Jaký zvolit procesor ?

Dobrý den, muzete mi poradit jaky nejvýkonejsi "nejlepsi" zvolit procesor na desku ASUS MB Sc LGA 1150 H97-PRO, Intel H97, 4xDDR3, VGA. Koukal jsem na tento CPU INTEL Core i7-4790 3.60 GHz 8MB L3 LGA1150, VGA – BOX, ale mozna by se mohl najít lepší "výkonější" ? Diky za nazor, Jirka.

Odpovědi na otázku

Co na tom hodláš dělat, že ti tenhle přijde nedostatečně výkonný?

stříhání videa, grafické aplikace, uprava fotek, flash banery ... (neco jako pracovní stanice) na apple nemam

A myslíš, že Apple má jiné procesory?

Nevim, napsal jsem to jen kdyby mi nekdo daval najevo že na graf. programy atd. by bylo lepší si pořídit Apple .

Pokud chceš lepší CPU než i7-4790 / i7-4790K, tak musíš změnit platformu a jít do 2011-V3. Tam máš 8jádro s HT (virtuální 16jádro) i7-5960X:http://www.czc.cz/intel-core-i7-5960x/15857...

Lepší než i7-4790 je už jen i7-4790K. Je to sice CPU určený k OC a deska na to oficiálně není, ale základní frekvence má nastavené na 4GHz + 4,4GHz turbo, tedy o kus nad i7-4790 (3,6GHz + 4GHz). H97 sice oficiálně další OC nepodporuje, ale vzhledem k tomu, že na to výrobci desek kašlou, je dost možné, že to půjde. Takže by mohlo jít ještě popohnat. Na druhou stranu, Haswell stejně moc taktovat nejde, takže o moc více to popohnat stejně nepůjde.