» Poradna » Programy

Jaký překladač internetových stránek....

Poradíte někdo prosím jaký překladač internetových stránek pro překlad ze Slovenského jazyka...

Odpovědi na otázku

Jsou dvě otázky: chceš překládat celé stránky? Pak překladač Google. Pokud by vyhovoval překlad jednotlivých vět či slov, potom je nástrojů víc zmíněným Google počínaje. Mě osobně vyhovuje plugin pro Mozillu HyperTranslate. Otázka druhá a podle mě zásadnější je účel pro který překlad pořizuješ. Strojový překlad je stále strojový překlad se všemi minusy ať překládáš z jakéhokoli jazyka do jakéhokoli. A čeština se slovenštinou jsou tak podobné jazyky, že pokud nejsi původem třeba angličan či němec se strojový překlad nemůže nikdy srovnávat s tím co si přeložíš sám. Pokud bys uvažoval o překladu pro publikování, pak žádný překladač není použitelný.

Já používám Globefish:https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/globe... Oproti HyperTranslate má výhodu v tom, že máš dole lištu s překladem.

To už je jen věc osobní preference, ovšem hlavní problém je v kvalitě překladu. Strojový překlad prostě stále ještě má k dokonalosti hodně daleko.

Jednalo se mi o překlad celých stránek pro publikování.

Na to zapomente. Strojnim prekladem NIKDY neziskate realne pouzitelny text.Slovenske stranky Vam snadno prelozi jakykoli Cech starsi triceti let (a vetsina mladsich s aspon minimalnim jazykovym nadanim).