze postupovat obdobně.

měl bych stejný dotaz zda by se dal vylepšit systém androidu na mém telefonu Samsung galaxy S2 GT-19100