Jaký zdroj

Zdravím, chtěl bych se zeptat jaký by byl nejvhodnější zdroj do starší sestavy: MB Asus P5K premium CPU Intel Core 2 Duo E8400 @3,50GHzGK ATI Radeon HD5770Starý zdroj Fortron 350W po 6 letech dobré práce odešel, tak sem minulý týden koupil Seasonic 350W. Vše v pohodě, ale v zátěži je hrozně hlučný dokonce víc jako chladič grafické karty. Přemýšlím že bych ho vrátil do 14-ti dnů a koupil jiný...ale jaký? Seasonic 500W? pomůžu si tim? nebo bude stejně hlučný?

Odpovědi na otázku

Výkonem ti stačí i ten SS-350ET bohatě, 500W zdroj opravdu na PC se spotřebou max. 150W (kdyby 200W). Pokud ti vadí hluk, tak vem kvalitnější SSP-350GT. Bude stát podobně jako ten SS-500ET, ale je to podstatně lepší zdroj. Má vyšší účinnost i výkon (tedy v porovnání s SS-350ET).

Taky si myslím že stačí 350W ale Fortron nebyl vůbec hlučnej s porovnáním s tím seasonicem...já už fakt nevim jestli je tohle normální tady sem nahrál zvuk ventilátoruhttp://leteckaposta.cz/186727163

Možná špatný kus, takto hlučný SS jsem ještě neslyšel. Tedy jednou ano, když jsem testoval SS-400ET v přetížení. Což by ale neměl být tento případ.Pokud máš k dispozici zásuvkový wattmetr, tak změř spotřebu PC v zátěži a bude jasno. Pokud bude do 200W, je zdroj nejspíš vadný. Pokud bude vyšší, bude třeba výměna za vyšší typ.

Dobře díky :) a ještě jedna věc...moje deska má 8 pin pro CPU ale je 4 piny jsou zaslepeny plastovým krytem (viz fotka) který jde normálně sundat. Co sem četl tak prý je to pro 4 jádrový Core 2 Quad..otázka teda je, když koupim zdroj co nemá 4+4 ale jen 8 pin jestli můžu kryt sundat a zapojit 8 pin nebo je to zakryté z nějakého důvodu?

Pokud na zdroji bude 8pin nebo 4+4pin, tak to sundej a zapoj. Ono je to jedno. Má to význam jen pro opravdu velké OC, kdy do desky potřebuješ natlačit opravdu hodně ampér, kdy už by se konektory na 4pinu nabo kabely značně zahřívaly. Ale to ti v domácích podmínkách prakticky nehrozí ani s tím C2Q.