» Poradna » Web a internet

Je možné zavirovat router? Lze přes router šířit virus dál?

Zdravím, mám asi docela blbý dotaz, ale v tomhle nejsem úplně zběhlý. Můžu zavirovat router, když je zavirovaný PC?Může router dál šířit nákazu po domácí síti. Předem děkuji za vysvětlení a osvětu v téhle věci.

Odpovědi na otázku

Ano, pokud je k tomu virus připraven a takové hojně existují.Též ano, častěji ale potom páchají neplechu směrem do internetu, rozesílání spam emailu, DDOs útoky, odposlech vašeho provozu ven a pod.

Přesně tak, první účinný virus, který zablokoval začínající Internet/Arpanet byl na UNIX. Jediné štěstí bylo, že tehdy používali v USA dvě částečně nekompatibilní verze UNIXU, jednu na východním a jednu na západním, tak to odnesla jenom jedna půlka Států.

Nie. Firmware modemu nemá s malicious PC absolútne nič spoločného. Pracujú na odlišných systémoch. Výhodou modemu zbaviť sa podozrenia škodnej je jeho jednoduché resetovanie spinkou do základného nastavenia a následne manuálneho nakonfigurovania. http://www.mojwindows.sk/2015/10/objaveny-virus-in...

Ano a Ano, existují speciální viry, které napadají routery. Ovšem jedná se speciální viry pro routery. Ten virus co máš na PC se na router nedostane. To ovšem neznamená že virus na tvém PC v sobě neobsahuje i ten speciální virus pro router.