» Poradna » Programy

Java velikost RAM

Ahoj, chtěl bych pomoc s Javou, občas s kamarády hrajem některé hry na serverech které hostuje někdo na svém pc, ale poslední dobou jsou některé hry tak paměťově náročné že 1 GB ram prostě nestačí, tak jsem našel způsob jak navýšit RAM přes příkaz :@echo offjava -Xmx3072M -Xms3072M -jar server.jar noguipauseTo ale začne hlásit že nemám nostatek RAM :(Error occurred during initialization of VMCould not reserve enough space for 3145728KB object heapPress any key to continue . . .Našel jsem video kde bylo ukázáno jak Javě umožnit práci s větším počtem RAM ale furt to hlásí stejnou chybu i když mám minimálně 3x více volné paměti :(Nevíte co s tím ?

Odpovědi na otázku

Podle příkazu chceš javě přiřadit 3GB ram. V tom případě musíš použít 64bit javu. V případě 32bit javy je omezení na cca 2GB paměti. Pokud použiješ 64bit javu ti ten příkaz bude fungovat.

Pripadne pro 32b Javu ten prikaz upravit na 2GB, coz by v praxi melo stacit..

:O Já normálně stáhnul Javu z jejich stránek a čekal jsem že to ham teda nainstaluje 64-bit, děkuji za radu jdu to zkusit, tohle by mě nenapadlo :)

Na tu 64b Javu bacha. Muze to mit ne zcela zadouci dusledky. Proto se taky standardne stahuje 32b varianta (neurcite-li jinak). Nicmene pri trose snahy muzete mit nainstalove obe a pouzivat je podle potreb.

No, mě ta 32-bit nebrala ani ty 2 GB :( Ale stejně by to nešlo teď jsem to spustil a bere to 2 800MB

Omezení 2GB jsou v operačním systému na process. Nějakou paměť si vezme sama java pro sebe, takže reálně nastavit lze cca 1700MB pro java aplikaci. Ikdyž to se taky může lišit v závislosti na verzi javy.

Ano, ano. Zrovna jsem to zkoumal. (Protoze v praxi jsem to na 32b OS / 32b Jave vlastne nikdy nepotreboval resit.)Zda se, ze "nekdy" je mozne pouzit 1590MB, ale vetsinou jen 1280MB. To, uprimne receno, neni mnoho. :o(

No jako to opravdu není mnoho.Ale víc mě štve že stáhneš javu a ono ti to tam hodí 32-bit, to je trošku na hlavu ne... Ale nemůžu si stěžovat teď to šlape :)

Ne, to neni "na hlavu" a je to dobre. Ono vic prouzku neni pokazde vic Adidas.

:D No jasně že to funguje :) Děkuju moc :) Zrovna na tvůj modpack jsem to zkoušel, trošku papá RAMky.