Je i3 dostatečná pro gaming?

Ahoj, tento rok si budu kupovat nové herní pc, ale protože nemám peníze, bude to do 15000. Bude mi procesor intel i3 stačit na gaming? starší i novější hry například aspoň na střední? Nebo má cenu investovat do i5, resp. má cenu v případě low end gpu?

Odpovědi na otázku

Nepotřebuješ i3. Stačí ti G4560.

Tak nezněla otázka.

Ale přesto jsi dostal správnou odpověď. ☺

S 15k si rozhodně nemůžeš dovolit herní PC s i5, protože na něj vystřílíš příliš velkou část rozpočtu. A od vydání G4560 nemá smysl i3 vůbec kupovat. Stojí 2x tolik, ale výkon má skoro stejný:https://goo.gl/6wYSvUVětší smysl má ty ušetřené peníze investovat do lepší grafiky. Za 15k můžeš mít něco ve smyslu G4560 + GTX 1050 Ti nebo G4560 + RX 470. Pokud tam plácneš i3, půjde výkon ve hrách rapidně dolů (horší grafika). Natož pak pokud tam dáš i5. To už ti na grafiku nezbude skoto nic.

Cca takto:https://www.czc.cz/0dft8cufichp1a6midbiqds60... V drtivé většině her záleží hlavně na grafice. Nenajdeš moc her, kde by tě omezoval procesor. Zvlášť ne u levných grafik jako je RX 470 (i5 a i7 jsou vyloženě nutné až pro grafiky za 10k+). Na odkazované sestavě si tedy zahraješ podstatně více než na i3 + GTX 1050 (nic lepšího se tam s i3 nevejde) nebo dokonce s i5 + nějaký odpad okolo 2k, který má výkon srovnatelný s integrovanou grafikou v CPU.A až to jednou nebude opravdu stačit nebo až koupíš lepší grafiku než je RX 470, tak G4560 prodáš s podstatně nižší ztrátou než i3 a vyměníš ho za i5/i7 (třeba i jeté z bazaru za 50-60% ceny nového).

https://www.youtube.com/watchTady je ukázka pár her, jak na G4560 + RX 470 běží. Podotýkám, že rozlišení je FullHD a detaily jsou vždy nastaveny na Ultra.