» Poradna » Web a internet

Jaký zvolit programovací jazyk?

Dobrý den,rád bych zkusil napsat jeden program, ale nevím jaký programový jazyk použít...Jednalo by se o webovou aplikaci propojenou s databází a LDAP adresářem.Byla by to formulářová aplikace - agenda workflow...Taky nevím, jakou databázi použít, jestli MySQL nebo něco jiného.Vše by mělo být založeno na open source technologiích.Co byste začátečníkovi doporučili?

Odpovědi na otázku

Si to naprogramuj v čem umíš programovat. Pokud neumíš v ničem, tak v php, protože php umí i děcka ve školce.A databázi je jedno co použiješ, klidně mysql. Nebo třeba sqlite.

Jo a hlavně ne mariadb, je to pijavice na mysql, je to něco jako pijavice ubuntu na debianu.

Pijavice je Oracle.

zlatý Sun

Tak záleží taky na tom, jestli máš vlastní web server nebo chceš použít nějaký hosting. Dost těch hostingů je s PHP a MySql. Druhá varianta k PHP může být JSP (JavaServer Pages), což je podobné jako PHP, ale používá příkazy Javy zařazené do HTML kódu stránky. Některé hostingy podporují i JSP. Na vlastní server si pak můžeš použít databázi jakou chceš (MySql, MSSQL, Postgres, Oracle...).