» Poradna » Mobily

Jde použít mobil jako wi-fi přijímač k PC?

Jde použít mobil jako wi-fi přijímač k PC? Mám xperii L s androidem 4.2. Díky za odpovědi.

Odpovědi na otázku

Proč si to zde nenajdeš.Je to tak 3-4 týdny,kdy se to zde řešilo.Hledej.

Ano.Dle specifikací umí hot-spot.Ovšem v PC bude nutná WIFI karta.PS: O co je toto náročnější než moralizování o hledání?

Je však faktem, že kromě impotentních hádek - mor na Živě, někteří tázající z lenosti něco si dohledat (obrovská výhoda Internetu) plní diskuse na stejná témata (často už vyřešená).

Vzhledem k tomu že forum/poradna živě není google a v dost případech je celkem nepravděpodobné se trefit do stejného výrazu jako už někdo řešil. I s vyhledávačem jako google je někdy dost těžké některé informace najít když nedokážete správně nakombinovat dotaz. Ale i když se někdy snažíte tak takové vyhledávání může zabrat i hodiny času než se dostanete k nějaké relevantní informaci nebo funčnímu návodu.

O tom Googlu:Otázka:Jde použít mobil jako wi-fi přijímač k PC.Odpověď Googlu:https://www.google.cz/searchTřetí odstavec Poradna.net - naplno se tomu věnuje.Nevidím nikde problém,zde by se měli lidičkové obracet s dotazy,které běžně nenajdou na webech.Ne s dotazy- kolik dneska stojí rohlík.

On se ptá úplně opačné, chce chytat tel WiFi a po kablu to posílat do pc, ne udělat z těl hotspot a v pc to primát WiFi. Chapou panocku? Já toto ještě nezkoušel. Ale přes GSM a pak po kablu se dá tel použít jako modem, možná to půjde i z wifi

Jestli to myslíš tak, že by mobil chytal nějakou wifi a přes kabel ji posílal dál do PC, tak to nejde.

pokud nemáš v PC wifi kartu, tak si stačí za necelou stovku koupit třeba tohle:Mini USB 150M 150Mbps 802.11N/G/B WiFi Wireless LAN Card Adapter 8319Price: US $3.56 - Approximately 72.65 CZKhttp://www.ebay.com/itm/Mini-USB-150M-150Mbps... nebo třeba:Atheros Mini USB Wifi Wlan Wireless Adapter 802.11b/g/n 150Mbps 5dBi AntennaPrice: US $5.03 Approximately 102.66 CZKhttp://www.ebay.com/itm/Atheros-Mini-USB-Wifi... eventuelně se ty čudly dělaj i bez anténky, ale bude to mít horší parametry...

miniveciam nejako veľmi nedôverujem

Ano jde to. Stačí mobil připojit na wifi, následně mobil propojit s počítačem (já jsem použil USB kabel) a nastavit sdílení internetového připojení mobilu do toho počítače.Já to na svém starším telefonu bez problémů používám. Sice wifi jsem takhle zkoušel přijímat jen jednou, ale šlo to taky.

Můžu se pripojit i bez USB Kabel

Ano jde to, po přestěhování do nového bytu, než jsem natáhl kabeláž a další věci jsem používal stáré HTC desire připojený přes USB a sdílel jsem do internet do stolního PC. Pro běžný provoz, internet, youtube atd to stačí. Není to elegantní řešení, ale jako nouzovka to jde.

Ano, dřív sem to tak i měl u stolního pc. Na mobilu se stačí připojit na určitou wifi a nastavit sdílení internetovýho připojení přes USB kabel.

Připojíš se k wifi a klikneš:Nastavení-Další...-Tethering a přenosný hotspot-Aktivní bod wifi zapnout a pod tím zaškrtnout Sdílené datové připojení prostřednictvím USB. Nepůjde to jen když bude nastaveno USB "pouze nabíjení" anebo zapnuté uložiště USB. Jinak není problém.Budeš se divit, ale ruce mi neupadly a ani jsem si při tom psaní nezničil PC.Radílci stylem "najdi si na Googlu" jsou opravdu "fajn lidi"...

Dobrý večer, môže slúžiť mobil Lenovo pre spojenie wifi s notebookom? vďaka.

Tato debata bola v roku 2014. Prave toto riesim. Urcite to ide. Ak si uz na to prisla, napis, prosim.